Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стотно питане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стотно питане

    .

    Това питане е едно от безбройните тук относно избора на телефон.
    Обаче няколко човека, които им разбирате, вдигате страшно високо ниво в обясненията,
    а питащите едва ли разбират за какво става дума.

    Затова ще помоля помагащите да свалят за малко нивото си и да обяснят по човешки.
    Като кажете термините "андроид" или "подържа DLNA, MHL 1.0, HDMI 2" веднага да обяснявате за какво служат.
    Само така ще стигна до истината, какво ми трябва.

    Конкретика:
    Наближавам съвсем скоро кръгла годишнина №60.
    Затова се чудя какъв телефон най ще ми подхожда на възрастта и начина ми на живот.
    Телефона ще е подарък и аз уж не знам за него.
    Лимит на цената може би ще е до 1000лв.

    .

  • #2
    От: Стотно питане

    самсунг галакси с4
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Стотно питане

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      самсунг галакси с4
      За сега и аз се насочвам към Самсунг, но точно кой все още се чудя.
      Вчера се врътнах из магазините и го видях Галакси 4.
      Обаче консултанта извади едно Сони и каза, че е също като Галакси 4.
      Навсякъде различно казват и се обърках.

      Коментар


      • #4
        Re: Стотно питане

        андроид е операционната систем - напоследък доста се наложи и е на базата на линукс.
        DLNA (Digital Living Network Alliance®) - стриим сървер, ако имаш телевизор който го поддържа, можеше да си гледаш снимките и видеото директно на телевизора - безжично.
        HDMI - това служи да си вържеш телефона към телевизора с HDMI кабел - телевизора също трябва да го има.
        Mobile High-Definition Link (MHL) - това пак е подобна гадост за връзка с High-Definition телевизори.

        Като цяло има няколко телефона които са от високия клас, които си заслужават - между тях са sony xperia z, samsung galaxy s4 или s3 ииииии май са това htc one не ми харесва на мен но е въпрос на вкус.

        Напоследък заглеждам и asus padfone 2 и ми се струва много тарикатско изпълнение.

        Коментар


        • #5
          От: Стотно питане

          А харесал ли нещо? С тъч скрийн или копчета? Интернет на него ще ползваш ли?
          Iphone харесва ли ти? Поне на него софтуера му е корав и няма да ти прави проблеми..

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            андроид е операционната систем - напоследък доста се наложи и е на базата на линукс.
            DLNA (Digital Living Network Alliance®) - стриим сървер, ако имаш телевизор който го поддържа, можеше да си гледаш снимките и видеото директно на телевизора - безжично.
            HDMI - това служи да си вържеш телефона към телевизора с HDMI кабел - телевизора също трябва да го има.
            Mobile High-Definition Link (MHL) - това пак е подобна гадост за връзка с High-Definition телевизори.

            Като цяло има няколко телефона които са от високия клас, които си заслужават - между тях са sony xperia z, samsung galaxy s4 или s3 ииииии май са това htc one не ми харесва на мен но е въпрос на вкус.

            Напоследък заглеждам и asus padfone 2 и ми се струва много тарикатско изпълнение.
            Писах по горе точно това което казваш

            Продавача там също наблегна на Сани и Самсунг-4

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            А харесал ли нещо? С тъч скрийн или копчета? Интернет на него ще ползваш ли?
            Вчера сефте обиколих магазините и първоначално от раз си харесах Samsung Galaxy Note
            щото е голям и мога да виждам нещата в него без очила.
            Последно редактирано от Preslav Peychev; 12-06-13, 13:31. Причина: Сливане, 2 поредни

            Коментар


            • #7
              От: Стотно питане

              Майкъл, ако някой ден минеш покрай магазина ми, ще поговорим по-подробно, и вероятно ще имаш някаква яснота.
              За 50-годишнината получих хубав подарък - Samsung Galaxy S3

              PS. Не продавам телефони.

              Коментар


              • #8
                Re: Стотно питане

                Десо ти па кога стана фен на АЙ нещата

                опааа да и Samsung Galaxy Note

                Коментар


                • #9
                  От: Стотно питане

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Майкъл, ако някой ден минеш покрай магазина ми, ще поговорим по-подробно, и вероятно ще имаш някаква яснота.
                  За 50-годишнината получих хубав подарък - Samsung Galaxy S3

                  PS. Не продавам телефони.
                  Значи аз съм смотан човек относно аксесоарите в ежедневието и ако не е жена ми въобще няма да ми идва на ум да подменям нещо
                  Сега съм с един самсунг може би 7-8 години е с капаче

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Стотно питане

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Десо ти па кога стана фен на АЙ нещата

                    опааа да и Samsung Galaxy Note
                    Не съм им фен ама не може да не си признаем, че софта им е як..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стотно питане

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Значи аз съм смотан човек относно аксесоарите в ежедневието и ако не е жена ми въобще няма да ми идва на ум да подменям нещо
                      Сега съм с един самсунг може би 7-8 години е с капаче
                      Добре, значи ще си говорим на един език.
                      Откакто замених мобифона с GSM, съм сменил точно 3 апарата - и то без особена необходимост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стотно питане

                        Ха, ха. Майкъле, на нашите години смартфона се носи като джобен часовник - за престиж.
                        Освен това и една малка Нокиа или Самсунг, но не смарт, за да можеш да провеждаш разговори, не когато телефона иска, а когато ти искаш.

                        За мен смартфона има следните неудобни функции.
                        Значи стои си той в джоба ти, заключен е докато шофираш и звъни. Ти решаваш, че няма да отговаряш сега а когато спреш.
                        Да, ама не. Независимо, че е заключен, при позвъняване, дава възможност от тъч скрийна да отговориш с едно от докосване.
                        Та се включва от допира с дрехите и някой може да те слуша. Гадно.
                        Въвел съм и и функцията "Инвизибъл Кликс Дистанс" - от отговора. Защото трябва да сменям очилата, че да прочета екрана.
                        Ето в какво се състои тази функция:
                        Ако карам, някой ми позвъни, прекъсне и искам да му отговоря в удобен момент, на колко клика съм от обратно прозвъняване ?
                        Значи измъквам телефона от джоба, опипом намирам копчето, което ми трябва, натискам и телефона избира последния позвънял. Това е. Мога и без да го гледам.

                        А не да ме пита: Да отключа ли ? Really Y/N ? Да махна ли скреен сейвъра ? Really Y/N? Какво искате да правите ? Телефон / интернет/ фото ?
                        Последни приети или последни избирани ? Отговорени / Неотговорени? Мейли, смс или обаждания ?
                        Really Y/N ....Абе.... "фичка ти майчина", ще катастрофирам докато се четем.
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 12-06-13, 12:00.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стотно питане

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Добре, значи ще си говорим на един език.
                          Откакто замених мобифона с GSM, съм сменил точно 3 апарата - и то без особена необходимост.
                          И аз така, ама само един си ползвам откато мобифон спря сигнала. Нокия - черно/бяла, без снимачка даже.
                          Наскоро и смених кутията, че се очукА много.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стотно питане

                            Ами време е да сменям телефона по необходимост.
                            Вчера бях в Близуу да плащам абонамента и там ми звъни жена ми.
                            Вадя телефона учукан и надраскан от времето и голям срам беше с това изкопаемо.
                            След много години труд, заслужавам си най-доброто на пазара.
                            Към 3-4ч. пак ще ходя да зяпам по магазините.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стотно питане

                              Note.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X