Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи впечатления от Runbo X5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи впечатления от Runbo X5

    Здравейте,
    та вчера най-после ми пристигна поръчания от преди повече от 2 месеца Runbo X5. Поръчах го за 360$ + 12$ доставка от androidforcheap. Като го поръчвах края на януари само там беше наличен на такава цена. Докато пристигне гледам станал 335$
    Общо взето знаех какво да очаквам, тъй като преди да го взема попрочетох доста ревюта. Все пак първите впечатления от размерите са противоречиви и се чудите къде ще го носите. На заплата ще му поръчвам и калъф за носене за 35$:



    Иначе характеристиките му са доста добри:
    Процесор: MTK6577 Cortex TM-A9, Двуядрeн 1.0 GHz
    Видео: PowerVR SGX531
    Памет: RAM 1GB + ROM 4GB
    OS: Android 4.0.4
    Слот за карти: MicroSD до 32 GB
    3G, WCDMA 850/1900/2100
    2G, GSM850/900/1800/1900
    Екран: 4.3" WVGA, 480*800 Мултитъч
    Камера: 8 Мр, Автофокус със светкавица и 0,3 Мр за видеоразговори
    Датчици: G-Sensor, Light Sensor, Proximity Sensor
    GPS, FM-радио, Цифров компас, WiFi, Лазерен показалец, Има предвиден барометър, но не всички имат датчика.
    Влагозащита: IP67
    Батерия: 3.8 A
    Радиостанция на честоти: 400-470 MHz, 1W/5км

    Сглобката, нормално е много стабилна и телефона изглежда страхотно. Въпреки това като се загледате в детайлите ще разберете, че са го правили китайци.
    Процесора е доста добър. По проиводителност е еквивалентен на nVidia Tegra 2. Работата на интерфейса е плавна, без засичания, бързо отговаря на командите.
    Модификациите по Андроида са добри. Постарали са се китайците. В настройките има меню за настройване на SOS бутона, но пък няма опция да се изключи Haptic feedback например.
    Лазерния показален за прецентации се включва от програма, от която се включва и светкавицата да се ползва като фенерче. Не са помислили обаче за управление на презентацията от телефона през блутут с бутони за слайдовете. Щеше да замести едни 50-100лв за пълноценен показалец. Все пак това е софтуерен въпрос и има надежда в някакъв по-късен етап да го напишат. Ще им пиша като идея за всеки случай.
    Външния говорител е уникален. Много чист и плътен звук. Филмите и игрите се чуват прекрасно. Нямаш усещането, че нещо там си пищи, колкото да не е тихо. За сметка на това звука на слушалката е зле. Леко писклив, макар като се усили да се чува на другия край на стаята, качеството му е като на телефон отпреди 10 години.
    Руснаците от 4pda форума вече са изписали 107 страници с мения за телефона и като цяло отзивите са положителни. Дори са успели да направят Custom ROM с ClockworkMod Recovery. Също така са преоразмерили вътрешната памет, която стандартно е 500MB phone storage и 2GB internal storage, която е маунтната като sdcard, а SD картата като sdcard2. В този си вариант е като на таблет, но с малко phone storage. С модификацията става почти 3GB phone storage, а SD картата си е sdcard и всичко се инсталира като на нормален телефон.
    Изненада се оказа барометъра. Има сензор за налягане, но датчика при моя го няма. Оказа се, че се произвеждат такива с датчик и такива без. Как се различават? Като го вземете и видите, че няма датчик Имам странното усещане, че по някое време са им свършили датчиците или в началото просто са ги нямали.
    Камерата е с добро качество като за телефон. Никога не съм бил привърженик да ползвам телефона вместо фотоапарат, но наличието и за някоя интересна снимка, когато нямаме фотоапарат под ръка е добра екстра. Наличието на втора камера за видеоразговори също е готина глезотийка.
    Тъча реагира на вода. На някои клипове в нета се вижда, че с водни капки по него работи. Да, работи, ама ако капките се раздвижат от накланяне на телефона, например и реагира.

    Малко снимки, включително сравнен със Samsung Galaxy S Duos с калъф

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5474.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:6008885

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5475.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:6008886

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5476.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:6008887

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5477.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:6008888

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5478.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:6008889

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5479.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:6008890

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5480.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:6008891

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5482.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:6008892

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5483.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:6008893

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5484.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:6008894

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5485.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:6008895

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5486.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:6008896

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5487.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:6008897

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5488.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:6008898

    И като за финал един весел клип на братята руснаци

    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Първи впечатления от Runbo X5

    Баси.. т'ва ако наистина е толкова здрава джаджа ще е последния телефон който си купуваш. Бая талантлив трябва да си, за да му визиш сметката. Готи на играчка ЧЕСТИТО !

    Коментар


    • #3
      Re: Първи впечатления от Runbo X5

      Много интересен телефон, и като данни не е лош, наистина обаче е много солиден

      Коментар


      • #4
        От: Първи впечатления от Runbo X5

        Стига де !!! Махай я тая тема !
        Няма кинти.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Първи впечатления от Runbo X5

          Ще видим колко е здрав. От Engadget твърдят, че след няколко изпускания на бетон са успели да му пукнат стъклото над дисплея: http://www.engadget.com/2013/01/15/runbo-x5-x3-x1/

          В началото не знам защо не излиза снимката с калъфа. Втори опит:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:548923673_926.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5468249
          Последно редактирано от silverfox; 03-04-13, 14:04.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Първи впечатления от Runbo X5

            PMR-а пробва ли го?
            как се държи?

            Не познавам никой, който е ползвал комбинация от телефон и станция, и са ми много интересни отзиви от първа ръка?

            Коментар


            • #7
              От: Първи впечатления от Runbo X5

              Не съм го пробвал още. Руснаците са публикували много полезна инструкция за работа: http://runbo-x5.narod.ru/nastroika_ratsii/
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                Re: Първи впечатления от Runbo X5

                Няма стъкло което да не се чупи освен ако не е триплекс

                Коментар


                • #9
                  От: Първи впечатления от Runbo X5

                  Още няколко неща, докато съм се сетил.
                  Имах притеснение, че дисплея ще е "пикселизиран", защото старото ми Defy е 3.7" 854х480, а този е 4.3" 800х480. За моя радост дисплея изглежда страхотно. На слънце не се вижда много добре, което не отговаря на предназначението му, но пък и аз не съм виждал много дисплеи, които се виждат добре на слънце. Иначе цветовете са много "меки". Доволен съм.
                  Друго за което се сещам, е че изобщо не загрява. Хич. Двете ми Мотороли като се понатоварят доста си загряват, на моменти чак притеснително. Този явно заради размерите не загрява изобщо.
                  Батерията от вчера наобяд с началния заряд, който беше на около 75%, сега се мъча да я изтоща напълно да я сложа да се зарежда, а не е като да не съм го разцъквал Гледам продават резервна батерия за 48$, но засега ще се въздържа. Тази май ще е достатъчна. По характеристики я дават 380 часа standby и 16 часа разговори.

                  ПС: Още се мъча да изтощя батерията. На обяд изрева, че е стигнала 15%. Двете мотороли като ревнат така имат още 3-4 разговора и дотам. Тоя освен че проведох вече няколко разговора, ами и упорито се мъча да я изтоща. Пусках клипове от youtube, разцъквах, какво ли не правих и така до 4%. Тук вече ми писна, пуснах му навигацията и го оставих на прозореца. От 15-20 минути го гледам как си навигира нанякъде си. Сега поглеждам - 1%. А да видим.

                  ПС 2: Още 20 минути по-късно угасна
                  Последно редактирано от silverfox; 03-04-13, 18:47.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи впечатления от Runbo X5

                    Я пробвай когато го цъкаш продължително време с увеличена яркост да напишеш на мястото за набиране *#*#4636#*#* и след това цъкни Battery Information и виж какво пише на Battery Temperature. Моето Дефи при наистина здраво ръчкане (говорене по Скайп, YouTube и игри през това време) си загряваше стабилно, но повече от 55 градуса не е стигало. Не че е малко де. Атрикса ми обаче загряваше както казваш ти, притеснително в долната част (докато не сложих Къстъм РОМ) и ме беше страх да го ръчкам повече.

                    Каква ти е другата Моторола? ХТ720?
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи впечатления от Runbo X5

                      Аз я проверявах няколко пъти с AndroSensor.
                      Без да се ползва 29 градуса, при най-голямо натоварване - 32.

                      XT720 - да.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи впечатления от Runbo X5

                        Тъкмо го видях телефона в ebay-я и си викам- Я да пусна темичка с въпроси за модела- и се натъкнах на тази )))
                        Прегледах няколко клипа и нещо се зарибих за такъв "телефон". Тъкмо за пътешествия:
                        1. има GPS
                        2. телефон
                        3. интернет
                        4. фотоапарат
                        5. радиостанция (не ми е много нужна все още)
                        Единственният му минус е размера, но не е болка за умиране. За пътешествия е супер!!!
                        Сега трябва да преспя с идеята. Може и да се откажа пък....
                        п.п. погледнах сайта, от който silverfox си е купил тухлата, а там камерата е 5МР?!?!?!? Аз искам 8!
                        Последно редактирано от peshunov; 07-04-13, 20:20.
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи впечатления от Runbo X5

                          8 е, не се притеснявай. Само първите тестови бройки били с 5.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи впечатления от Runbo X5

                            Някои ако може да разбере с какво е по-добра руската версия на Runbo X5 моля да сподели.
                            http://translate.googleusercontent.c...8OP6wOtG0RKSAA
                            Runbo X5...

                            Читайте подробнее на сайте: www.mobipukka.ru/2013/03/02/russkij-smartfon-%e2%80%93-raciya-msr-kom-standart-luchshe-runbo-x5/RR

                            Runbo X5...

                            Читайте подробнее на сайте: www.mobipukka.ru/2013/03/02/russkij-smartfon-%e2%80%93-raciya-msr-kom-standart-luchshe-runbo-x5/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи впечатления от Runbo X5

                              с какво е по-добър руския КБОР МСР-КОМ Рro oт Runbo X5
                              http://www.mobipukka.ru/2013/03/03/s...r-msr-kom-pro/
                              http://www.mobipukka.ru/2013/03/02/r...hshe-runbo-x5/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X