Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4ef4o
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Здравейте колеги. Минала коледа си строших дисплея на Галакси S4-ката (I9505).
    Телефона си работи. Най-накрая тия дни ми остана време и се хванах да гледам, как да го преточа на PC-то (снимки и разни бележки, контактите са ми през гугъла).
    Проблема е, че май не съм му активирал USB debuging-a, и сега удрям на камък.
    Преди няколко месеца също се бях мъчил с някаква програмка да прехвърля през download mode, обаче в последния момент се оказа, че трябва да си я купя за да мога да прехвърлям.
    Някой да се сеща за работеща процедура ?
    Мерси предварително

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Разбира се никой не те кара да я ползваш.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: Re: От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    И как ще стане ако нямаш гугъл акаунт ?
    Когато вече имаш акаунт в Гугъл,спокойно можеш да забравиш че имаш поща в gmail.com ,пощата няма никакво отношение към контактите освен че през web пощата можеш да влезеш в контактите ,да ги четеш,триеш и добавяш нови.

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Първоначално публикуван от Stefan Ilev Преглед на мнение
    А някакъв начин има ли освен с гугъл
    Има. Колегите са го описали. Трябва да го мислиш и пак не е много сигурен.

    Остави коментар:


  • ssaattyyrr
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Export contracts към SD картата през 2-3 месеца. Ако сдаде нещо фира от картата на новия тел. Аз така правя. Най-много да загубиш някой от по новите контакти ако не си си правил нов файл. Дал работи на 2 SIM не нам.

    Остави коментар:


  • Паджеровод
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    USB кабел към компа, на него софт на марката на телефона за връзка между двете устройства и се стига до контактите или където е нужно. След пускане на телефона с комбинация от бутоните отстрани евентуално.

    Остави коментар:


  • Stefan Ilev
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    А някакъв начин има ли освен с гугъл

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Не ти трябва да настройваш пощата,за да ги копира в Гугъл.
    И как ще стане ако нямаш гугъл акаунт ?

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Не ти трябва да настройваш пощата,за да ги копира в Гугъл.
    Друг е въпроса че в десктоп компютри или лаптоп,като отвориш пощата има опция отляво да видиш контактите си и да ги редактираш,добавяш снимки и други..

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Първоначално публикуван от Stefan Ilev Преглед на мнение
    А някаква програма има ли, а това с гугъл не съм го направил
    Вградено си е в телефона. Само трябва да си си настроил гугъл пощата и да копираш там адрес бука, след това като добавяш нови контакти му избираш да ги пише в пощата. Андроид си е на гугъл и това им е официалния облак. При смяна на телефона след като си настроил пощата ти контактите ти автоматично се свалят на новото смърт фон.
    Последно редактирано от Daniel; 23-05-17, 21:43.

    Остави коментар:


  • Stefan Ilev
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    А някаква програма има ли, а това с гугъл не съм го направил

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Синхронизирай си го с гугъл. После по лесно ще смениш телефона, ако ти изгори сим картата няма да загубиш контактите.
    По принцип описаното от теб не е масов проблем на андройд, нещо от телефона е. Нека колегите с 2 симовите да кажат аз такива не ползвам.
    Най добрия вариант е да се държат контактите някъде в облаците, поради простата причина, че загубен телефон, счупен и тн. автоматично не ти загубва и контактите. Според мен няма нищо притеснително да са в гугъл примерно.
    Ако си решил да ползваш смърт фон то е ясно, че всички контакти и какво ли още не отива при производителя на телефона и в гугъл или ай тунес и т.н.

    Остави коментар:


  • mendi
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    От десетина дни съм "смарт" с ОС Андроид 5.1 и все по често започвам да псувам всичките му роднини.
    Най голям проблем имам с контактите защото използвам телефона предимно като... телефон!
    Първо контактите от едната карта не се виждаха в указателя въпреки че настроиката беше да показва контактите и от двете карти. След като размених слотовете (по друга причина) контактите се появиха отново. Сега обаче като набирам от едната карта в "последни набирани" не ми излиза контакта или номера а "Unkonown" който не може да се набере от "последни набирани" ами трябва да се избере от указателя. Това не е болка за умиране но когато ми звънят или аз набирам номер който го нямам записан след разговора пак виждам само "uncnown" което е голяма тъпотия! Не мога да използвам номера - нито да го набера пак нито да го запиша. Давам "Details" но номер пак няма - само продължителност и час на обаждането. Както казах ползвам телефона като телефон! Нямам ваибър, не съм си синхронизирал контактите с фейсбук или google, ама тази простотия ми създава доста неудобства...
    Та ако можете да дадете съвет как да го накарам да ми разпознава номерата записани в картата или поне да изписва самия номер.... Това го има само при контактите от едната карта, от другата си ги разпознава а пък и двете са активни - имат си обхват, виждат се номерата записани в тях и мога да прожеждам разговори без проблеми.

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Със смяна на дйсплея или ако ти ги архивира на друго място освен в телефона примерно сим карта, Гугъл акаунт от там...

    Остави коментар:


  • Stefan Ilev
    отговори
    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Здравейте изгоря ми дисплея на телефона и всичките номера са ми в телефона как мога да ги видя

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X