Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с програми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с програми

    Ясно е, че не разбирам от компютри, но...
    Изтривам определена програма. В All Programs я няма повече. Всякакви шорт кътове са изтрити. Никаква видима информация за програмата и...Пей сърце!
    Да, ама не! При следващото включване на компа тя, отново, се стартира!
    Къде да я търся, че мам.....й!

    Пропуснах да кажа за кого става дума:

    http://www.voicelink.biz/index.php
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Проблем с програми

    Колега много е важно и как си я махнал понеже не пишеш за това.
    Обикновенно ако е програма която се зарежда резидентно със стартирането на windows, има една зона наречена Startup.
    Отиваш на Start button - run - пишеш msconfig - enter и после на таб startup , там поглеждаш дали тази програма която ти досажда има позиция и отметка и просто я махаш.Компа ще ти предложи рестарт , приемаш и вероятно отчасти проблема ти е решен , понеже пак казвам не описваш как я махаш .Успех и внимавай какво правиш в тази зона.
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с програми

      Божич, надявам се не триеш програмата директно? Контрол панел - добавяне/премахване на програми (add/remove programs) и от там ънинстал.
      Това, което Jamo е описал си е съвсем вярно, но никога не го пробвай с антивирусен софтуер, освен ако не си просиш преинсталация.
      Шорткътите са само за твое удобство и по никакъв начин не са самарта програма.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с програми

        Още няколко места където се указват програмите които да се стартират при зареждане на Уиндоус:

        Start --> Run, в полето пишеш "regedit" (без кавичките), отваря се редакторът на регистъра и в него намираш следните редове:

        [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

        [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]

        [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

        [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]

        Там ще видиш какво се стартира.
        Преди да си експериментираш е желателно да си направиш бейкъп на регистъра, защото при редакция изтритото е изтрито и няма "undo".
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с програми

          Отиваш в Control Panel - Add/Remove programs (Programs and components за Win 7), както е казал tef4o, и деинсталираш програмата. Ако под "Изтривам определена програма" имаш предвид, че си я деинсталирал нормално и я няма в Add/Remove programs отиваш в C:\Program Files и и изтриваш папката. Програмата е достатъчно елементарна за да ти създаде проблеми със изтриването на папката и. Това, че после ще и остане шорткъта в някой запис за автоматично стартиране не те бърка много.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с програми

            Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
            има една зона наречена Startup.
            Това ми се видя най-лесно и безопасно.
            Та, направих го и вече я няма при старт. Сигурно нещо остава в компа, но поне не напомня за себе си.
            Благодаря, ама да си питам: Откъде ги знаете тия работи и има ли лесен начин и аз да ги науча?

            Забравих да питам tef4o как ще се намеси такъв софтуер...
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с програми

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Откъде ги знаете тия работи и има ли лесен начин и аз да ги науча? .
              А ти ще ме научиш ли как се сглобява лесно Ланча?
              Има и разни програмки, които откриват шорткъти, дето не водят наникъде; командни файлове, "отрязани" от базата данни и прочее безполезна информация, заемаща място на харда. С тези програмки, обаче, трябва да се действа много внимателно, щото иначе отиваш на пълна "реставрация". Най- безопасната и неефективна, която съм срещал е Abexo Free Registry Cleaner. Безопасна, защото открива и премахва само очевадно безполезната информация. Почти невъзможно е да изтрие нещо използуваемо. Неефективна- по същата причина. За начало става. Инсталира се лесно, безплатна е и т.н.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с програми

                Използването на "почистващи" програми е първата стъпка към преинсталирането на Windows-a

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Откъде ги знаете тия работи и има ли лесен начин и аз да ги науча?
                Купуваш си някаква малка книжка за Windows - там са обяснени основните неща.

                И все пак, ако няма да използваш програмата отиди в Start -> Control Panel -> Add/Remove programs
                намери VoiceLink, кликни върху името и после uninstall.
                Това е нормалния начин за премахване на инсталирани програми.
                Последно редактирано от silverfox; 30-07-10, 21:38.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с програми

                  Ама, ако преди това си изтрил папката VoiceLink от Program Files, примерно, ще си затрил и съответния uninstall.exe и работата няма да стане. Тогава хем програмата не работи, хем по компа остават разхвърляни шорткъти и регистри. Тогава на помощ идват Registry Cleaner програмките. По- чистият вариант, разбира се, е да инсталираш наново въпросната програма и после да я деинсталираш по правилния начин. А най- чистият е... смяна на компютъра и, по възможност, ново местожителство.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с програми

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    АА най- чистият е... смяна на компютъра и, по възможност, ново местожителство.
                    Ама трябва да ликвидираш и съседите за да не останат свидетели
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с програми

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Това ми се видя най-лесно и безопасно.
                      Та, направих го и вече я няма при старт. Сигурно нещо остава в компа, но поне не напомня за себе си.
                      Благодаря, ама да си питам: Откъде ги знаете тия работи и има ли лесен начин и аз да ги науча?

                      Забравих да питам tef4o как ще се намеси такъв софтуер...
                      Остави книгите , голямо четене е , много ще се объркваш , а и доста бели ще направиш като пробваш прочетеното...тук е истината , тук в този или друг форум.Питаш и ние помагаме доколкото можем.
                      Доколкото за програма , до момента не съм срещнал такава която да не ми направи бели в един момент.Ако искаш да си изряден в това да чистиш нещо , както е споменал ittso за registry-то , фокусирай се да почетеш малко за него...т.е не много малко .Та от регистъра можеш и всички линкове и шорткъти да махаш.Само не забравяй да правиш back-up на регистъра или снимка на диска..но това е друга тема.
                      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с програми

                        Ето правилната програма - http://www.revouninstaller.com/revo_..._download.html
                        Изтегли безплатната версия. Чисти всичко, включително регистрите. Не прави бели. Ползвам я от няколко години.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с програми

                          Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                          Та от регистъра можеш и всички линкове и шорткъти да махаш.
                          Малко се обърка... и изобщо как можеш да даваш съвет да не се прочете една книжка от 30-40 страници за Windows, а да го съветваш да се занимава с регистрите - нещо, с което не би трябвало да се занимават обикновените потребители.

                          Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                          а и доста бели ще направиш като пробваш прочетеното...
                          Те примерите в книгите не са дадени за да правят бели. Обикновено всичко, което се пробва е обяснено.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с програми

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Малко се обърка... и изобщо как можеш да даваш съвет да не се прочете една книжка от 30-40 страници за Windows, а да го съветваш да се занимава с регистрите - нещо, с което не би трябвало да се занимават обикновените потребители.

                            Те примерите в книгите не са дадени за да правят бели. Обикновено всичко, което се пробва е обяснено.
                            Колега когато работя с regedit на мен за дадена програма си ми излиза всичко което отговаря на това име и просто го трия..защото то затова си е регистър и всичко се пише там... , но в никакъв случай не претендирам да разбирам повече от теб каквото и да е..
                            А за книгите , ако ти с 30-40 страници си разбрал windows и даваш съвет да се прочете значи май ти си този който се е объркал.Обикновено тези книги са просто преведен help на windows и почти нищо от тях не може да се разбере ( личен опит , наречи ме както си решиш ).
                            И ако прочетеш внимателно поста ми ще разбереш ,че не отричан книгите , а това ,че по добре се учи от приятели и форуми... ( иначе ти нямаше да си тук за да разбереш нещо по колите примерно което не го пишат в книгите )
                            Както може да се види също съветвам колегата да прочете и то доста за регистрите преди да започне работа с него , а и уточнявам да се внимава.
                            И не оспорвам какво и как го пишат книгите , а как се интерпретира от учещия се и как се изпълнява.Ако ти не си правил грешки след като си чел книжките , то ти за мен си първия който го е правил и те моля да приемеш искрените ми поздравления.
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с програми

                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              Колега когато работя с regedit на мен за дадена програма си ми излиза всичко което отговаря на това име и просто го трия..защото то затова си е регистър и всичко се пише там...
                              Това се различава от това:
                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              Та от регистъра можеш и всички линкове и шорткъти да махаш.
                              - в регистрите няма линкове и шорткъти и не всичко се "пише" там.

                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              И ако прочетеш внимателно поста ми ще разбереш ,че не отричан книгите
                              това също се различава от това:
                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              Остави книгите , голямо четене е , много ще се объркваш , а и доста бели ще направиш като пробваш прочетеното...
                              поне според мен. Ако съм те разбрал грешно се извинявам.

                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              Обикновено тези книги са просто преведен help на windows и почти нищо от тях не може да се разбере
                              - не е вярно. Има доста хубави книжки за Windows. Просто трябва да избереш правилната за теб. И нарочно в този случай препоръчвам "книжки" до 30-40 страници, защото там нещата са ситематизирани и обяснени на елементарно ниво. На него няма да му свърши работа професионално ръководство за Windows от над 500 страници.

                              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                              по добре се учи от приятели и форуми...
                              ........
                              Ако ти не си правил грешки след като си чел книжките...
                              Аз съм се учил сам - главно съм чел online - без да броим далечната ера на DOS 3.0 (книжки почти не съм чел, но съм преглеждал какво има на пазара, тъй като ми се е налагало да препоръчвам литература). Не го отричам този метод, но е доста продължителен. В случая човека иска просто лесно да добие някакви основи, ако правилно съм го разбрал, а най-добре и бързо това ще стане като седне за 2-3 дена и попрочете нещо.

                              Идеята, ми е да не даваш съвети на човек, който не знае как да си деинсталира програмата и пита как може "лесно" да се научи да работи с Windows, да започне да чете какво е аджеба това регистри и имат ли те почва у нас. Общо взето да започне отзад напред.
                              Поздрави!
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X