Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на подходящият фотоапарат.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: В търсене на подходящият фотоапарат.

    Здравейте.
    Понеже и аз от извстно време се оглеждам за DSLR в този ценови клас, интересно ми е да чуя мнението ви за SONY alpha 200 kit.
    Поздрави.

    Коментар


    • #47
      До: В търсене на подходящият фотоапарат.

      Първоначално публикуван от kadett4o Преглед на мнение
      Здравейте.
      Понеже и аз от извстно време се оглеждам за DSLR в този ценови клас, интересно ми е да чуя мнението ви за SONY alpha 200 kit.
      Поздрави.
      Виж сега, по принцип лош ДСЛР няма. Ако до сега си снимал със сапунерка, каквото и да вземеш, няма да съжаляваш. Както обаче доста хора споменаха в тази тема, в този ценови клас, в момента няма по-добра оферта с китави обективи от Олимпуса. От друга система би имало смисъл, ако предвиждаш в близко или далечно бъдеще да налееш още няколко пъти по толкова пари.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #48
        До: В търсене на подходящият фотоапарат.

        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
        Виж сега, по принцип лош ДСЛР няма. ....
        И аз така си мислих, но наскоро смених два апарата, (не бях очарован от снимките на първият ДСЛР), Разликата с втория е по-голяма от колкото между някой "сапунерки" и нисък клас ДСЛР!!! вЕрваи ми

        Първоначално публикуван от kadett4o Преглед на мнение
        Здравейте.
        Понеже и аз от извстно време се оглеждам за DSLR в този ценови клас, интересно ми е да чуя мнението ви за SONY alpha 200 kit.
        Поздрави.
        А200 би трябвало да е приличен (особено за парите си), не съм снимал с него (снимал съм с А100 и А350)

        Коментар


        • #49
          До: В търсене на подходящият фотоапарат.

          Да налея малко масло в огъня - според мен, за семейна и друга подобна употреба ("за спомен и хвалба") DSLR не ти требе.

          Наистина е по-приятно да си въртиш фокуса и вариото на ръка, но читав комплект огледално-рефлексно тяло + 1-2 прилични обектива са няколко пъти над бюджета, който си заложил. Под прилични имам пред вид не само качеството на оптиката, а и такива прости неща като светлосила на обектива - за какво ти е супер дълго варио, което на максимален зум не може да отвори под бленда 8? (Или с други думи - телеобектив, с който на практика можеш да направиш фокусирана картинка главно денем на ясно слънце.)

          За тези нужди бих заложил на висок клас портативен апарат - един Canon G9 е доста по-солидно сглобен и с по-читава оптика от пластмасов Canon 350D с пластмасов китов обектив за подобни пари. Снима и в RAW формат, така че картинката му може да бъде и доста добра. Добави към уравнението обема и теглото на един голям апарат с два обектива в чантата: по-гъзарски изглеждат, ама да ги разнасяш навсякъде не си е работа - ще ти писне след два месеца.

          Аре, успех!

          П.П. - виждам, че и Алекс е дал същия, че и по-подробен съвет някъде в началото на темата. +1!
          Последно редактирано от badeff; 01-12-08, 23:42.
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #50
            До: В търсене на подходящият фотоапарат.

            За жалост мисля (без да съм сигурен), че промоцията на олимпуса свърши.
            Алфата май има по добра стабилизация, а на първо време обектив 18-70 ще ми върши чудесна работа.След това обективи за Сони/Минолта има на прилични цени.
            С основите на фотографията съм що годе запознат, та се чудех конкретно дали да се оглеждам за това Сони, ако съм изпуснал Олимпуса на тази цена с двата обектива.
            Това за което ми трябва апарата, съм пробвал да го снимам с d40x с китов обектив и ми липсва само малко по-дългофокусен обектив.
            И най важното което съм написал и по-горе, обективи ще се купуват занапред!!!
            Поздрави на всички.

            Коментар


            • #51
              До: В търсене на подходящият фотоапарат.

              Първоначално публикуван от kadett4o Преглед на мнение
              За жалост мисля (без да съм сигурен), че промоцията на олимпуса свърши.
              Алфата май има по добра стабилизация, а на първо време обектив 18-70 ще ми върши чудесна работа.След това обективи за Сони/Минолта има на прилични цени.
              С основите на фотографията съм що годе запознат, та се чудех конкретно дали да се оглеждам за това Сони, ако съм изпуснал Олимпуса на тази цена с двата обектива.
              Това за което ми трябва апарата, съм пробвал да го снимам с d40x с китов обектив и ми липсва само малко по-дългофокусен обектив.
              И най важното което съм написал и по-горе, обективи ще се купуват занапред!!!
              Поздрави на всички.
              Мога да кажа само, че знам за много хора купили си Сони с 18-70 и побързали да го сменят със Сигма 17-70... Никонския 18-70 също е прекрасен, ако вече имаш тяло.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                Благодаря на Zaarin за конкретния отговор.
                Тяло нямам. Ако имах щеше да е по-лесно-само обектив.
                Нищо де, ще се заредя с търпение и ще има нова промоция на нещо като олимпуса.
                А може пък някой да подхвърли в темата нещо от пазара, което съм пропуснал.
                Успех

                Коментар


                • #53
                  До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                  За мераклиите на ДСЛР-ите и тънките Коледни оферти - Олимпуса свърши - започна Никона
                  http://www.technopolis.bg/product.php?pid=706

                  Коментар


                  • #54
                    До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                    Аз си цъкам с никон и съм доволен. Малко застаря милия, май е време за нов. Но д40 хмм, по-скоро ще чакам д400...

                    Коментар


                    • #55
                      До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Аз си цъкам с никон и съм доволен. Малко застаря милия, май е време за нов. Но д40 хмм, по-скоро ще чакам д400...
                      Насов тук се обсъждаше най-ниската оферта (каквато е горната), ти ако си мераклия можеш да изчакаш малко D3X - вече го обявиха и май-няма да е зле, за малко по-малко пари и повечко чакане D700X, а ако сега и веднага D700 - Няма да съжаляваш - Гарантирам!!!

                      Коментар


                      • #56
                        До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                        Приятел си взе д40 и е много доволен. Аз пари за Д3 и подобните от серията уви нямам. И за това си чакам нещо инатересно от семи-про да изкочи, но хмм, колкото и да чака, все се оказва, че следва нещо по-така. Та за това и не му мисля, а си снимам с каквото има.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X