Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на подходящият фотоапарат.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: В търсене на подходящият фотоапарат.

    Заарине снимките ти от темата са супер. Каква е камерата?
    Ако е въпросния олимпус ще се замисля!!
    Prado
    Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
      Другото нещо за което се сетих:
      От каде да си го купя??????
      В търново голям избор няма.
      Поздрави
      Prado
      Има ли Техномаркет при вас? Там би трябвало да ги има и двете промоции... стига да не са свършили бройките. В София знам къде има и Олимпуси и Никони, но в Търново нямам представа .

      Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
      Дааа, добър ще дойде.
      Значи колегата вече може да избира между Никон и Олимпус. Разликата между Канон и Никон е много малка, а Д40Х е за предпочитане, мисля!
      Нов канон за тези пари няма. По-старите модели нисък клас вече не се намират. Иначе китовия на канон май е по-зле, но пък може да ползва по-евтини и по-голям асортимент обективи без вграден мотор. Мен това ме спря в Д40, липса на избор от твърди, а от тези дето ги има 100-200 лева отгоре за АС-Ф... то по-добре направо Д80, ще си го избиеш от обективи. Ама пък той голям... Е, накрая намерих компромиса между компактност и качество в Олимпус . Не, не твърдя, че е по-добър от Никон. Просто в посочения случай(същия като моя) е може би по-удачния .

      Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
      Заарине снимките ти от темата са супер. Каква е камерата?
      Ако е въпросния олимпус ще се замисля!!
      Prado
      Той е. А имай предвид, че точно от тези снимки съм недоволен . Светлината през повечето време не беше особено добра, а и аз съм далеч от това да изкарам максимума от него .

      Една забележка. С ДСЛР можеш да направиш много по-добра снимка, отколкото най-добрата със сапунерка... но лесно можеш да направиш и по-лоша, от най-лошата със сапунерка .
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: В търсене на подходящият фотоапарат.

        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin)
        Нов канон за тези пари няма. По-старите модели нисък клас вече не се намират. Иначе китовия на канон май е по-зле, но пък може да ползва по-евтини и по-голям асортимент обективи без вграден мотор. Мен това ме спря в Д40, липса на избор от твърди, а от тези дето ги има 100-200 лева отгоре за АС-Ф... то по-добре направо Д80, ще си го избиеш от обективи. Ама пък той голям... Е, накрая намерих компромиса между компактност и качество в Олимпус . Не, не твърдя, че е по-добър от Никон. Просто в посочения случай(същия като моя) е може би по-удачния .
        Така де! Ама то па и не може всичко да е на една цена
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #19
          До: В търсене на подходящият фотоапарат.

          За олимпуса да питам.
          Как се държи в вечерни снимки без светкавица или с вградената?? Олимпуса стабилизатор има ли?
          Ако можеш да сложиш някоя снимка за пример ще съм много благодарен.
          Техномаркет има, аз там гледах никона и олимпуса беше ама консултанта много ме убеждаваше в предимствата на никона, сигурно е имал далавера от него, кой знае.
          Prado

          ПС: а за Панасониците от FZ серията какво мислите? с 18 зум и много екстри.
          Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

          Коментар


          • #20
            До: В търсене на подходящият фотоапарат.

            Ето какво казват хората:
            "DMC-FZ50 е пряк наследник на добилия голяма популярност флагман в гамата от цифрови фотоапарати на Panasonic DMC-FZ30, на когото преди 1 година посветихме кратко ревю. DMC-FZ30 беше доста противоречив модел от гледна точка на отзивите от многобройните му потребители. От една страна фотолюбителите се възхищаваха от невероятната резолюция, осигурена от 12 кратния блестящ обектив Leica, от точния и прецизен АФ, от бързият механичен контрол на вариообектива, възможността за използване на RAW формат, външни светкавици и т.н. От друга страна се чуха доста упреци към производителите от Панасоник, че дори и при ниски чувствителности в изображението се наблюдава електронен шум, нещо което едва ли притеснява хората обичащи да обработват снимките си в последствие, но определено е проблем за голяма част от потребителите."

            Ето и цялата статия.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #21
              До: В търсене на подходящият фотоапарат.

              Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
              Другото нещо за което се сетих:
              От каде да си го купя??????
              В търново голям избор няма.
              Поздрави
              Prado
              http://www.gogo-bg.net/olympus-e410-...56-p-3416.html

              Коментар


              • #22
                До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
                За олимпуса да питам.
                Как се държи в вечерни снимки без светкавица или с вградената?? Олимпуса стабилизатор има ли?
                Ако можеш да сложиш някоя снимка за пример ще съм много благодарен.
                Техномаркет има, аз там гледах никона и олимпуса беше ама консултанта много ме убеждаваше в предимствата на никона, сигурно е имал далавера от него, кой знае.
                Prado

                ПС: а за Панасониците от FZ серията какво мислите? с 18 зум и много екстри.
                Панасоника е прекрасен апарат... докато не се скрие слънцето. Имам и FZ7 и съм много доволен, но ми омръзна да снимам добре само на слънце...

                Този модел на Олимпус е най-ниския им клас и няма стабилизация(Никона също)... всъщност това му е единствената съществена разлика спрямо следващия. Но пък е по-малък и лек

                Как снима на тъмно зависи най-вече от обектива. Китовите са малко тъмни, но с късия при минимален зум можеш да снимаш на лампа, а с вградената светкавица и на по-голям зум. Вечерни извън обсега на светкавицата с тези обективи само със статив . Но това е така при всички китови обективи на всички марки. Виж в темата за почистването на язовир Въча(залепена е в подфорума, където е тези за Балчик, която дадох) и виж последните страници, там има доста нощни снимки край огъна на rumbta и Nik Nikolov. Те имат същите от известно време , за това само последните страници.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                  Ето примери с нощни снимки, надявам се, че няма да ми се карат, че давам за пример чужди, ама като си нямам мои качени
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...postcount=1171
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...postcount=1131
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                    Мога да продам един такъв FZ-30 във перфектно състояние.
                    За повече информация - 0897808254.

                    Коментар


                    • #25
                      До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                      Добри са нощните снимки.
                      И много благодаря за онлайн магазина ще ми спести 100-на лева.
                      Остава да избера и да скачам, мерси за инфото.
                      Поздрави
                      Prado
                      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                      Коментар


                      • #26
                        До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                        Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
                        За олимпуса да питам.
                        Как се държи в вечерни снимки без светкавица или с вградената?? Олимпуса стабилизатор има ли?
                        Ако можеш да сложиш някоя снимка за пример ще съм много благодарен.
                        Техномаркет има, аз там гледах никона и олимпуса беше ама консултанта много ме убеждаваше в предимствата на никона, сигурно е имал далавера от него, кой знае.
                        Prado

                        ПС: а за Панасониците от FZ серията какво мислите? с 18 зум и много екстри.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=28841&page=63
                        И една страница по-напред. Снимките на Nik Nikolov и Rumbata са правени със споментаия Olympus. Аз снимкам с 350Д на Канон, но съм очарован от съотношението цена/качество на този апарта (Olympus-a). Идва с два обектива на невероятна цена (един широк и един до 200мм). Качеството и сектрите са по-лоши от това на по-високия клас ДСЛР-и, но светлинни години по-добро от сапунерките.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #27
                          До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                          Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
                          И много благодаря за онлайн магазина ще ми спести 100-на лева.
                          Едва ли, там цената е без ДДС до колкото виждам...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #28
                            До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                            В момента Олимпусът е изгодно предложение за парите си. За тези пари нищо подобно с такива обективи не може да се купи. Т.нар. "сапунерки" (като споменатия G9) не са конкуренция на този апарат, просто защото не са ДСЛР.. а каква е разликата между ДСЛР и "сапунерка" ще разбереш само ако си купиш такъв и започнеш да смимаш.... Колкото откъде да си го купиш - най-доброто място за фототехника в момента като съотношение - обсллужване/качество/цена/гаранция са магазините на Фото Павилион и след това на Фото Синтезис. Можеш да си купиш комплекта онлайн, можеш да звъннеш до някой от магазините им (на Фото Павилион) - ще ти го пратят с наложен платеж. Ако искаш съдействие за магазина им в София или Варна, само ми драсни л.с. и ще го уредим. Но и без съдействие момчетата от Варна са много разбрани и дори и по телефона ще ти обяснят за неща които искаш да знаеш, ще ти кажат цена и т.н.

                            Ако не ти се дават пари за ДСЛР или пък не ти се мъкнат обективи и т.н., тогава "сапунерките" на Панасоник са добро решение, като апаратче можеш да си вземеш пак от същите магазини.

                            Коментар


                            • #29
                              До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                              Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                              Колкото откъде да си го купиш - най-доброто място за фототехника в момента като съотношение - обсллужване/качество/цена/гаранция са магазините на Фото Павилион и след това на Фото Синтезис. Можеш да си купиш комплекта онлайн, можеш да звъннеш до някой от магазините им (на Фото Павилион) - ще ти го пратят с наложен платеж. Ако искаш съдействие за магазина им в София или Варна, само ми драсни л.с. и ще го уредим. Но и без съдействие момчетата от Варна са много разбрани и дори и по телефона ще ти обяснят за неща които искаш да знаеш, ще ти кажат цена и т.н.
                              По принцип си абсолютно прав, но в конкретния случай ценово няма никакво значение от къде ще си го купи. Промоцията е национална и с твърдо фиксирана абсолютно навсякъде цена. Онлайн покупката най-много да му лепне отгоре и цена за доставка. Щом го има наличен наблизо, най-добре направо да го взима от там.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #30
                                До: В търсене на подходящият фотоапарат.

                                Наистина си вземи Олимпус Е410 с двойния кит за 799 лв. Това е перфектното за Офроададжийте фотоапаратче, бъди уверен. Само двата обектива поотделно са над 800 лева. Вече сме една камара колеги с такива, никой лоша дума не е казал.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X