Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    ХД ще е най добре да се гледа на 1920*1080. Вече колко е ХД това което доставят по сателита е друг въпрос...
    При при по висока резолюция, картината трябва да се увеличи 2 пъти, на ниската би трябвало да е по-добре, просто няма да виждаш половината пиксели...
    Не би ли било по-логично, при по-голяма резолюция, при даден тв сигнал, самата картина да е по-наситена и плътна, спрямо по-ниската разделителната способност ако е 1920*1080..?

    Коментар


    • #47
      От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

      Вземи една снимка, направи я резолюция 1920*1080. Това ти е сорса. След като си я записал, отвори я пак, и я оразнамери на 4096*2160. Пак от 1920 може да е преоразнамериш на 1280*720. Е кога снимката ти ще изглежда добре?

      С какво да е наситена картината. Ти имаш 1920 пиксела по хоризонтала, дисплеят ти иска 4096...

      Коментар


      • #48
        От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Вземи една снимка, направи я резолюция 1920*1080. Това ти е сорса. След като си я записал, отвори я пак, и я оразнамери на 4096*2160. Пак от 1920 може да е преоразнамериш на 1280*720. Е кога снимката ти ще изглежда добре?

        С какво да е наситена картината. Ти имаш 1920 пиксела по хоризонтала, дисплеят ти иска 4096...
        Излиза че в такъв случай, най-добре да си взема 55 инчов телевизор, който да поддържа резолюция 1920*1080, заради телевизионните канали с изключение на планета пайнер 4К, и по тази причина няма никакъв смисъл от по-голямата резолюция, така ли е?

        Коментар


        • #49
          От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

          При телевизорите има разни алгоритми за подобряване на картината в такива случаи. Колкото по-добър телевизора, толкова по-ефективни са алгоритмите. Вземай 4К и не го мисли. Нали все ще пуснеш някой филм локално. Освен това се очаква другия месец Булсат да изтрелят BulgariaSat 1 и няма да използват стария Hellas Sat 2. Обещават цели 10 транспондера само за Булсат. Тенденцията е за подобряване на качеството.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #50
            От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

            По принцип е така. Ако нямаш намерение да му пускаш 4к от някакъв източник е безмислено... Даже да сваляш филми от нета, ако ги сваляш в формат по нисък от FullHD качеството на картината ще е по кофти от колкото на 1080p

            Коментар


            • #51
              От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              При телевизорите има разни алгоритми за подобряване на картината в такива случаи. Колкото по-добър телевизора, толкова по-ефективни са алгоритмите. Вземай 4К и не го мисли. Нали все ще пуснеш някой филм локално. Освен това се очаква другия месец Булсат да изтрелят BulgariaSat 1 и няма да използват стария Hellas Sat 2. Обещават цели 10 транспондера само за Булсат. Тенденцията е за подобряване на качеството.
              Предполагам че ползваш Булсат, сега четох че ако ползвам не сателита а FUSION TV, като е задължително да е чрез истинска оптика по нета, качеството на каналите им били в пъти по-високи от на сателита, това вярно ли е?

              Коментар


              • #52
                От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                Ползвам сателитна телевизия, но не на Булсат.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #53
                  От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                  Телевизорите винаги вървят поне една стъпка преди сигнала, който обработват. По- качествената матрица винаги е за предпочитане. Отделно от това, аз цовам Сони и Панасоник, но продължавам да си купувам Панасоник. Смарт- функциите му малко ме интересуват (някой го каза по- нагоре) по- скоро гледам какви дупки има и какво мога да подкача към него.
                  Преди 20 години, 90% от кинескопите ги правеше Тошиба. Сега разбирам, ако е вярно, че 90% от матриците ги прави LG. Ми... мятай се на тях и тва е. Аз не мога да ги приема тия за фирма, щото съм си купувал кецове- еднодневки за 4 долара на Gold Star и съм брандово- обременен. А, студентският ми гето-блок-педало-бластер (кастофона, де) Панасоник още пили хромдиоксидните касети.
                  НО!!! Това са едни съвсем други съображения, граничещи с манящина и нямащи нищо общо с разумния избор.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    24 кадъра, не херца...
                    Феноменално!!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                      Патриота е изстрелял БългарияСат. Не знаех, че е негов Браво!

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                        Колкото е по голяма резолюцията толкова по гадно се вижда обикновената телевизия която е 512 линии. Хайде вземи една снимка, намали да 640 по 680, запиши я и след това я зумни до 4096. Колкото и процесори да има пикселите ще са колкото плочките ти в банята. За момента преко сили за телевизия е 1929 по 1080 или фил хд. От 4к телевизор ще видиш хубава картина само от 4к сорс. Това е мое мнение де, но ако не си киноман, който гледа филми основно на 4к и рядко телевизия просто няма смисъл.

                        Коментар


                        • #57
                          Re: От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          При телевизорите има разни алгоритми за подобряване на картината в такива случаи. Колкото по-добър телевизора, толкова по-ефективни са алгоритмите. Вземай 4К и не го мисли. Нали все ще пуснеш някой филм локално. Освен това се очаква другия месец Булсат да изтрелят BulgariaSat 1 и няма да използват стария Hellas Sat 2. Обещават цели 10 транспондера само за Булсат. Тенденцията е за подобряване на качеството.
                          Има ама от снимка 640 по 480 колкото и да са супер алгоритмите не става 4 к филм.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                            Не съм казвал такова нещо. Дълбокият смисъл беше, че с обикновено преоразмеряване не може да се добие представа.

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Колкото е по голяма резолюцията толкова по гадно се вижда обикновената телевизия която е 512 линии.
                            Абсолютно вярно, ако ползваш телевизора като монитор. Ако го ползваш като телевизор, изобщо не е вярно.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                              Аз, като един желаещ и оглеждащ се за проектор, занимаващ се с платове, в петък вечер, мога ли да дам друг пример?
                              Начи, купувам си проектор с някакви резолюции, ANSI, контрасти, яркости... Дали има значение на какъв чаршаф ще го проектирам? Бял, сив, черен? Дали има някакво значение дебелината на преждата, от която е изтъкан чаршафа (tex10, tex16, tex20) или направо да минавам на пластмасов (някакъв поливинил или полиамид) ама тогава нежеланите отражения ще са повече...
                              Моля, ако някой реши да ми отговаря, да го прави на Ринга.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Мнение за телевизор, SONY KD-49XD7005 Ultra HD LED

                                Виждал съм телевизор все пак и евала на филтрите, полукадрите и т.н. наистина правят чудеса. Гледал съм телевизия и на b&o 70 инча ли е не помня. И да може да се гледа, но дотам. Качеството е супер гадно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X