Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    бззт няма, поне на закъсен вход. Борбата с шримовките е ясно че трябва да се води докрай. RC филтър за захранването на крайното стъпало има и в тази схема. Ама както се разбра (докторът жертва още два пръста) и от него идва брум.

    За филтрите ще си говорим отделно че нямам къде да чертая сега. Едно е ясно - и двамата гласуваме за индуктивности.

    Иначе - външно екранирано захранващо стъпало, стабилизирано с нещо което има ценеров диод в родословието си, добре ще му дойде. Ама отидЕ ламповата идилия.

    Сеща ли се някой защо кенотронът е захранен отделно? Той да не е с директно отопление?

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Вероятно е с различно напрежение на отоплението.

      За другото - изсимулирай го бе Ясене. Ето ти ги на картинка:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filters.png
Прегледи:1
Размер:24.7 КБ
ID:5732457

      Жълтия е твоя (L-C), синия е като на усилвателя в момента, зеления е C-L-C. И в трите случая кондензаторите общо са 335uF, а на двата с индукивност тя е 5 Хенри. Товара е 4к.
      Последно редактирано от sparkybg; 27-10-16, 17:25.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Колеги от един друг, „лампов" форум настояват, че има грешка в практическото изграждане на веригата за отопление на предусилвателните и крайни стъпала.

        Интересно, дали има резон в тяхната забележка, при условие че „брумът" не изчезва след нейното прекъсване
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Колеги от един друг, „лампов" форум настояват, че има грешка в практическото изграждане на веригата за отопление на предусилвателните и крайни стъпала.

          Интересно, дали има резон в тяхната забележка, при условие че „брумът" не изчезва след нейното прекъсване

          Докторе, твоята схема с двете ламБи е хубава, ама за изучаване в училище - като как работи ламбов усилвател.

          Ако се търси качество, нещата няма как да се получат с под 5 бр. лампи на канал.
          Дано не съм прав. Успех в борбата с брума.

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ако се търси качество, нещата няма как да се получат с под 5 бр. лампи на канал.
            Щото? И си дай дефиницията за "качество".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Интересно, дали има резон в тяхната забележка, при условие че „брумът" не изчезва след нейното прекъсване
              Ами няма. Нали ги откачахме - останаха съвсем без отопление завалийките и пак брумеха

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ами няма. Нали ги откачахме - останаха съвсем без отопление завалийките и пак брумеха
                Брума да е от отоплението е най-малко вероятния вариант според мен. След опититие с допълнителен кондензатор и нулевия ефект все повече не вярвам и да е по захранване.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Остана трансформаторът.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Остана граундлууп или индуктивно от трафа. Поне аз за друго не се сещам.

                    ПП: Впрочем, в TME има трафове за лампови усилватели. Баси! Има и 250+6.3+20, както и 250+2х3.15, и обикновени и тороидални.
                    Последно редактирано от sparkybg; 27-10-16, 20:29.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Запис на тоя брум може ли да се качи тук, ако ще и mp3 да е?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Вероятно е с различно напрежение на отоплението.

                        За другото - изсимулирай го бе Ясене. Ето ти ги на картинка:


                        Жълтия е твоя (L-C), синия е като на усилвателя в момента, зеления е C-L-C. И в трите случая кондензаторите общо са 335uF, а на двата с индукивност тя е 5 Хенри. Товара е 4к.
                        Първата буква на лампата показва много. CLC означава П филтър ли? Ако да, то кондензатор 300uf е невъзможен. А и в коминация с 3 хн съвсем. Захранването на захранване (в частност на силови вериги) винаги е добре да е отделно.
                        https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...BC%D0%BF%D0%B0
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Почнах да се замислям какво и как съм учил тая радиотехника. Стигам до извода, че изобщо не съм ходил на училище!

                          Народе, стига теория, дай да видим и чуем нещо практическо, а?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Еде, толкова добре си хортуваме.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Почнах да се замислям какво и как съм учил тая радиотехника. Стигам до извода, че изобщо не съм ходил на училище!

                              Народе, стига теория, дай да видим и чуем нещо практическо, а?
                              Напни се да си спомниш
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Хайде стита дне си чесали клавиатурите. Разбрал съм се с Емануил. В понеделник гов зимам ампа при мен за отстраняване на проблема. Само ще помоля повече да не се рови из него.
                                Благодаря.
                                Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X