Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Все пак, добре е да се измери точната честота на брума, за да се мисли по нататък.
    Според мен е 50 Херца. С вероятност 95%.
    Трябва да се наблегне на ширмовка и екранировка, не на филтриране. Щото файдата да филтрираш нещо вече попаднало в усилвателния тракт е баш никакава.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Не че не ми е интересно онлайн дебъгването, но защо изделието не бъде върнато за изправяне на кривините? Авторът изглежда грамотен и със значително повече опит в ламповите усилватели. Вярно транспорта на такова нещо е гаден, ама и вероятността да тръгне като хората, мисля, е по-голяма.
      То и сега работи като хората. Брумът е в рамките на нормалното за такъв вид усилвател. Тук правим подобрения, а не дебъг.

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        ОУ 709
        Пенчо, ще ти забраня да пишеш в темата!

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Пенчо, ще ти забраня да пишеш в темата!

          Добре. А защо? Все пак темата е за ДА/НЕ. Или нещо не съм разбрал пак?

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Добре. А защо? Все пак темата е за ДА/НЕ. Или нещо не съм разбрал пак?
            Да де, ама ти говориш за лайноягодки.

            Та как решавахте проблема? Замествахте предусилвателните лампи с това....(биип)...? То да заместим тогава и крайните лампи с MOSFET-и и да се приключва.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Ако в усилвателя ще има 709, да пратим доктора да си вземе quad-405 (или да си го сглоби с 2N3055) - хем ще е класика, хем 709 ще си е на мястото, хем няма да оставя белези по кожата.

              Но в ЛАМПОВ усилвател, който е взет именно защото е лампов, да слагаш ОУ който по определение изисква дълбока обратна връзка - кощунствено е. Еле па точно тоя ОУ от зората на ОУ технологията, който според всеобщото убеждение на прогресивните сили е бавен за аудио. И се състои от около 30 презряни транзистора.

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                п.п. аз не смея да предложа стабилизатор на напрежение с транзистор...

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  При положение че няма промяна след удвояване на капацитета, ми се чини че или е граунд лууп, или нещо индуктивно от трафовете. Затова обикновено им слагат екрани.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Да де, ама ти говориш за лайноягодки.

                    Та как решавахте проблема? Замествахте предусилвателните лампи с това....(биип)...? То да заместим тогава и крайните лампи с MOSFET-и и да се приключва.
                    Темата започва да става много весела...

                    Защо така ми липсва пресата?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Направо да взима един Маршал и да си свири на воля. Ама там ламбите са доста повече, а пък тези мъненките в началото са все с капачки.
                      Пусто не мога да намеря картинка....

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Не мога да разбера - при такова количество техника, сте се хванали да метате боб? Защо не премерите какво и как, и да го приключите за няколко часа.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Понякога меренето в подобни у-ва е съпроводено с много демонтаж.
                          пп няма нужда от увеличаване на филтр.кондензатори. Принципно по- добре Пфилтър от 2х20-50мкф паралелно с по 180-220нф и дросел няколко хн, но не е това. С тези лампи имощност компановка, място на общата маса разпол. трансф.
                          Последно редактирано от veskov; 26-10-16, 15:58. Причина: пр мнения
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Намерих малко картинки, ама не и от към карантията. А според мен там е проблема.
                            http://www.ebay.com/bhp/vacuum-tube-amplifier

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То и сега работи като хората. Брумът е в рамките на нормалното за такъв вид усилвател. Тук правим подобрения...
                              Не можеш да ме убедиш, че е нормално да се чува „брум", не само от мен, на 3 m разстояние от говорителите, при работещ в стаята телевизор. Както и мембраните им да трептят с въпросната честота, предавайки механичната вибрация на върха на пръста ми.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Не можеш да ме убедиш, че е нормално да се чува „брум"
                                Нямам амбицията да те убеждавам. По един или друг начин ще преборим брума на твоя усилвател до нива при които да не се чува при нормално ползване. Дали можем да го сведем да не се чува с ухо на колоната - не знам. Но няма проблем да опитаме.
                                Даже и на цената на изменения в принципната или монтажната схема.

                                В детството ми (80те години) транзисторите почти изцяло бяха изместили лампите, но нямаше около мен озвучителна техника без брум (освен ВЕФ на батерии, той пък имаше артефакти от батериите). Брумеше грамофонът, радиоточката (там се бяха постарали сериозно), училищната радиоуредба и каквото още се сетя.

                                п.п. на колко волта е анодното захранване?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X