Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    2Х4 вата не е ли много малко?
    При правилните колони и с цел слушане на музика, а не вдигане на джангър, не е хич малко. Тоя в доктора е 2x3, и като му ходих на гости не го слушахме усилен докрай, а по-скоро нещо като 40-70%.

    Виж като наслагаш модерни 10 сантиметрови говорители и искаш да изкараш бас от тях, трябват си ватове.

    ...е, тия ватове повече топлят говорителите, отколкото свирят, ама няма да се занимаваме с подробности....
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      При правилните колони и с цел слушане на музика, а не вдигане на джангър, не е хич малко. Тоя в доктора е 2x3, и като му ходих на гости не го слушахме усилен докрай, а по-скоро нещо като 40-70%.

      Виж като наслагаш модерни 10 сантиметрови говорители и искаш да изкараш бас от тях, трябват си ватове.

      ...е, тия ватове повече топлят говорителите, отколкото свирят, ама няма да се занимаваме с подробности....
      Колко ще е усилен усилвателят (докъде ще е завъртяна врътката за волюм) зависи о изходното ниво на източника и от входната чувствителност на усилвача. Казано иначе, не е проблем да е усилен на 10% и да е в клип.

      Заинтригувахте ме с тия микро и пиковатове, та да попитам - на какви нива се слуша музика и ОТ с каква чувствителност са?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        ...докъде ще е завъртяна врътката за волюм...
        Къде прочете да споменавам врътка?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Ами повечето усилватели от там се усилват...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Ами повечето усилватели от там се усилват...
            Като е вързан към компютър можеш да го усилваш освен от там, от още 2 места.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Като е вързан към компютър можеш да го усилваш освен от там, от още 2 места.
              Е същото е де. Не пречи "другите две места" да са усилени на 10% и усилвателят да е в клип.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Е същото е де. Не пречи "другите две места" да са усилени на 10% и усилвателят да е в клип.
                Говоря че сме слушали усилвателя на между 40 и 70%. Кое не е ясно? Врътки, волумета и на колко са сложени не съм споменавал, именно защото няма смисъл. През цялото време беше далече от клип.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Заинтригувахте ме с тия микро и пиковатове, та да попитам - на какви нива се слуша музика и ОТ с каква чувствителност са?
                  Не знам на какви нива и чувствителности, но си зададох въпроса, къде е прагът на поносимостта ми на звуково налягане у дома.
                  Ами оказва се че над 80Дб на слушателското място вече трудно го понасям. При говорене започва едно надвикване.
                  Сигурно ще ме контрираш, че вероятно започвам да вкарвам изкривявания. Но не, занеш че поне правя опити за измерване, и на тия нива, усилвателите ми са все още далеч от клипинг, а нивото на хармониците в говорителите ми е в някакви допустими граници.

                  И м-у другото, като споменах измервания, по-горе колега от форума пусна линк. Май остана незабелязан. Но сайта действително е интересен.
                  За първи път попаднах и на разбираемо и подробно обяснение на разчитане на осцилограми. Евала за търпението да опише всичко това:
                  http://www.33oborota.com/single.html

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    А, нямам намерение да оборвам когото и да било. Не случайно и по-напред в темата написах, че в крайна сметка, всеки слуша каквото му харесва...

                    По-скоро се опитах да предразположа към малко размисъл - какви са нивата които се слушат, те при каква мощност на усилвателя се постигат, какъв е динамичният диапазон на различните стилове музика и какъв запас от мощност е необходим за да могат да бъдат възпроизведени пиковете, без усилвателят да влезне в клип. Някакви такива работи...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Някой по-горе попита дали не е твърде слабо. Ми не е - отговорих му. Ако бях мерил нива щях и на теб да отговоря с конкретни цифри. Имаше достатъчно запас от мощнст за да не го слушаме "опънат" докрай, с тия колони и в това помещение. За джангър не става, за слушане става - толкоз. Принципно не съм от слушащите музика тихо, но дори и за мен имаше достатъчно запас. И най-важното - изкарваше си всичко без корекции.

                      Понеже слушахме автомобилната ми флашка ми беше и добре известно кое как е изравнено, иначе не бих си позволил да гадая за клипинга и прочие. И колоните и помещението, си имат чуваеми пикове, но нищо чак толкова фрапиращо, за да не чуя усилвателя ако клипи или компресира.
                      Последно редактирано от sparkybg; 31-10-16, 11:47.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        В очакване на Людмил

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161031_132627.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5732828
                        Последно редактирано от emanuilis; 31-10-16, 12:39.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Сложил си гумички на крачетата.
                          Последно редактирано от disko04; 31-10-16, 16:38.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Да намерих идеалните за тази цел

                            p.s. чухме го, вече пътува за Свищов.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Да , чухме го. Наистина има едно ЕДВАМ ДОЛОВИМО брумене. Аз лично трябваше да си напъна слуха , за да го чуя, но Емо явно има по-чувствителен слух и това брумене го дразни.
                              Ще видя тази събота и неделя от къде ще излезе заека.
                              Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
                                ...но Емо явно има по-чувствителен слух...
                                Не е само Емо. Като поседиш в стаята на тишина 5-6 минути става досадно. Не смятам че имам някакъв извънземен слух, но пък и Емо без съмнение добре "чува петела", може би по-добре от мен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X