Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Аз ползвам един механичен Longines за ежедневието и един Camel Trophy
    sigpic
    Land rover lightweight-series 3
    Range Rover V8
    Range Rover Classic Vouge SE V8
    Mercedes G280

    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Ровейки се в интернет открих това http://wwp.greenwichmeantime.com/clo...ches/index.htm за всички световно извести марки часовници.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Понеже няколко човека от форума казаха че ползват Suunto, и твърдо съм решен и аз да се оборудвам с такъв, имам следният въпрос

        Има ли някаква съществена разлика между Core All Black и Core Extreme (изключая алуминиевият ринг на Extreme) ? Защото разликата в цената е 200 лв, и не ми се ще да ги плащам само заради малко алуминий по часовника.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Ползвам casio от много години - предишният модел ми беше ABX-53 - twincept невероятен беше докато при работа му счупих държача на каишката и това за пластмасов корпус няма правене (пробвах ама не става).Затова само Стомана му е майката....
          сега ползвам отново casio : MTG-900 model 2638 тоя незнам колко много години ще го нося но явно ще са много ... аз не го свалям от ръката си.
          При гмуркане съм тествал на 6 метра всички функции и работа с копчетата даже и свети там долу под водата . Той ми е подарък и е купуван от САЩ затова само не може да се сверява в България защото там честотата на сигнала е различна от европейската честота. Тежък е но за 1 седмица свиква ръката. с тоя ще се разделя когато си купя този - той е уникален ... http://www.badzhakov.com/blog/?tag=%...-casio-paw1500
          LZ2GWN skype: parafoil252
          e-mail:vector3micron@abv.bg

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
            хм само знам ,че се събрахме няколко човека тука със Касио gw 2500bd ;-). пък никой не споделя мнение ;-). аз съм много доволен. с малко претенции си оставам и мечтая единствено за още по-силно "фосфоресцентно" осветяване на стрелките. все още продължавам да заглеждам водолазните Ситизени заради това ( и те изкараха от най-здравите си екстремни модели със атомно сверяване,еко драйв).но засега за мен Касио успяват да са с едни гърди напред.но конкуренцията и понижаването на цените е добре за нас ;-). в момента например гледах много добри модели Сектори на страшно ниски цени в чужди сайтове.което само ни радва нас почитателите на часовници.
            иначе няколко думи за Касиото- перфектно "хваща" сигнал за сверяване.система за зареждане на батерията също по-добра от предшествениците му.по-добра батерия като капацитет.наистина сведени до минимум отблясъци от циферблата.малко слаба светлина на диода,но напълно достатъчна.много удобни дигитални допълнителни дисплеи, доста по-точни и лесни за настройки от малките аналогови аналози. много качествена изработка показваща го като "топ" на серията Джи шок.много добра метална верижка със много приятно йонно черно "оцветяване" (дали е така и на Бг не съм сигурен?). уникално удобна функция да разменя бързо местата на основния аналогов дисплей на двете предварително избрани часови зони.също така много добър софтуер със добавени много полезни функции и нищо излишно.няма да навлизам в подробности, но аз познавам доста добре Касио джи шок сериите и това е най-доброто за мен за сега докато не направят аналогов Мъдмен със метална верижка ;-)
            п.с. някой да не остане с впечатление,че фосфоресциращите стрелки не са добри.напротив идеално четливи в тъмнина. а 12 и 6 светят така добре,че никога не се замислям дали виждам точното време през ноща (може би на всеки се е случвало когато са само светещи чертички вместо часове е малко объркващо в първия момент в пълна тъмнина.особено ако е завъртян ринга и светещата точка не е на мястото си ;-).
            След такова ревю , за какво да се обаждам?!

            Коментар


            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Аз от повече от 4 години експлоатирам един CASIO PROTREK TRIPLE SENSOR и мога само хубави неща да кажа за него. Само не пере чорапи Има термометър, барометричен алтиметър, компас, барометър. Има ОГРОМНИ цифри което намирам за изключителен плюс, независимо от това, че нямам никакви проблеми със зрението. Има 5 отделни аларми, което също е страшна екстра. Само да не му гледаш разхода - редови 4! цилиндъра (батерии), които държат има-няма 2 години. А имам и забележка всъщност - и тя е каишката - замисъла е добър - не е със стандартен патент, а с два винта, които фикситат каишката към подвижна ос, минаваща през корпуса. Само че не е изпипана, защото винтчетата имат склонност да се саморазвиват и губят. И така от 2 години искам да си сменя каишката с нова, ама никой не иска да ми продаде. Тъй наречените вносители на касио (на В. Левски до Геотрейд) ги тормозих 1 година през седмица и нищо не свършиха Но това е бял кахър, не бих си сменил часовника скоро!
              Аз ползвам същия, колега, но моите изкараха 5 години. После ги смених,разбира се,оригиналната кайшка беше платнена, не се потеше ръката в нея - за ралика от сегашната. Купих оригинална за него, но вече гумена. Часовника е чук! Преди години работех в джунглата на Доминиканската република - влага,дъжд,слънце...пясък...не мръдна Касиото!!! Само една вечер в тъмното докато се пръсках с репелент за ш.....те комари, го омацах та побеля и едвам го измих после. Това е според мен един от най-добрите 'дуракоустойчиви' часовници.

              Коментар


              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                Абе аз имам един Касио http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA240_.jpg Ето такъв. Хубав часовник вече 3 години го нося. Но понеже, не го свалям никога, и когато работя се драска. А и в последно време взе да ми прави номерца . Мисля да го сменям със Сейко 5, ама не знам още, чудя се. Чувам че не били много точни.
                http://retrothing.typepad.com/photos.../21/seiko5.jpg

                нещо такова
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Ами има нещо такова мисля че и даваха по книжка плюс минус 1мин. разлика на 24часа.но несам сигорнен на 100%
                  Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                  Коментар


                  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    По-непретенциозните могат да използват и този водоустойчив часовник.

                    Коментар


                    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Зависи за какви часовници става вапрос и за какво искаш да го ползваш аз лично ползвам Сейко 5 метален със метална веришка самонавивашт се и съм доволен от него малко избързва но това е нормално при самонавиваштите се часовници.

                      Коментар


                      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Здравейте на всички. От днес съм във форума и искам да споделя моят проблем,надявам се че някой ще успее да ми помогне. От два дена съм собственик на Casio G-shok GW-2000-1AER и не мога да го сверя. Прочетох тук,че трябва да му задам кулата в Атина - ATH. До тук се справих,но когато задържа бутона Adjust се чува сигнал,завъртат се малките стрелки,но не и големите. Пишеше някъде че трябва да го изчакам от 2 до 7 мин. в най лошият случай 15 мин. но при мен не се получава. От Варна съм ако това е от значение. Оставям линк към модела,дано някой успее да ми помогне http://www.azola.bg/product.php?p=31...1r2pa72e51g493

                        Коментар


                        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          най-вероятно ще се свери сам през ноща.тогава е най-силен сигнала (ще направи 5 автоматични проверки сам ако не му е сменяна функцията от автоматочно да се сверява). то и във София ръчния прием особено през деня понякога е проблем. просто сме към края на обхвата....понякога помагат даже няколко метра от смяна на позицията за да получи сигнал. иначе ако не се лъжа и на твоя модел има на малките дайлове малки ''R"(ready) - стрелката е там за да покаже, че часовника е в режим готов за "приемане" след което когато има сигнал се мести на "W"(work) - реално се сврява в момента. ама там за приемането на сигнала и пречките за това сме писали и няма да пиша пак.дано си го прочел.успех. много е добър часовника понякога не може да се свери и във София.няма да се плашиш,ще се свери.имай търпение и си открии собствен надежден "спот" откъдето приема сигнал.на мен напримерно ако съм си във вилата (на 30 км от София източно) ми приема само във най западната стая.на двора разбира се приема без проблем.проверявал съм и силата на сигнала (на доста дигитални си има такъв "бар" като на мобилните телефони за силата на обхвата). и той се мени от пълен до никакъв за няколко метра понякога.та това е.успех.
                          п.с. хващат на морето сигнал ама по-трудничко.пробвано от години
                          сега гледах подробно снимка на твоя модел WORK и RЕADY са от двете страни на бара за 7 часа. а и виж точно как се включва функцията за прием. аджъст бутона вече зависи и колко секунди се задържа на каква функция ще прехвърли. според мен грешиш нещо.има разлика задържане, задържане за 2 сек, за 5 и т.н... мисля, че някоя от големите стрелки (най-вероятно секундната) трябва да отиде на READY когато си влязъл в режима.провери си книжката.на повечето се задържат 2 секунди.не ми се сваля цялата книжка сега но мисля че и при теб ще е така.
                          Последно редактирано от Tony33; 21-02-10, 22:17. Причина: допълнение
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Здравей Tony33 благодаря ти за отговора,но ще задам още едно въпросче,защото не съм запознат с casio из основи Интересува ме,къде трябва да е малката стрелка при сверяване. Тази,която се намира от лявата страна на дисплея. На нея пише,изброявам - TMR, DST-STD,AL. Отделно има и ON,OFF. И след като наглася секундарника на ATH,какво трябва да натисна за да се завърти на WORK или READY. Извини ме,че те занимавам с мойте проблеми,но наистина няма да успея сам

                            Коментар


                            • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              ами малката лява стрелка май не играе роля при сверяване.мисля,че секундната трябва да отиде на "реди" и "уърк". ами то задаването на Атина си е задължително за да разбере коя часова зона си. после ако е със "аджъст" бутона ръчното сверяване (приемане на сигнал де) трябва да се задържи определени секунди.виж във книжката колко точно.нали разбра че аджъста има много функции?там е разковничето.ще се справиш.пък и ако ги зимате оттук и не знаете език настоявайте продавачите да дават и книжки на български. за тези печалби (на повече от двойна цена са у нас) могат да си направят поне този труд.ама не си давай толкова зор със ръчното сверяване.той ако има обхват ще си се свери сам през ноща.
                              п.с. а иначе малката стрелка ти показва във каква функция е. tmr-"таймер",DST- лятно часово време- on- "включено" off -"изключено" aut- ''автоматично". като най добре го остави на автоматично.al е "аларма". и според мен просто влизаш във друга настройка. затова се движат тия малките стрелки.оттам се настройват и тези функции. и задължително за прием трябва да си на режим "нормален часовник" или както и да е на български.ама той часовника си влиза на него винаги така или иначе ако не се натискат никакви бутони в продължение на известно време, и не е във режим "второ време" или "хронометър".
                              съжалявам,че обяснявам доста объркано.ама не умея да обяснявам пък и да се пробвам да си превеждам всичко на български ми е сложно за обяснение.не случайно книжките са дебели и със графики навсякъде.... сложничко е.ама се научава със времето и става интуитивно.просто Касио дават много за относително малко пари във мобилен изчистен корпус,на цената на много и понякога сложни функции и комбинации на бутоните
                              Последно редактирано от Tony33; 23-02-10, 20:22.
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Готово,проблемът е решен Ако някой си търси хубав и евтин часовник,оставям линк http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...F8&me=&seller= Моят си го взех от тук,дойде за 4 дена,попринцип трябваше за 8-11 Цените са в Лири,което ще рече 2,26лв за 1 лира. Тук цената ми беше 450 лв а с доставката ми излезе 230 Благодаря за съдействието на Tony33.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X