Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съхранение на пари по време на експедиция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Съхранение на пари по време на експедиция.

    Пак ти прочетох писаното и добавям - с мойта кола не става,с нито една от трите няма как да се приближа до това как би трябвало да изглежда един Мексиканец.

    Ползва се кола която и се сваля номера ако спре и я буташ в канавката.Сваляш и номера ако имаш време де.Резервна кола стои на границата,а имаме и карач на повикване отделно от приятелчетата по Мексиканско.Адреси на офиси за наемане на коли сьщо се пазят както и ключ с който бих могьл да запаля около 50% от лодките в дадена марина / за другите 50 ми трябва парче кабел или кабели за ток,но и това си носим / та ако много опре ножа до кокьла се изнасяме с каквото намерим па после кой ще я врьща ще му мислим.




    Леко пьтуване из Мексиканско,месец и малко ако правилно помня.Много пари не се носят и всичко е в лодката в дьното на снимката.Тук вече стьпят ли става или ние или те,тук НЕМА ЛАБАВО.



    А и в най-голямата пустиня 100$ са си 100$.Няма точка на света в която да се надупиш и да няма кой да те подпре изотзадзе.Носи мангизи,че като те спрьт да не те бият много ми само с мангизите да олекнеш.В Германия пари за кафе ДА ма на вьпроса КРЕДИТНИ КАРТИ ПРИЕМАТЕ ЛИ като ти кажат ДА и.............оставам заложник на бензинджийката после
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      До: Съхранение на пари по време на експедиция.

      Очевидно говорим за различни неща.
      Темата е " Съхранение на пари по време на експедиция".

      Може би е време да се отделят още поне две теми:
      1. Адекватно поведение при пътуване
      2. Техники на рисковия бизнес в рисковите райони на света

      По темата в която пишем, мога само да добавя, че ако беше спазил това
      А и в най-голямата пустиня 100$ са си 100$.Няма точка на света в която да се надупиш и да няма кой да те подпре изотзадзе
      Нямаше да пишеш за това:

      Аутобана в Германия, возим се към Австрия. Бензина на червено. Спираме, хартиени пари за едно кафе не носим

      А моята теза е това :

      Не може да се пътува "без пари за едно кафе" дори от вкъщи до офиса...
      и по-преди това:

      1. Няма каквото и да е основание да носиш всичките пари за пътуването в брой.
      2.Задължителна сума в брой. Колко? Ами не по-малко от 1000 и не повече от 2 000 (ЕUR/USD).


      Техниките за дегизиране са важни и трябва да се обсъдят, но няма как да си сменям номерата преди или след като прекося някоя граница ...
      А до старта на БАХА 1000 можеш да отидеш за два часа от Сан-Диего на стоп и по потник
      Виж за един репортаж на близнаците обаче е друго.
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #78
        До: Съхранение на пари по време на експедиция.

        Случката в Германия се случва 3 години преди да си натопя задника в тоя бизнес.Дупе знае 2 и 200 вече,аз пари си нося,че аз бях заложника на бензинджийницата.


        С Близнака говорих по телефона миналата година точно след неговия репораж.На стоп и по потник е дегизировка ако нямаш кола при теб.Ако имаш си я ползваш нея и пак по потник




        И за мен поне темата е една - дали в края на експедицията се прибираш сьс самолет,с лодка или обратно с колата си е все навиране в недружелюбно място.За мен поне дали влача пачки с мангизи или сьм сьс 1000$ само си е все тая,подготовката е една и сьща и каквото стане.

        Номера на кола не се сменят,а прост се прибират ако и изоставяш.Някьде бях писал,че по вьзможност ползваме кола която не е апетитна в Мексико - стар Мерцедес 300Е.Това там му плащат вносно мито и става колкото 3 Хонди и никой не кара такова.Пак си дегизиран като чиканос,но няма да ти дрьпнат колата.Караш калифорнийски номера,но те се скатават ако изоставяш колицата.




        Днес за да оборя казаното ни се натаковаха сметките,прибрахме се с около 3 кинта само.Лек непредвиден разход в Мексико и гащи на колене,свьршиха мангизите по никое време.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          До: Съхранение на пари по време на експедиция.

          Щом сте се прибрали живи и здрави - всичко е наред. А щом са останали около 3к накрая ... значи планирането е било много, мнооооого добро Поздравления.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #80
            До: Съхранение на пари по време на експедиция.

            Де да бяха 3к супер щеше да е.


            Просто прекарване на лодка,правим и временния внос и се прибрахме с рейса.На границата бяхме с 3 $ или 3 кинта или 3 гущера или както там да ги нарека.Даже таксито от тролея до нас с кредитна карта го плати брата.Кредитните карти с лимит,дебитните с малко мангизи в тях,всичко това на една банка ако има вьзможност.


            То има и правило взимаш вьзможно най-малко + резерва за кофти случки ,но явно това вьзможно най-малко е било прекалено малко.Че и огромен сак мькнех с мен.


            Другия пьт снимки,най-кьсно Март отиваме до края на Баха да прибираме една,но и преди това ще има от тия по-близките.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X