Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съхранение на пари по време на експедиция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съхранение на пари по време на експедиция.

    Да поразискваме по този проблем.
    Щото си е проблем.

    Как да съхраняваме пари и ценности по време на дълга експедиция?

    Сумата, която е нужна при такива обстоятелства е право пропорционална на разстоянието.

    Електронните пари се съхраняват сами и не заемат място, но не на всеки чукар могат да се ползват.
    А изтеглянето на сумичка в някой по-голям град може да привлече недоброжелател, проследяване и т.н.

    Носенето пък на 5-7000$ кеш в чантичка на кръста е още по-опасно.

    Все питанки. Хайде да поумуваме.

  • #2
    До: Съхранение на пари по време на експедиция.

    Ами,правиш специална херметизирана капсула,отваряш сондата на резервоара и ги слагаш вътре. Никой няма да ти ги намери

    Коментар


    • #3
      До: Съхранение на пари по време на експедиция.

      Ако минеш на рентген на някоя митница, нали се сещаш какво ще стане.
      Запечатана капсула в резервоара = нямам толкова години за да ги излежа.

      Коментар


      • #4
        До: Съхранение на пари по време на експедиция.

        Готово. Парите се разделят на 3 - 4 места.
        Едното в тайник на автомобила.
        Другото в таен джоб на дрехите, при теб - удобни са местата около колана и под мишниците, с бръснарско ножче и игла се постигат чудеса. Там се държи решителната сума.
        Третото в чорапа една стотачка, ако ти се наложи спешно да добавиш към портфейла.
        Четвъртото в портфейла - ежедневна сума, пък и ако ти направят обир с оръжие, го даваш без да ти пука.
        Никога не прехвърляй пари от единия тайник в другия, пред чужд поглед.
        Хубаво е жените да не знаят , къде са скритите пари, защото все поглеждат натам, ако е спечено положението - опитен обирджия ще ги залови в миг. Хубаво е и да не знаят колко пари имате. Така имаш шанс и да върнеш нещо.
        Общо правило, преди потегляне - ИЗХВЪРЛИ ПОЛОВИНАТА БАГАЖ И ВЗЕМИ ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Съхранение на пари по време на експедиция.

          Основно правило, което лична аз спазвам при екскурзии и летни почивки (защото на експедиция не съм ходил още) е парите да се разделят на 3 места и по равно. Трите места са: едните в мен, другите в жената, третите в колата на скрито място.
          Така се намаляват щетите от загуба, кражба, вандалщини и т.н.
          Ако са на едно място според мен риска е доста по-голям, независимо как е скрито и покрито.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Съхранение на пари по време на експедиция.

            Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
            Ами,правиш специална херметизирана капсула,отваряш сондата на резервоара и ги слагаш вътре. Никой няма да ти ги намери
            Трябва ти лесен достъп до парите, а май и да с в джипката не е най-удачно.
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #7
              До: Съхранение на пари по време на експедиция.

              Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
              Трябва ти лесен достъп до парите, а май и да с в джипката не е най-удачно.

              Ми,аз го казах на майтап....че ми се струва странна тема, как да си носим парите на път....все едно наркотици пренасяме

              Коментар


              • #8
                До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                Разделянето е задължително, но на колкото и части да се разделят 7000$ пак си правят големи сумички само по себе си.
                А загубване/открадване на 1/5 или 1/7 от такава сума може да промени доста неща в последствие.

                Коментар


                • #9
                  До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Никога не прехвърляй пари от единия тайник в другия, пред чужд поглед.
                  Хубаво е жените да не знаят , къде са скритите пари, защото все поглеждат натам, ако е спечено положението - опитен обирджия ще ги залови в миг.
                  Подобен подход при обири се практикуваше из родните гари. Съучастник съобщава за намерен портфеил, "гласа" го предава по уредбата и всеки автоматично се докосва там, където държи своя.
                  Чуете ли подобна информация, проверете възможно най-тайно дали ценностите ви са на място!
                  Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 22-01-09, 10:17.
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                    Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                    Ми,аз го казах на майтап....че ми се струва странна тема, как да си носим парите на път....все едно наркотици пренасяме
                    Винаги ме е вълнувал тоз въпрос и май взех всичко доста сериозно
                    Поздрави!
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                      покрай тези електронни карти, забравихме добрите стари пътнически чекове - едно от най-сигурните средства за пренасяне на пари.... и да ти ги откраднат, не могат да ги осребрят.

                      е, трябва да има банка да ги обърнеш в пари, може да плащаш и директно в някои магазини.... но нали от време на време минаваш и през цивилизацията, когато си на експедиция...

                      не на последно място, може да си получиш парите от банката, дори да ти ги откраднат.......

                      та в крайна сметка, те са си пари, дето няма особен смисъл да се крият
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                        ... че ми се струва странна тема, как да си носим парите на път....все едно наркотици пренасяме
                        Нищо странно няма в темата. За една експедиция си трябват пари. Какво правиш, когато си в райони, където няма банкомати, а местата, приемащи кредитни карти са рядкост? Начинът, по който съхраняваш парите си, може да те вкара в големи проблеми. Като почнеш от там, че можеш да увиснеш на м**ната си без пари, и стигнеш до там, че най-лошия случай може да се простиш с живота си ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                          аз преди 5 години си взех една чантичка/портфейл която ми виси на врата. От тогава не ми е слизала от вратните мускули и като е напечено даже си лягам с нея. Парите наистина е хубаво да се разделят, но електронните са за предпочитане. Не трябва да се оставят под никакъв предлог в чанти и или вещи оставени в чанти и тн.
                          Два пъти са ми отваряли буса и двата пъти на къмпинг в "златна" Прага Раницата която свиха беше на предната седалка, а вжабката пред нея имаше зарязани небрежно 200-300 евра ... там си и бяха... явно доста бързат или не са си направили предварителния оглед като хората.
                          Да ги подпъхнеш в тапицирията на седалката също не е лоша идея

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Готово. Парите се разделят на 3 - 4 места.
                            Едното в тайник на автомобила.
                            Другото в таен джоб на дрехите, при теб - удобни са местата около колана и под мишниците, с бръснарско ножче и игла се постигат чудеса. Там се държи решителната сума.
                            Третото в чорапа една стотачка, ако ти се наложи спешно да добавиш към портфейла.
                            Четвъртото в портфейла - ежедневна сума, пък и ако ти направят обир с оръжие, го даваш без да ти пука.
                            Никога не прехвърляй пари от единия тайник в другия, пред чужд поглед.
                            Хубаво е жените да не знаят , къде са скритите пари, защото все поглеждат натам, ако е спечено положението - опитен обирджия ще ги залови в миг. Хубаво е и да не знаят колко пари имате. Така имаш шанс и да върнеш нещо.
                            Общо правило, преди потегляне - ИЗХВЪРЛИ ПОЛОВИНАТА БАГАЖ И ВЗЕМИ ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ !
                            Екстра, Ники, вече знам къде си държиш парите

                            А сега си представи, че е 39-40*С на сянка и обличането на какъвто и да е ръкав и крачол ще те докара до лудост.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съхранение на пари по време на експедиция.

                              В автомобила трябва да се съхранява много малка част от сумата... Не забравяйте че една от възможностите е просто да останете без автомобил... А в тази връзка и без пари става още по-зле...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X