Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиции "Българи зад граница"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Експедиция до другата България

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Добре е да се тръгне заедно от една точка.
    На мен не ми е проблем един ден по-рано да съм във Варна, даже е желателно. Да се видим преди пътя, да се провери кой какво носи и т.н. може и да се прикупят разни неща, които ще се дават на хората там /за това пък трябва да направим някакъв фонд/

    Яко се запалих.
    Мина и на първо четене пред семейния съвет- все пак три жени.
    Добре, и аз се запалих, ето първото важно нещо: Събираме се във Варна и от там потегляме, всеки да събира учебници, книги, музика и т.н. Като гледам за сега сериозно са заявили участие:

    Горби - Патрул GR60
    Румбата - ТЛК
    Явор - ТЛК

    Коментар


    • #47
      До: Експедиция до другата България

      да докладвам аз, че вече установих предварителен контакт с българи от Измаил в интернет..... Обещават да съдействат да се свържем с български организации там и в Болград и по селата...... Ще чакам да ми дадат някакви координати и когато се свържа конкретно с организациите ще отида до там да говорим на място, какво може да свършим заедно и да планираме първото мероприятие.......

      ето и линк към подходящия форум.... на руски е, но може да се пробвате и на български.....

      Ще изтрия линк-а, че ми се кара администратора преди време за линк към други форуми. Ако някой иска адреса на форума в Измаил - ще му го пратя на лични......
      Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 27-01-08, 18:57.

      Коментар


      • #48
        До: Експедиция до другата България

        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
        да докладвам аз, че вече установих предварителен контакт с българи от Измаил в интернет..... Обещават да съдействат да се свържем с български организации там и в Болград и по селата...... Ще чакам да ми дадат някакви координати и когато се свържа конкретно с организациите ще отида до там да говорим на място, какво може да свършим заедно и да планираме първото мероприятие.......

        ето и линк към подходящия форум.... на руски е, но може да се пробвате и на български.....

        http://izmail.es/forum/index.php?topic=281.msg3712#new
        Питай ги какво ще им е ценно да занесем.

        Коментар


        • #49
          До: Експедиция до другата България

          предполагам най-ценно за тях е да отидем ние.... Да видят, че мислим за тях и се интересуваме от сънародниците си... Другото е вторично и ще питам на място какво би било полезно и любопитно да им занесем.....

          Коментар


          • #50
            До: Експедиция до другата България

            През Май май /егати израза / се оформят 5 почивни дни.
            Ако успеем за тогава да се организираме, мисля че ще дойдат повече хора.

            Коментар


            • #51
              До: Експедиция до другата България

              ами за обсъжданата дестинация - Измаил, мисля няма да е проблем да се организираме, все пак отиване и връщане дори и от Софийско е макс. 2000 км. Май месец от 1 до 6 -ти е чудесна идея... Ако и другите са съгласни, можем да се обединим около тази дата.....

              Коментар


              • #52
                До: Експедиция до другата България

                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                ами за обсъжданата дестинация - Измаил, мисля няма да е проблем да се организираме, все пак отиване и връщане дори и от Софийско е макс. 2000 км. Май месец от 1 до 6 -ти е чудесна идея... Ако и другите са съгласни, можем да се обединим около тази дата.....
                А съм "за"

                Коментар


                • #53
                  До: Експедиция до другата България

                  Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                  ами за обсъжданата дестинация - Измаил, мисля няма да е проблем да се организираме, все пак отиване и връщане дори и от Софийско е макс. 2000 км. Май месец от 1 до 6 -ти е чудесна идея... Ако и другите са съгласни, можем да се обединим около тази дата.....
                  За съжаление май месец ми е много натоварен и няма да мога да дойда.За сметка на това обещавам да запиша към 100 диска с музика.Само кажете дали да са Аудио или MP3 формат ?
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #54
                    До: Експедиция до другата България

                    Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                    А съм "за"
                    Я тоже !

                    И понеже засега сме кворум /трима/, а пък има и единогласие, май остава Май /аман, къв съм тафтолог /

                    Чакаме други колеги да оформим по-силна група или разногласие.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Експедиция до другата България

                      С тия дати и аз почвам да се изкушавам . Но първо трябва да проверя как седят някои неща .

                      Два въпроса.

                      Спането по хотели или на палатки се предвижда?

                      До тук гледам, че всички са със сериозни машини. Предвиждат ли се хард изпълнения или ще е разходка по асвалт? Защото, ако е по асвалт и леки до средни черни пътища с паркетника хем ще ми е по-удобно, хем мога да събера няколко чувала книги, дискове и т.н. Ако пък ще е по-добре да съм с по-проходима машина, то тогава ще ми се наложи да превъзмогна мързела и да ускоря свършването на доста неща оставени за на пролет по нея .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Експедиция до другата България

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        С тия дати и аз почвам да се изкушавам . Но първо трябва да проверя как седят някои неща .

                        Два въпроса.

                        Спането по хотели или на палатки се предвижда?

                        До тук гледам, че всички са със сериозни машини. Предвиждат ли се хард изпълнения или ще е разходка по асвалт? Защото, ако е по асвалт и леки до средни черни пътища с паркетника хем ще ми е по-удобно, хем мога да събера няколко чувала книги, дискове и т.н. Ако пък ще е по-добре да съм с по-проходима машина, то тогава ще ми се наложи да превъзмогна мързела и да ускоря свършването на доста неща оставени за на пролет по нея .
                        Спането ще е по хотели предполагам... Макар да не знам дали има в Измаил хотели - ще разбера като отида на разузнаване след две седмици......

                        Колкото до хард изпълненията - ако има поле за изява около Измаил, някой може да се разходи. Аз лично нямам опит извън пътя и за мен ще е изцяло асфалтов похода..... За разузнаването ще отида даже с Мерседеса за по-бързо и ще видя какъв е пътя до там... Макар в румънската част да зная за какво става въпрос - перфектен в голямата си част.....

                        Коментар


                        • #57
                          До: Експедиция до другата България

                          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                          Спането ще е по хотели предполагам... Макар да не знам дали има в Измаил хотели - ще разбера като отида на разузнаване след две седмици......

                          Колкото до хард изпълненията - ако има поле за изява около Измаил, някой може да се разходи. Аз лично нямам опит извън пътя и за мен ще е изцяло асфалтов похода..... За разузнаването ще отида даже с Мерседеса за по-бързо и ще видя какъв е пътя до там... Макар в румънската част да зная за какво става въпрос - перфектен в голямата си част.....
                          В Измаил има 5-6 хотела! В 3 от тях съм спал.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #58
                            До: Експедиция до другата България

                            сподели наблюдения..

                            Коментар


                            • #59
                              До: Експедиция до другата България

                              До тук да обобщим:
                              Дата на отпътуване: 1 Май 2008
                              Сборен пункт: Варна
                              Маршрут: Варна --> Дуранкулак --> Констанца --> Галц --> Рени --> Измаил.
                              Общо разстояние от Варна - по мои лични изчисления - около 500 км.
                              Престой в Измаил, евентуално разходки в региона, Болград и българските села.


                              За сега участниците сме трима само, но се надявам да сме повече за да може поне първия поход до там да е по представителен...

                              По организацията - имам някакъв напредък, свързах се с доста хора още от региона, но не съм стигнал до правилния човек от някоя българска организация... Като се свържа с такъв ще отида на място да уговорим подробностите и да видим спане и храна как ще ги измислим.

                              Има предварителни уговорки с местната преса и т.н... но когато всичко е сигурно, ще напиша конкретно.
                              Основното е, че хората се вълнуват от едно такова начинание и ще са много радостни ако се случи, особенно ако направим похода традиционен....

                              Коментар


                              • #60
                                До: Експедиция до другата България

                                Нека уточним какво събираме. Не е рано.

                                Музика-каква, книги - какви, учебници и т.н.

                                Всякакви идеи от всички ще са полезни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X