Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиции "Българи зад граница"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Уляновск_Волжска България

    Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
    ОК, ще мисля маршрута..... А ако някой е минавал - още по-добре... че нещо за ферибота Тулча - Измаил имам съмнения дали носи автомобили...... А темата по-добре да я отсече някой модератор от идеята за поход надолу и да я сложи в походи с някакво подходящо заглавие....
    Миналата година озвучавах пускането на вода на два ферибота от корабостроителния в Бургас.Няма ли директна линия Варна - Украйна ?

    ПП
    Хайде колеги модератори, преместете темата
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: Уляновск_Волжска България

      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
      а междудругото - около Измаил има български села.... А в самия Измаил също има българи - Ботев е бил навремето учител в едно българско училище там.... Та ще е интерсно за обикаляне там.... И като се замисля - до Тулча от Варна е около 280 км. Ако има ферибот между Тулча и Измаил, то до там пътят с всички почивки ще е около 7-8 часа....
      Ами колко му е, палатката,надувния матрак,завивките и другото къмпинг оборудване ми е винаги готово в един сак и един куфар.Имам голяма хладилна чанта и още по-големи туби за гориво.Метро ми е на 2 минути
      За да се подготвя за седмица преходи ми трябват не повече от час-два
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #18
        До: Уляновск_Волжска България

        има Варна - Иличовск. Билета за човек е 75$. Колко ще е за джип - имам телефона на пристанището - ще звънна да питам.....

        Коментар


        • #19
          До: Уляновск_Волжска България

          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
          има Варна - Иличовск. Билета за човек е 75$. Колко ще е за джип - имам телефона на пристанището - ще звънна да питам.....
          ОК Утре ще кажеш повече по въпроса,хем и другите колеги ще прочетат темата и може да има още мераклий да дойдат с нас
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #20
            До: Уляновск_Волжска България

            Най краткият път е царския.

            Международните шофьори са го проверили.

            За Ульяновск - Русе,Букурещ,Черновци,Киев,Москва,Владимир,Н.Новгород,Чебоксары,Ульяновск.

            До Украина два Варианта.

            Русе - Рени - ферибот.
            Другия през Кагул до Одеса.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              До: Уляновск_Волжска България

              Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
              има Варна - Иличовск. Билета за човек е 75$. Колко ще е за джип - имам телефона на пристанището - ще звънна да питам.....
              Варна Одеса - автобусите как Минават.

              Мисля,че вървят през Болград,ТатарБунари,Одеса.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                До: Уляновск_Волжска България

                автобусите минават през Приднестровската република, защото имат разработен корупционен механизъм с военните Ако пробваме да минем от там с джипките - не се знае дали ще излезем ...
                А от Русе до Рени ферибот ли има? В смисъл, може с колата...?

                Коментар


                • #23
                  До: Уляновск_Волжска България

                  Качвал съм се там с Бус, но беше много отдавна.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #24
                    До: Уляновск_Волжска България

                    Аз се стягам на към 18 авгус да отида на Рожденния ден на УАЗ Патриот" организиран от http://www.uazpatriot.ru/ в Подмосковието разбира се ако успея да събера пари и освободя време. Бюджета които предвиждам за съжаление няма да излезе по малък от 4000 евра а за време под три седмици е безсмислено. Може нещо да се съчетае.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Уляновск_Волжска България

                      Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
                      Аз се стягам на към 18 авгус да отида на Рожденния ден на УАЗ Патриот" организиран от http://www.uazpatriot.ru/ в Подмосковието разбира се ако успея да събера пари и освободя време. Бюджета които предвиждам за съжаление няма да излезе по малък от 4000 евра а за време под три седмици е безсмислено. Може нещо да се съчетае.
                      Адаш, тя Москва далече, нашия маршрут е по-кратък
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Уляновск_Волжска България

                        аз имам идея да свършим и някаква работа с тази разходка..... Та каква е идеята? Всички знаят че има много българи, т.нар. българска диаспора по тези земи - Украйна, Молдова, Приднестровието, Гагаузия, Русия. Можем да правим всяка година по един поход до един от центровете на тази диаспора. Да осъществим траен контакт с българите там и да им покажем, че ако и нищожествата в управлениетъо на държавата не си спомнят за тях, то ние - обикновенните им сънародници, не сме ги забравили..... Измаил примерно е на някакви си 350 км от Варна.... Непризнатата Гагаузка република, на практика българска република, пъна с българи - също не е далеч. Защото турците пращат постоянно емисари там и взимат младежи да учат в Турция и си защитават своите интереси а ние пет пари не даваме за тези хора... Та така.. Темата е обширна. НО Поход може да се направи - първо кратък опознавателен, да се запознаем с хората от близките градове, а после постоянно - един или два пъти годишно..... Из всички градове и села където има големи български групи.... Сигурен съм че хората там ще се радват до сълзи на вниманието ни, а и една върволица коли с български знаменца по тия места ще е повече от свършеното от българските политици от последните сто години..... И така нататък... може да се развие тази идея... Нали искаме да веем националния флаг за нещо смислено - ето тази кауза си заслужава.....

                        Коментар


                        • #27
                          До: Уляновск_Волжска България

                          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                          аз имам идея да свършим и някаква работа с тази разходка..... Та каква е идеята? Всички знаят че има много българи, т.нар. българска диаспора по тези земи - Украйна, Молдова, Приднестровието, Гагаузия, Русия. Можем да правим всяка година по един поход до един от центровете на тази диаспора. Да осъществим траен контакт с българите там и да им покажем, че ако и нищожествата в управлениетъо на държавата не си спомнят за тях, то ние - обикновенните им сънародници, не сме ги забравили..... Измаил примерно е на някакви си 350 км от Варна.... Непризнатата Гагаузка република, на практика българска република, пъна с българи - също не е далеч. Защото турците пращат постоянно емисари там и взимат младежи да учат в Турция и си защитават своите интереси а ние пет пари не даваме за тези хора... Та така.. Темата е обширна. НО Поход може да се направи - първо кратък опознавателен, да се запознаем с хората от близките градове, а после постоянно - един или два пъти годишно..... Из всички градове и села където има големи български групи.... Сигурен съм че хората там ще се радват до сълзи на вниманието ни, а и една върволица коли с български знаменца по тия места ще е повече от свършеното от българските политици от последните сто години..... И така нататък... може да се развие тази идея... Нали искаме да веем националния флаг за нещо смислено - ето тази кауза си заслужава.....
                          Един глас "За" от мен
                          Провери ли за фериботите ?
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #28
                            До: Експедиция до другата България

                            Такаа! Айде сега малко уточнения!
                            Ферибота го забравете - скъпо, ходи когато си иска и т.н.!
                            Визи за Молдова и Украйна вече не са нужни! За Румъния също!
                            До Измаил маршрута е през Галац-Рени. Пътувам го всяка година, понякога по два пъти! Там има 800 м. молдавска територия, ама всичко си е сериозно - маитници, граничари и т.н.! Но реално от София да Измаил е един ден път с всички процедури. Ако някой може да организира връзка с българите в този район, ще е хубаво! Там и град си имат - Болград!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #29
                              До: Експедиция до другата България

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Такаа! Айде сега малко уточнения!
                              Ферибота го забравете - скъпо, ходи когато си иска и т.н.!
                              Визи за Молдова и Украйна вече не са нужни! За Румъния също!
                              До Измаил маршрута е през Галац-Рени. Пътувам го всяка година, понякога по два пъти! Там има 800 м. молдавска територия, ама всичко си е сериозно - маитници, граничари и т.н.! Но реално от София да Измаил е един ден път с всички процедури. Ако някой може да организира връзка с българите в този район, ще е хубаво! Там и град си имат - Болград!
                              Благодаря за поезното инфо.Дали нямат някой оффроуд клуб там ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • #30
                                До: Експедиция до другата България

                                така... за ферибота:
                                Варна - Иличовск
                                джип - 125$
                                пътник - по 75$
                                пристанищни такси Варна + Иличовск = 77$/джип

                                Общо за един джип с двама пътника до там - 352$ ил икъм 470 лева грубо....
                                В тази цена е включена и храна и спане на борда на ферибота, кабина с легла и санитарен възел. Пътят е 20 часа. Обикновено колите трябва да са на борда на кораба към 13.00.
                                Фериботи има редовно. В рамките на една седмица пътуват поне два натам и два насам. Предварително трябва да се обадим около 10 дена.

                                Колкото до връзките с местното население на Измаил или Болград, ще започна да ровичкам из интернет да търся за да осъществим контакт.....

                                Сухопътния вариант също не е лош, сумарно ще излезе наполовина като пари..., но не е много сигурно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X