Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С евтина ветроходна лодка от UK до България по море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Извинявам се, че хайджаквам тази тема но и аз мисля , че емоционално съм с единия крак вътре в "тия ветроходни" работи.

    Лятоска се запознах случайно и си бъбрихме с Бай Васко от Каварна, може би го знят някой хора, самотника с яхтата Норд прекосил Атлантика няколко пъти соло, бил е и инструктор по ветроходство към клуба на ОСО в Каварна.

    Та реших, да започна да се подготвям теоритически и докато не е дошъл поредния локдаун да опитам да изкарам малко курсове и може би сертификат/квалификация за плаване.

    Колега, аз съм на 1 час от Портсмут и ако би желал да съдействаш с малко съвети защото ти мисля си няколко стъпки пред мен би ми било приятно, ако не здраве да е
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Най-добрият зъболекар от ветроходците и най-добрият ветроходец от зъболекарите

    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Първо се научи да плаваш. Намери си sailing dinghy, някой швертбот (centreboard) около 17 фута и пооткривателствай по околната вода.

    • pan_rt
      pan_rt коментира
      Редактиране на коментар
      отворен съм за всякакви разговори, приемане-предаване на съвети,вземане и даване на акъл. Ама аз съм си в българско

  • #47
    "Бай Васко" е всъщност д-р Васил Куртев. Скромен Човек, по начина по който само големите Мъже могат да бъдат скромни.
    Завърши последната си околосветска обиколка през 2017г, с яхта "Одесос", когато вече беше навършил (в океана, разбира се) 80 годишна възраст.
    Четирикратен носител на златния глобус "Кор Кароли":
    1982 – д-р Васил Куртев за обиколката на Черно море с малката яхта Норд (сам построил)
    1984 – д-р Васил Куртев за участието си в ОСТАР ’84 и последващо плаване до Хавана с яхта Норд. (2ри глобус)
    2010 – д-р Васил Куртев(3ти глобус) за плаването му от България до САЩ с яхта Бизоне.
    2017 – д-р Васил Куртев(4ти глобус) за околосветското му самотно плаване с яхта Одесос.
    Само не разбрах, как се събраха огромните му топки в тези малки лодки!

    С построената от д-р Васил Куртев малка, дървена яхта "Норд" (по проект Фолкбот), инж. Петя Христова прави обиколка на Черно море и и по-късно участва успешно в OSTAR
    1987 – Петя Христова за обиколката на Черно море с яхта Норд.
    1992 – Петя Христова(2ри глобус) за участието й в „Европа 1 Стар”(екс- ОСТАР) с яхта Норд
    Не е необходимо да казвам, че Петя е голям Пич!

    През 1990г е публикувана книгата на д-р Васил Куртев: "Два пъти през Атлантика" в която описва построяването и плаванията си с яхта "Норд".
    За участието си в OSTAR 1984г д-р Васил Куртев транспортира "Норд" от България до Белгия, теглена през Европа от съветски джип УАЗ!
    Книгата се намира в сайтовете за книги втора ръка. Евтина и много интересна книга. Препоръчвам.
    Дано д-р Васил Куртев да напише книга и за следващите си плавания и удивителният си живот.

    BatGeorgeone, можеш да започнеш с първото ниво на курсовете на RYA- чусесен начин за запълване на мрачните вечери.
    Никога не е късно да започнеш да плаваш под ветрила.
    За първоначално запознаване прикачам един от "учебниците" RYA. Сигурно не е последно издание, но е добро (и безплатно) начало.
    Имам и следващите- дай сигнал, кога да ги пращам
    Прикачени файлове
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


  • #48
    Жоре, Портсмут да търсиш инфо за ветроходство е като в Тексас да питаш за пикапи.

    Намирай първа RYA школа и се записвай.

    Коментар


    • #49
      Вчера взех жената за жена и утре мисля да я водя на Велека да си покарам малко мистралчето да му посвикна . То аз съм си така винаги на обратно действам първо се хвърлям на 10 метрова лодка и после се сещам че можело да се почне и с уииндсърфче . Темата я почнах още когато УК беше в Ес ,сега покупка на лодка от там вече не е чак толкова евтино, обаче Франция и Испания остават в полезрението ми. Френските изглеждат доста поддържани между другото заоколо 7-10к евро , пък и изкам да е от тия земи щото тръпката от пътуването до тука ще е дето вика Боса един път

      Коментар


      • Tramp
        Tramp коментира
        Редактиране на коментар
        Погледни и лодките в Холандия.

        "...Вчера взех жената за жена...". Това в наши дни се приема за старомодно:-))

      • pan_rt
        pan_rt коментира
        Редактиране на коментар
        Tramp турих и фамилията и то без тирета

    • #50
      То и аз уж започнах да се оглеждам първо за каяк, после минах през Тедо да видя надуваемите, без да съм го планирам се оказах на 43 футова.

      В момента се събират групи за флотилия от Волос до Керамоти. Единичната цена е 250 евра. Сумата е смешна за 7 дни плаване. Има си капитан, ти ако искаш само се возиш, ако искаш се учиш.

      https://northsailing.gr/bg/2021/08/2...21-end-season/

      Обикновено имат и български шкипер, ако английският те притеснява.
      Мисля, че е готина оферта. Исках и аз да се включа, но ще ме пребие първо шефа, после жената.

      Коментар


      • #51
        Благодаря много на всички за съветите, линковете и отзивчивоста!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • pan_rt
          pan_rt коментира
          Редактиране на коментар
          Задавай въпроси тука . 90 % има кой да отговори с точни отговори

      • #52
        Какво става? Гледам - жив си, а пътешествие - йок.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #53
          Живота ми поемна в друга посока. Бях принуден да напусна семейната дърводелска фирма и сега пътешествам ама с бус по пътищата до Швейцария. Карам си старовремския мистрал с неригвано платно на Синеморец и оглеждам обявите за ветроходни лодки по нашенско. Оглеждам това нещо към момента и се чудя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20221104-124640_Chrome.jpg
Прегледи:464
Размер:257.8 КБ
ID:6898708

          Коментар


          • #54
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16677439266588287635278334845646.jpg
Прегледи:465
Размер:315.6 КБ
ID:6898710 надъхвам се и с това

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              На там ли си се запътил?

          • #55
            Нещо за надъхване от по-топли места

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_931077.jpg
Прегледи:430
Размер:1.42 МБ
ID:6898717 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2944.jpg
Прегледи:428
Размер:1.07 МБ
ID:6898719
            Последно редактирано от коко келеша; 06-11-22, 16:51.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • pan_rt
              pan_rt коментира
              Редактиране на коментар
              Тамън щях да пиша, че не харесвам студовете

            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              В първата има и много поучителни истории

          • #56
            Дойде време да се похваля с първата си лодка. Далеч е от първия замисъл на темата. Дойде от Швейцария , но не на собствен ход. Предстои ремонт на левия борд, заради удар, монтаж на мачта и гик. В последствие се сетих , че и рул ше требе. Лодката е плоскодънта и ще става само за ведомствения ни язовир тука. Като си знам скоростта на проектите, време ще мине....
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221217_124635.jpg Прегледи:0 Размер:781.3 КБ ID:6903444 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221217_124702.jpg Прегледи:0 Размер:384.8 КБ ID:6903445

            Коментар


            • #57
              Не ми се струва добра идея да слагаш ветрила на тази лодка. Колкото до язовира - на Искър понякога има прегадна къса и остра вълна. С тази лодка ще има адреналин...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Колвгата може да е търсач на силни усещания

            • #58
              Платна ще има , точно заради адреналина. В топло време и със жилетка не е чак толкова страшно. Само се чудя кво стъкмяване да мисля

              Коментар


              • #59
                Остави на мира тази малка, шперплатова, гребна лодка. Намери си (направи си) гребла и си плавай, както са я проектирали хората. С толкова трици- толкова маймуни.
                Правил ли си капак с шперплатова лодка- примерно стар Кадет?
                Като искаш да плаваш под ветрила, си намери лодка, която има (поне) шверт.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • pan_rt
                  pan_rt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз и шверт мога да и сложа ама ще е кофти за пренасяне и отделно ще е разправия

              • #60
                Спесиално за чудещите се - http://www.barque.ru/projects/1976/h...ntero_katainen

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podvesnoy_parus_na_midii-2.jpg
Прегледи:280
Размер:76.1 КБ
ID:6903497
                Последно редактирано от коко келеша; 17-12-22, 21:02.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X