Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лодки разни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лодки разни

    А бе то хубаво да е пълно с ел. гивезелъци ако всичко е ОК. Ама кат се скапят тоците тоз големия чаршаф (геноата) измислено ли е как да я прибереш ръчно, или трябвя дя я сваляш цялата на палубата?

    Коментар


    • От: Лодки разни

      Има място за ръчка на лебедка ма е 20:1 или нещо такова,ти се отвърти вьртелата.Карал съм 62 от Хавай до Калифорния с пълна електрика с вода,така я взехме и голямо въртене падна.

      Там трябва да е или хидравлика като на голяма лодка или за тия размер да си е нормален фьрлинг еле като имаш и 3 електрически към които можеш да водиш въжето.Пьк и усещаш колко тегли и кога ще скъса,някои от тия електрони като ги натовариш и спират,трябва да им освободиш напрежението и тогава пак тръгва.На кофти време как да спра това платно да не се пляска..........ма това иска купувача и това продава лодката,мен ако ме питат за тия 10 бона ел. фьрлинг ще им наредя съвсем други далаверки.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Лодки разни

        За протокола- двете дълги, за които се сещам предната година, и на които беше с електрически фърлинг, бяха Калифорния до Хавай и обратно, и Калифорния до Карибите. Има-няма десетина хиляди мили. МРАЗЯ електрически фърлинг. След последното плаване с електрика, цената скача с няколко хиляди, ако има такава простотия на носа.
        И не знам за цените на петрола, ама аз вчера пак се возих с галон на минута. Щура разсипия!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Лодки разни

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5642367

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5642368

          Beneteau GT38,малък скутер
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Лодки разни

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5644476

            Дясното,МС4
            Прикачени файлове
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Лодки разни

              Кептън, тая колонка за гориво, дето се вижда на снимката... от нея ли зареждате нафта? "Пищова" изглежда силно тънкав, та се чудя като трябва да се заредят 2-3 тона примерно, колко време отнема?!? Или тия са само за малЕнките скутерчета, а големите гемии се пълнят от другаде?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Лодки разни

                Това до мен сьбира тройно колко сьбира дока та си порьчват цистерни 5-6 броя цистерни и за около 2 дни са го заредили.Някой пьт ползват и барджи - влекача им ги добутва на борд и зареждат от барджата.

                При нас малките е лесно,2-3 тона не са кой знае колко гориво,да не кажа са малко.На лодка която трябва да мине дистанция / и за нас дистанция е около 1000 километра,300 километра са 3 кафета и цигарка / качва поне 3 тона нафта ако е среден размер лодка,на по-стари с големи мотори ние си носим резервна нафта в бидони,около тон и половина резервна.

                Зареждането на 3 тона трае около половин час до час,зависи дали мога да зареждам 2 резервоара едновременно,колко са големи резервоарите и колко е бьрза помпата на бензиностанцията.Зеления навит е нафта,сьс силна помпа хвьрля по галон на 3 секунди или литьр на секунда,за половин час и си заредил.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Лодки разни

                  Да, мънички са помпите... Но то зависи и от фланците и магистралите какви са де... Тук обикновено бункеровчика хвърля и над 60 тона/час нафта, но обикновено ограничението е точно приемника - надуят ли повече помпата, и започва да има опасност от разлив...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Лодки разни

                    А имат маркуч колко юмрука да си вкарам вьтре ма са ми малки рьцете и не се брои.Тоя док е за среден размер лодки,те както казах не зареждат тая лявата,те ток нямат да и дадат та вьрти генератори,а какво остава да я заредят.

                    Мислете го така - бензиностанцията сьбира 3 цистерни нафта,лодката до мен сьбира 7,ако ти трябват 5000 галона да речем или малко над 10 това е добре да се обадиш малко предварително за да са сигурни,че ги имат или да са готови с доставката.Тоя до мен и да се обади все тая,той звьни на барджата,там му влачат 50 000 галона и е готов.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Лодки разни

                      Абе мислено е... Явно е точно за продажба на дребно Уредена работа...
                      Тук щото сме по-отворени караме директно с 8-12-20 тонни цистерни, дори и да има нужда от 100- 200литра
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Лодки разни

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Абе мислено е... Явно е точно за продажба на дребно Уредена работа...
                        Тук щото сме по-отворени караме директно с 8-12-20 тонни цистерни, дори и да има нужда от 100- 200литра
                        В Аляска на много места са така,но цистерната зарежда генератори на магазини,отоплението на частни домове и като го викнеш и лодки.Повечето лодки там не зареждат и 45 галона ми като спра и набия 1000 и има смисьл да се завлече до мен.
                        Спираш на дока,телефонен номер,звьниш Ела че ми трябват ......и пристига с все цистерната.Аляска обаче не е България
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Лодки разни

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5645284

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5645285

                          Cruisers 44 или 48,никъде не пише колко е и не ми се рови ма там някъде.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 28-02-15, 17:48.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Лодки разни

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5645393

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5645394

                            Cruisers 540 с 3 мотора,пай се идем......
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 28-02-15, 23:24.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Лодки разни

                              Къде е джакузито ?

                              Коментар


                              • От: Лодки разни

                                На тая дълга маса отзад, а си се облегнал на единия край, а се е разчепила... 3 мотора, въх, голЕм си!
                                Да ти покажа истинска лодка? 3000 мили без зареждане... И на масата може сумист кючеци да върти!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X