Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лодки разни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лодки разни

    Парите не миришат,аз движа по-бързо и ако се плаща на миля правя и повечко пари.Е с якето съм и с ботушите пък те там кожа и климатици ма каквото такова,някой трябва да гърби плантацията.Тая година ударих и най-малката си лодка от дълго време,че и една с извънбордови карах,22 фута май беше.Питам собственика Ма ти сериозно ли,това да няма голяма на която се качва или е само тя и искаш да я карам?Много се смя ма си плати двойно на нормалното пък аз се мятах с 30 възла по вълните,от дълго време скиорки очила не бях ползвал.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Лодки разни

      Новия ми Айпад наистина само за фризби става. На ония сополивия в магазина изрично му казах, че го искам с GPS, той ми дал Wi-Fi модел. Сега като се прибера- фризби...
      И да, голямо или малко, парите са едни и същи. Ама не се бориш с 56 акумулатора и да се чудиш кой е дал на късо. Е сега тук, един от акумулаторите е толкова окъсил, че чак се е раздул. Чакам го да гръмне и да омаже мокетчето с киселина. Ако беше малка лодка, акумулаторчето щеше да е малко и леко. Тоя басамак тежи колкото мен почти. Че и са 2, нали кораба е на 24 волта... Абе, големи корита, големи проблеми...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Лодки разни

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5646584

        Beneteau Oceanis 41
        Прикачени файлове
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Лодки разни

          Айде приятно време и наслука

          Коментар


          • От: Лодки разни

            А то вече почти е ясно как ще е,снощи беше зора,че марината с охрана,камери,пищови,нинджи,лодката гориво нямаше та цяла вечер на платна........сега кафето горещо,резервоара пълен,жената чака........мирис на нафта и кафе ин дь морнинг.

            Бьрзам,че утре съм на друга,в други ден летя за трета,трябват ми още двама братя поне
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Лодки разни

              Поради каква причина ветроходните имат по два руля(нали така се казваха)?Естетическа,заради удобството на управляващия,за по-лесно маневриране из пристанищата,или поради някаква технически непреодолима причина?
              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

              Коментар


              • От: Лодки разни

                Всичко изброено от теб без техническата причина - можеш да караш и да си гледаш платната като стоиш близо до борда,при маневра е по-лесно да си близо,а и се отваря кокпита на лодката,има много повече място и не им пречи,не се налага да го заобикалят.

                Добрите лодки имат и отделни кабели като са вързани и двата геврека един за друг,но ако скъса кабелите на единия то другия продължава да бачка.На спортни лодки пък се налага двама да карат на силно време,че тегли и часове зад геврека не е лесна работа,а и там въртене пада,не е като мен да пия кафе и да тракам по пада.

                Има и минуси - повечко връзки по кабелите,по-тежко управление заради малкия диаметър на воланчето,плащаш 2 вместо един / карбонов е десетина хиляди или последно толкова беше бройката /деца си играят с тях,а и разни смотани си слагат я коляно я крак там,а на автопилота не му дреме - хидравлично бутало вързано за компас,върти на дясно и му е все тая кой подскача по спиците.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Лодки разни

                  Ясно,благодарско!Предполагах,че е повече от гъзария,отколкото от техническа гледна точка.И уж съм от Варна,ама и до сега не смея да попитам(докато се разхождам по кея)поради що е така.Шубе-ще ме гледат като извънземен,или ще ми се изсмеят,може и да си помислят,че ги бъзикам нещо с въпроса,а контакта е директен очи в очи.А тука съм скрит зад монитора,и срама е по-малко

                  А иначе "гевреците" изглеждта около метър и нагоре големи?Или в друг смисъл малък диаметър за по-тежкото управление?
                  Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                  Коментар


                  • От: Лодки разни

                    А тия са малки,по метър и малко ма тя и лодката е такава,Ситроен дизел комби един вид

                    Е виж тук Дакар по нашенски,педала в ламарината около света с няколко спирки,един дава газ,друг кара,спирачки няма,като се угелпи нещо и си виснат на коланите.

                    Фолям геврек е 2 метра,поне половин метър влиза в улей на пода,предавателно число му е друго и имаш рамо да дърпаш,чуствителна работа за скорости,а не 3:1 в моя случай.



                    и питай смело,какво като си от Варна,и аз половината съм от там ма другата нахална половина ми е шопска та нямам спиране.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Лодки разни

                      Тея наистина са изроди... Както има лаф - на времето корабите бяха дървени, а моряците железни... А сега е обратно....
                      Но наистина все още има и железни моряци...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Лодки разни

                        Туй чудо "геврека" минава ли през редуктор някакъв,или пък хидравлика?То това си е наистина адски усилия да го държиш.
                        А ако няма такива екстри(редуктор,хидравлика,или пък нещо подобно на автопилот,каквато и да е друга механика) как се процедира?Цял ден кибичиш и въртиш на ляво-на дясно да парираш ударите на вълните,егати "кефа" тогава.То си е повече от ангажимент,и даже клони към наказание!И ако няма нито едното,тогава въжетата какво управляват?
                        Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                        Коментар


                        • От: Лодки разни

                          Управляват един полумесец на който са кръстосани и закрепени,той пък е набит на вала на руля,тия нямат кутии или карета,от геврека към вала със спектра и вЪрти.Има и 2 руля,не е едно перо,но тегленето си е сериозно при тия скорости.

                          Някои имат управление като на стар Мерцедес с курмилна кутия един вид и няколко карета,че има чупки,но това са главно лодки за експедиции и им трябва нещо яко без да им дреме колко тежи.На формулата е друго,тамп и кенефа е карбон,че и капак няма пък е в предната част и при такова лашкане.......сещаш се колко му се сърдиш на каращия,че кара по дупките после.


                          И как да не е кеф,това е като да седнеш потен в една прашна,шумна,друсаща.......джипка с друг идиот до тебе,той крещи пък ти се опитваш да утрепеш и двамата из баира.Това трябва да го обичаш за да го правиш,накарай ме мен да катеря планини с тежка мокра раница на гърба в тоя студ и ще разкажа после кое е мазохизъм.Пьк някои хора го правят за кеф.

                          Тия имат по двама карачи за основни и поне още няколко които могат много добре да карат,но пак си е зор,на мен рамената ми тракат от 30 годишен пък не съм ги тормозил уж много.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Лодки разни

                            Вънка вали сняг, прогнозата за другия уйкенд е 20 възела вятър при 6-9 градуса. А аз нямам търпение да отида да въртим тигели - Кавала - Тасос

                            Работата почва да губи здравият разум

                            Коментар


                            • От: Лодки разни

                              Не е добре,здрав разум трябва да има - за да се върне разума трябва да намериш някой да почне да ти плаща за това,поне оправдание да имаш за неразумни действия.

                              Май лодката след 3 дни ще е на карета,ако не забравя ще снимам.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Лодки разни

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Управляват един полумесец на който са кръстосани и закрепени,той пък е набит на вала на руля,тия нямат кутии или карета,от геврека към вала със спектра и вЪрти.Има и 2 руля,не е едно перо,но тегленето си е сериозно при тия скорости.

                                Някои имат управление като на стар Мерцедес с курмилна кутия един вид и няколко карета,че има чупки,но това са главно лодки за експедиции и им трябва нещо яко без да им дреме колко тежи.На формулата е друго,тамп и кенефа е карбон,че и капак няма пък е в предната част и при такова лашкане.......сещаш се колко му се сърдиш на каращия,че кара по дупките после.


                                И как да не е кеф,това е като да седнеш потен в една прашна,шумна,друсаща.......джипка с друг идиот до тебе,той крещи пък ти се опитваш да утрепеш и двамата из баира.Това трябва да го обичаш за да го правиш,накарай ме мен да катеря планини с тежка мокра раница на гърба в тоя студ и ще разкажа после кое е мазохизъм.Пьк някои хора го правят за кеф.

                                Тия имат по двама карачи за основни и поне още няколко които могат много добре да карат,но пак си е зор,на мен рамената ми тракат от 30 годишен пък не съм ги тормозил уж много.

                                Tенкю.
                                Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X