Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възли

    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение


    Да питам и тука - видя ми се много интересен този възел, пък не си поставям много - много какво има вързано на това въже. Прилича на възел за кранци, ама нещо много въжета висят надолу...
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Възли

    Швартово въже осигурено на леера.Много сложно за нищо,някой си е играл
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Възли

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Швартово въже осигурено на леера.Много сложно за нищо,някой си е играл
      Нахално ли ще е да те помоля да обясниш на прост език за лаик като мен, какво значи това? Т.е какво е швартово въже и леер?
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        От: Възли

        Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
        Нахално ли ще е да те помоля да обясниш на прост език за лаик като мен, какво значи това? Т.е какво е швартово въже и леер?
        Ти не трябваше ли да си пиеш студената бира в югоизточния край на България, вместо да висиш във форума?
        Швартово въже е това въже, с което се швартоваш демек връзваш лодката за кея например.
        Леери са лъскавите пръчки, които виждаш на снимката и които служат да не паднеш в морето, като някоя вълна люшне изненадващо лодката.
        Някой да ме поправи, ако бъркам.

        Та в тоя смисъл, това швартово въже няма ли да изкърти леера, ако е вързано за него?

        Сега ще го пробвам тоя възел, красив изглежда, но още не си представям откъде са всичките тези много на брой въжета, които слизат надолу...
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #5
          От: Възли

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          ....

          Та в тоя смисъл, това швартово въже няма ли да изкърти леера, ако е вързано за него?

          ...
          По скоро само е вързано да не пречи, а и да впечатли каките на борда

          (да се изкажа и аз като стар морски **** )

          Коментар


          • #6
            От: Възли

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            По скоро само е вързано да не пречи, а и да впечатли каките на борда

            (да се изкажа и аз като стар морски **** )

            Определено прилича да е там за впечатляване, още повече, че снимката е от туристическа лодка - взех я от темата на Ivich за Закинтос.

            Постигнах някакъв възел, изглеждащ по подобен начин, но изглежда супер безсмислен (моя поне) за друго, освен за "аранжиране" на въжето. То и подреждането на въжетата си е важно според мене, де. Ама това е друга тема
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #7
              От: Възли

              А не е ли просто начин за "прибиране" на ненужното по време на плаването швартово въже?
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Възли

                Предполагам, че още първият отговор това означава, ама кой да го разбере.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #9
                  От: Възли

                  Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                  Ти не трябваше ли да си пиеш студената бира в югоизточния край на България, вместо да висиш във форума?
                  Швартово въже е...
                  Това и правя, а и едното не изключва другото. Съчетавам приятното с... още по-приятното

                  Благодаря за изчерпателния отговор, много професионално звучи
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възли

                    Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                    Това и правя, а и едното не изключва другото. Съчетавам приятното с... още по-приятното

                    Благодаря за изчерпателния отговор, много професионално звучи
                    Абе далече е от професионално, ама малко по малко...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възли

                      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                      Предполагам, че още първият отговор това означава, ама кой да го разбере.

                      А баш

                      Има начини на осигуряване на въжето по леерите при които спокойно ако те до мързи си минаваш един океан без въжето да падне от там,а за кратки плавания е убиец,няма нужда да ги прибираш.Това горе обаче много нерви взима като го гледам,кой ще си играе толкова.

                      В момента съм на една лодка,да ви снимам ли аз колко просто го правя?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възли

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        А баш

                        Има начини на осигуряване на въжето по леерите при които спокойно ако те до мързи си минаваш един океан без въжето да падне от там,а за кратки плавания е убиец,няма нужда да ги прибираш.Това горе обаче много нерви взима като го гледам,кой ще си играе толкова.

                        В момента съм на една лодка,да ви снимам ли аз колко просто го правя?
                        Ами снимай, де :-)
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възли

                          Ама ме накарахте да си играя с въжета рано сутрин /навалицата ме гледа странно/.
                          Прикачени файлове
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възли

                            Така изглежда по-лесно. Крайният резултат ми прилича на нещо неприлично, но пък въжето много готино - дебело и черно. За да си отива с лодката ли е избирано черно или има друга причина?
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възли

                              Предимствата на "моя" начин:
                              -става бързо. Екипажа не се занимава с глупости а е свободен да реагира на интересните неща случващи се из марините /предполага се, че това го ползваш веднага след развързване на лодката/
                              -ако ти потрябва въжето, грабваш късия край и имаш в ръцете си готово навито въже за хвърляне.
                              -не изглежда гъзарски /това е важно!/

                              За цвета- виждаш ли дървените колци отзад? Насмолени са с катран... Бялото въже е за гъзарски марини с утки от неръждавейка. Сега съм близо до Канада. Всичко е дървено и насмолено.
                              На лодката в момента имаме бели, сини, черни и зелени. И по-лесно обяснявам при маневра кое въже ми трябва да се върже. "Вържи синичкото" е по разбираемо от от "вържи заден шпринг". Като на идиотчета...
                              Последно редактирано от NIKSD; 05-08-13, 19:05.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X