Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През различната Виена с моя Верен Кон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: През различната Виена с моя Верен Кон

    200 евро за ядене на месец в Австрия...
    От доста неща ще се лишава потребителя с такъв бюджет.

    Коментар


    • #62
      От: През различната Виена с моя Верен Кон

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      200 евро за ядене на месец в Австрия...
      От доста неща ще се лишава потребителя с такъв бюджет.
      С толкова че дори и по-малко изкарвам в Германия . Като се има обаче впредвид обаче че всяка седмица събота или неделя в зависимост от ангажиментите си готвя . А ако е за спорта може и с още по-малко ама ще трябва по често да се готви . Поради липса на време готвя само веднъж седмично .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #63
        От: През различната Виена с моя Верен Кон

        Не казвам, че не може, сигурно може.
        Но цените, например на плодове и зеленчуци, които съм виждал аз, плюс хляб, плюс всичко останало са малко по-високи от БГ.
        Което прави в моите очи предизвикателство да изкараш с тези пари.

        Коментар


        • #64
          От: През различната Виена с моя Верен Кон

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Не казвам, че не може, сигурно може.
          Но цените, например на плодове и зеленчуци, които съм виждал аз, плюс хляб, плюс всичко останало са малко по-високи от БГ.
          Което прави в моите очи предизвикателство да изкараш с тези пари.
          Meсо и зеленчуци купувам от турски магазин .Телешкото и пилешкото са различни от типично немските. За зеленчуците има и холандски и турски . Турските колбаси не ми допаднаха на вкус . И както в БГ има различни магазини и различни цени . В началото пазарувах в Алди и Лидл ама сега много рядко влизам .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #65
            От: През различната Виена с моя Верен Кон

            Стана топло и яхнах колелото ... ето какво хванах снощи :

            Уличката затворена , яко хора ... Концерт на живо в квартала


            При температури от 20/25°C вечер , всички са пред Museums Quartier .... пият бири по земята , пушат се треви ... абе младежка работа





            Разходката през центъра продължи доста след залез слънце ... и попаднах на нещо доста интересно ... а е и правилната марка






            Днес пък се впрегнах с фотоапарата на работа :


            На вашето внимание .... Suedbahnhof! Е беше някога ... вече е Hauptbahnhof , и квартал в който ще живеят и работят 30 / 35 000 души! Първите жилищни сгради са почти готови ... и това 2 години след като почнаха да бутат каквото беше там!

            Много ги има тия във Виена ... сигурно са на промоция :



            Розите тъкмо са цъфнали :



            Това го нарисуваха миналата събота ... не знам защо ... но е яко


            И накрая ... човека който би могъл да оправи положението в България ..... СУПЕРМЕН

            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #66
              От: През различната Виена с моя Верен Кон

              Браво,чудесни репортажи!!!

              Коментар


              • #67
                От: През различната Виена с моя Верен Кон

                Продължавам да ви спамя със снимки от града ... ей така си ходя и си снимам

                Първо няколко от университета ми ...





                От покрива на сградата:



                Все пак се намираме в края на 19ти квартал , близо до гората .... наистина е приятно да пиеш някое друго кафенце с колежките на тия тераски


                От там марш към центъра:

                Рози на всякъде:

                Тук всички вие които сте идвали във Виена сте били:


                А така почиваме ние , по Дунава:



                Наложи ми се миналата седмица да ходя всеки ден до AKH , най-голямата болница в града. Ето изгледа от 15ти етаж



                Няма да казвам , че грижите които Професори в Медицинския университет положиха за баща ми бяха ЧОВЕШКИ! Хора които взимат по 150€ / час в частните си кабинети за преглед , ни обърнаха внимание (нищо , че здравната каса плаща ) сякаш сме най-важните хора на този свят!

                За болниците и болничната система след някой друг месец, да не урочасам работата!
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #68
                  От: През различната Виена с моя Верен Кон

                  То не случайно, всеки от нашите "величия", като му излезе пришка тичка до Виена. Инак за обикновенния българин остава единствено това, което въпросните "величия" са сътворили под "грандиозното" име "Здравна с-ма на България".
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #69
                    От: През различната Виена с моя Верен Кон

                    Ами бързо оправяне на баща Ви!

                    А на снимките на брега на реката не е ли Donaukanal, а не самия Дунав. Даже предполагам, че това е при моста продължение на Salztorgasse.

                    Ако тръгна за Виена, Вашата тема ще ми е в ролята на пътеводител!

                    Коментар


                    • #70
                      От: През различната Виена с моя Верен Кон

                      Марто, като ги гледам тия снежни снимки и ме отнасят едни спомениииии .............. Все едни такива виенски спомени от преди бая годинки ..........
                      Утре ще напиша повече, че окъсняхме.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X