Обява

Свий
Няма добавени обяви.

През различната Виена с моя Верен Кон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • През различната Виена с моя Верен Кон

    Здравейте, много от Вас са идвали във Виена. Нормално е да се видят места като : Stephanplatz, Hoffburg , Операта ... но има още доста красиви места които са доста по неизвестни.
    В тази тема ще добавям снимки от места които съм посетил с моя Верен Кон , а именно моторче Vespa PK50S произведено в далечната 1983година.
    Днес се развозих в красивия 13ти Bezirk (квартал).
    Открих на края на Wittgensteinstrasse хубава гледка към Виена.
    Надявам се, че фотоапарата ми се е справил горе долу:

    Вратата е отключена , и лятото мисля да атакувам гроздето, щото само на още 1 място съм виждал лозя така близо до пътя
    В далечината се вижда едно от великите строителни постижения ... Wohnpark Alterlaa ... най-грозното нещо което съм виждал:

    Мястото е отлично за разходка защото в края на улицата започва гора с обезопасени пътеки и маршрути за тичане:


    Не далеч от там (5минути пеша) се намира Lainzer Tiergarten където можете да видите в опасна близост диви прасета, кози, овци и всякакви други диви и домашни животни.
    Има си работно време, пътеки за джогинг и ресторантче:



    За днес толкова ... скоро повече снимки (стига времето да е топло, иначе трябва да ползвам колата ... )

    Ето го и главния виновник за идеята:


    Него ще го има във всеки пост ... така че свиквайте
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    До: През различната Виена с моя Верен Кон

    Интересна серия от репортажи си замислил !
    Когато поисках от Google Maps - Vienna 13 Bezirk, ми отговори с : Hietzing, близо да парк Lainzer Tierdarten.
    Това ли е мястото ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: През различната Виена с моя Верен Кон

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Интересна серия от репортажи си замислил !
      Когато поисках от Google Maps - Vienna 13 Bezirk, ми отговори с : Hietzing, близо да парк Lainzer Tierdarten.
      Това ли е мястото ?
      Tочно за там говоря.
      Забравих да кажа , че тук кварталите са по-известни с номерата си : от 1ви до 23. Сигурен съм, че ако питаш 10човека на улицата за имената на всичките 23 ... само 1-2 ще могат да ти ги изброят.

      Места за разходки в природата имало в тоя град колкото искаш ... другия път Kahlenberg
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        До: През различната Виена с моя Верен Кон

        Много интересно се очертава, малка част от детството ми мина във Виена и ще следя с удоволствие репортажите, които си замислил.
        Поздрави!
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #5
          До: През различната Виена с моя Верен Кон

          Много се радвам на такива репортажи, Австрия ми е лубимата страна .Миналата година прекарах два пьти по една седмиса по работа , като обикалях селищата около виена с колата си . Останах очарован от всичко изпипано в детайли. Няма такава дьржава. Бих изкал там да живея , но уви някой трябва и тука да се бори . Завиждам ви на тия които работят , живеят или са живяли там .

          Коментар


          • #6
            До: През различната Виена с моя Верен Кон

            браво
            Grand Cherokee 2.7crd Limited

            Коментар


            • #7
              До: През различната Виена с моя Верен Кон

              Днес си тръгнах по рано от работа, по семейни причини и като свърших каквото имаше за вършене се хвърлих на моторетката. Малко е студено и ветровито да отида до Kahlenberg затова за 5 минути стигнах до Wienerberg.
              Намира се в 10ти Bezirk (Квартал който се казва Favoriten) на 5минутки пеша от нашия апартамент.

              До парка се стига най-лесно с трамвай номер 67, спирката се казва: Schulkastrasse, а самия вход е на: Neilreichgasse 110.
              Трамваите са боядисани доста странно ... даже горе пише на Сръбски кампания срещу рак на гърдата

              Може да сме във Виена, ама и тук пролетта идва:

              Ето го плана на самия парк:

              Хубаво отъпкани пътеки навсякъде в парка:

              Споменах къщички... после ще се върна към тях ... за сега само оградата която ги отделя от парка:

              Вътре съм вече , но тая постройка още ме подсеща, че сме в града:


              Следва продължение и още 3пъти толкова снимки!
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                До: През различната Виена с моя Верен Кон

                В далечината се виждат ония грозните сгради от миналия път:
                Впрочем, понеже работя такава работа та обикалям цял ден Виена, вчера имах адрес там. На 24 етажа са ... вътре си като в затвор. В коридорите нямат прозорци. Жилищата са на 2 нива и имат тераса с иглолисни храсчета. Терасите така са построени, че човек може да се качи до 12тия етаж по тях , дори да падне, ще падне не повече от 2метра ... щото са стъпаловидни!

                Споменах пролетта:






                Пътя не се чисти зимата ... да знаете!

                Има пейки от които се открива супер гледка:



                Следва малко исторя на немски и снимки:
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  До: През различната Виена с моя Верен Кон











                  Към горните снимки ... ще пусна малко превод по-натам... че съм малко притиснат

                  За къщичките ... забележете всички са на еднаква височина.
                  Идеята е: организации от наематели , които получават мястото (без къщата) срещу дребни пари (100-150€) наем за 100години. Имат право да строят къща с определени размери. Влизал съм в такива с 2 етажа над и 2 под земята!
                  Много хора обаче експлоатират системата и строят къща и я дават под наем за доста солени наеми (от 700€ нагоре).

                  Има си всичко в тия къщички ... ток, вода, газ ... уж са замислени само за лятото ... 99% от тях се обитават цялогодишно (човека от който купихме нашия апартамент се нанесе в такава къщичка след като ни го продаде)
                  Още пътеки:
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    До: През различната Виена с моя Верен Кон






                    Ако някой реши да дойде насам, да се отбие в кафето на ъгъла на: Raxstrasse и Neilreichgasse. Правят невероятни сладкиши ... в самата сладкарница (нещо доста рядко за Виена!)


                    Толкова за днес ... Kahlenberg се надявам другата седмица (ако моторетката успее да ме качи до горе ) , ако не ... ще трябва да използвам другото ми превозно средство ... ~2925ccm повече ... и таван на главата, който почти се отказах да продавам:


                    Фенове на старите Веспи няма ли тук

                    п.с. забравих да допълня защо толкова харесвам това място ... лятото долу до водата температурата е доста по ниска от средната за квартала. Много хора седят до късно радвайки се на тишината, и прохладнината.
                    Последно редактирано от Faca; 01-04-10, 18:59.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      До: През различната Виена с моя Верен Кон

                      Много добър пътепис и прекрасни снимки.
                      Чакам продължението.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        До: През различната Виена с моя Верен Кон

                        Днес се разходихме с приятелката ми в двореца Schönbrunn.
                        Тя понеже бачкаше там 2 години разказа малко за него.
                        При лов принц някой си пил вода от извор. Водата там толкова му харесала, че решил да построи чешма на мястото със скулптора на млада жена.
                        От там след време бил построен и двореца. Колко е истина немога да кажа със сигурност.
                        Аз знам , че живея 10та година във Виена и това ми е 2рото посещение в двореца. Първото беше преди 2 години направо съм за пребиване
                        По пътя към Schönbrunn спрях да снимам водонапорната кула в моя квартал. Намира се на ъгъла на Triesterstrasse и Raxstrasse:
                        Нищо, че мястото е голям строеж в момента , вечер кулата е осветена прекрасно и направо е една от най-красивите гледки които съм виждал!

                        Пристигнах пред двореца и ударих някоя друга снимка:


                        Нарочно съм снимал външната страна на двореца ... там живеят хора! Да на 2рия етаж има жилища в които живеят хора ... най вече възрастни които са наследили правото да ползват жилищата под наем. На първия етаж са фирми за поддръжката на двореца... зали за концерти и съвещания (дори аз 1 сутрин помагах там... в една зала в която щеше да стане най-яката дискотека която съм виждал ... но хората го дават по културно ... немислят само за купони)
                        Хора хора, тъпканица... тук там се откроява някой българин мъмрещ колко е топло, скъпо, прашно, бутаница и какви ли не глупости. Така слушайки отстрани имам чуството, че сме най мрънкащата нация на света!

                        Снимка посока центъра:

                        Посока 15ти квартал:


                        Докато чаках едно такси спря и остави 3ма възрастни германци:

                        Взе други 3ма веднага и замина. След 20 мин пак остави хора тук ... странно съвпадение.
                        За такситата... всички возят на 1 тарифа. Няма значение дали ще се качиш на 221ца мерцедес или на 114 (има един такъв върти из центъра , дебна го от одавна да се повозя в него) ... има дори 1 хамър (незнам как му се изплаща на пича) с ненормални нископрофилни гуми и хромирани джанти!




                        Имаше някакъв великденски пазар но аз реших да го заобиколя и какво да чуя отзад ... българска реч. Българите хапваха сладко спагети ... а дечицата ги питаха 100неща и накрая изядоха по 1 майна ... българска му работа



                        Яйце ... чуканец:


                        Забележете ... стъпването на тревните площи забранено ...


                        Те хората не стъпват ... правят какви ли не други неща:
                        Някой четат:

                        Други медитират ... а 3ти ... снима първите:
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          До: През различната Виена с моя Верен Кон

                          Трябваше да излизам да чакам приятелката ми... и понеже неможах да снимам моторчето (понеже по-надолу по улицата) седнах да едно желязо което е предназначено за колела. Понеже беше последното свободно ... една австриика дойде и без дори да ми каже нещо си бутна колелото между краката ми и така ме изгони. Това му се казва да си знаеш ... правата (но не си знаят задълженията!)


                          Вътре сме ...





                          Дори дърветата са подстригани. Не само отстрани еми и отгоре .. явно да стават по-гъсти и да не порасват:





                          Най-накрая и мен снимаха:

                          Изкачваме се към арката и снимам на всеки въртел:


                          И тук ходенето забранено ... но седенето не :


                          Ейй добре че си нося каската ... да си подпра главата
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #14
                            До: През различната Виена с моя Верен Кон


                            Някой се снимат до водоема:


                            На горния етаж може да се отиде ... но се плаща така че пропуснах ... може друг път ... все пак всеки ден минавам покрай тоя дворец ... все някога ще ми щъкне и ще се кача:

                            На първия етаж:


                            Вханахме гората ... имаше коприва .. някой предложи да събираме в каската ми ... понеже нямаме пликче ... е айде мерси ... та друг път ще събираме:



                            Изхода на зологическата градина (не влизахме) :

                            Пернати кокошки:

                            Странно голямо животно:




                            В това къще принц някой си си е играл като малък:



                            Катерички ... идват да си взимат храната дирекно от ръката ти ...


                            Японска градина:


                            Страхотна идя за чешмичка:


                            Това е .. знам че е писано много за този дворец ... но просто и него реших да го впиша

                            Поздрави от (все още) слънчева Виена ... Мартин
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              До: През различната Виена с моя Верен Кон

                              Интересно и красиво! Благодаря!
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X