Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В Русия съм, в Русия съм!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: В Русия съм, в Русия съм!

    * * *
    Закарват ни до Вернисаж. Там са разни пазари, цигании, има даже и мечки(Бриджит явно не е стигнала до там още ). Руския го говорят по-зле и от нас.
    Кремъл в Измайлово. Някакво подобие на Кремъл. Все едно като Айфеловата кула в Лас Вегас, дето Явор я показваше. Направено е от дърво и боядисано в типичен руски кич. Много шарено и натруфено. Нямам снимки. Свърши ми батерията на фотоапрата. Успях да щракна само две табелки.
    Няма къде се яде на нормално място. Предупредиха ни от будките там нищо да не слагаме в уста. Вече сме гладни и изморени(след Третьяковката всички куцукаме от зверски болки в краката).
    умора
    Винаги съм се чудел колко бързо се уморяват хората на Запад. Разправят, че било от много работа, но не работят много. Може да са всякакви- обаче не са жилави. А руснаците са жилави. Ако съблечеш някой руснак, ще видиш, че е само жили. Руснаците рядко се оплакват, че са уморени. Мен например ме е срам, когато се уморя.” Енциклопедия на руската душа

    Чудим се какво да правим през времето, което ни е дадено. Намерихме!
    [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0487.jpg[/img]

    Ето я нашата цел!

    Водката е изобретена от Менделеев.
    В музея има много, много шишета различни водки.
    Водка “Молодежная” 38%, най-слабата беше тя. Нали е за младежите.
    [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3702-1.jpg[/img]

    Всъщност очаквахме нещо по-интересно в този музей. За питащите: -Не дават за дегустация!
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #62
      До: В Русия съм, в Русия съм!

      * * *

      Ето снимки от мястото, чието посещение е чиста загуба на време.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20246.jpg[/img]

      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20248.jpg[/img]

      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20245.jpg[/img]

      Незнам ние ли бяхме много гладни и изморени вече или просто беше от онези гадни места, на който не искаш да се връщаш и съжаляваш, че си отишъл....? Единственото, което ти се иска е по-скоро да се махнеш от там...и да хапнеш нещо.

      За сметка на това, мястото, на което отидохме след това беше невероятно зареждащо. Място, на което може да стоиш цяла вечност и няма да ти омръзне! Царицыно - паркове и дворци.

      Стигането до там беше един малък(кой ли лъжа?!) ад. Смяна на няколко линии на метрото, пристигане на края на света(поне така ни изглеждаше) в някакъв бардак. Мръсно място с мръсни хора. Тъпканица, ужас. За да се излезе на входа на парка трябваше да минем под някакъв мост. Две платна, а отстрани тротоар с парапет широк колко да минава един човек. А хора...хиляди! По пътя хора, блъскат се, колите се опитват да минат през хората,а велосипедисти буквално минават през тях. Всички викат и продължават да се блъскат. Ние успяхме да се качим на тротоарчето и бързо, “благодарение” на едно бабе, което даваше много зор, да минем от другата страна. Руските баби са наистина зли!

      Бабките не са продукт на възрастта, а национален продукт. Никой си няма такива бабки. Нито китайците, нита американците. Къде е тайната на бабките? Те приличат повече на другите бабки, отколкото на себе си като хора. Дори да са различни и по външност, и по характер, общият им климат е един и същ.Енциклопедия на руската душа

      Отношението на бабките към младите.
      В Русия младежите се наричат с групата дума хлапаци. Хлапак – това ще рече само пъпки. Хлапакът живее без понятия. Непонятно е например откъде му текат лигите и откъде – спермата. Хлапакът не е съвсем човек и затова отношението към “младежта” в Русия е нечовешко.Енциклопедия на руската душа
      Честно казано, усетихме нещо такова от “поживелите” руснаци...

      Живи и здрави минаваме от другата страна на едно коренно различно място. Чисто и хората изглеждат по-други.
      Имаше панаир на меда, решихме първо да разгледаме руските пчели какво са направили.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20254.jpg[/img]

      Имаше най-различни видове мед от най-различни крайща на Русия. Опитахме много. След третия вкуса на всички е еднакъв(само много отвратителните се отличават) и се чувстваш преял. В къщи сме големи почитатели на меда, даже и кафето с мед се пие у нас. Избрах си, сипаха ми от нещо, като голяма каца с мед в пластмасова кутии, да си го занеса в София. И успях де.

      Влизаме в парка. Интересното е, че преди да решат къде да са алеите, оставили да видях хората от къде ще минават, като най-удобно и там ги направили.
      Въпреки, че хора имаше стотици, усещането за спокойствие и чистота, което носи природата нахлу в главите и телата ни.
      Намерихме си свободно кътче край езерото(за жалост на двойка момче и момиче, които малко след като се настанихме до тях се отказаха от романтичния късен следобед).
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20262.jpg[/img]

      На такива пътешествия, когато всичко е по програма, по план и почти във всяка минутка е планирано какво трябва да се случва, цениш секундите, в които си свободен да дишаш както на теб ти харесва.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20260.jpg[/img]

      От нашето кътче от този рай имахме прекрасна гледка към танцуващите фонтани. Вълшебно беше да лежим на тревата, да слушаме музиката и да гледаме режисираните движения на водата.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0488.jpg[/img]

      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0490.jpg[/img]

      Все още сме в началото на парка и решаваме да видим какво има по-нататък.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20267.jpg[/img]

      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20296.jpg[/img]

      Много хора си бяха изпели венци от пожълтели листа. Плетат се като от цветя, само че се вплитат дръжките на големи листа.
      Ето ме и мен с такава коронка
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20276.jpg[/img]

      Някой от групата си беше купил ананас от някакъв пазар. А аз държах брошурки от разни магазини. И тогава ни озари идея..!
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20280.jpg[/img]

      На какво ви приличам? –Дааа, точно Статуята на Свободата.
      Не беше много удачно да се правя на това в Русия, но...

      Сложихме листче с надпис “Фото 10 рублей.” Eдин приятел минава, уж не е от нас, пуска ми 10 рубли и се снима с мен. Зарибявка за другите хора.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3704-1.jpg[/img]

      Уф, да ви кажа доста беше изморително да го държа високо тоя ананас...Страхотно се забавлявахме, хората спираха гледаха, смеят се и те...Незнаят какво ни е)

      Един дядо, руснак се доближава до мен и ме заговаря. Пита какво съм. Обяснявам. Той гледа криво и се прави, че не разбира.

      Сменяме и местата където заставам.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20285.jpg[/img]

      Ето тук най-сетне ми излезе късмета. Едно момче се приближи, казвайки ми, че само банан ми липсва, ми подари един.

      Двореца.
      [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20283.jpg[/img]

      Имаме още малко време да се разходим из парка, правим една бърза обиколка по главните алеи и се запътваме към входа, където се чакаме групата.
      ...
      Неделя вечер. В метрото се усеща, започва да се пълни след уикенда.
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #63
        До: В Русия съм, в Русия съм!

        * * *
        Понеделник. Първите занятия.
        Учителките ни чакат долу и броят да не би някой да реши да изкръшка и да не слезе. Разпределени сме в групи. Караме общокомуникативен курс.
        Запознаваме се с учителката Дарья.
        Ще гледаме руски филм. Питер еФеМ – сладникаво, приятно филмче, с хубава музика и сниман красиво.
        Дарья ни пита за доста дума дали ги разбираме. Явно не може да повярва, че без проблем се справяме със сложни думи като “симпатичный”.

        - - -
        В 14.00 часа трябва да влезем в Кремъл. Посещението ни там е резервирано преди месеци и не сме ли там точно на време, готови да влезем, си пропускаме шанса. Не пускат с раници и по-големи чанти. Оставят се на съхранение. 40 рубли за раница и 80 рубли за шкафче с ключе. Оставяме си всичко освен телефоните и фотоапаратите.
        Минаваме през скенерите на входа.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0497.jpg[/img]

        По Троицския мост стигаме до вратите на парадния вход Троицкая башня.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0493.jpg[/img]

        Гледката от едната страна на моста.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0498.jpg[/img]

        Триоцкая башня е най-високата кула на Кремъл. Вратите на кулата са главния вход за посетителите на крепостта.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0500.jpg[/img]

        Московския Кремъл е главния обществено-политически, духовно-религиозен и историческо-художествен комплекс на руската столица.

        На Ивановския площад.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0511.jpg[/img]

        Зад нас са президенство и други важни административни сгради.

        Царь-пушка от 16век или Цар Топ е най-големият топ в света. [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0520.jpg[/img]

        Тежи около 40 тона и е дълъг 5.34 метра.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3706-1.jpg[/img]

        Царь-колокол от 17 век. Камбаната тежи 200 тона, височината й е 6.14 метра.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3711-1.jpg[/img]

        Отлята е по поръчка на императрица Анна. Камбаната е отлята на 25 ноември 1735г. като отливането става за малко повече от час, но разтопяването на метала за 36 часа.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0524.jpg[/img]

        По време на големия пожар през 1737г., камбаната пада от носещата я дървена конструкция. На нагорещения метал, при гасенето на пожара попада вода и от камбаната се отчупва парчето, тежащо 13 тона.
        - - -

        Москва – Третия Рим
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0534.jpg[/img]

        Православната църква е изиграла важна роля в Москва, в превръщането й в столица на огромна държава. Още по времето на Иван Калита руския митрополит Петър се преместил от Владимир в Москва, а приемника на Петър започнал да се нарича Митрополит на Москва и цяла Русия.
        Московските князе и царе признавали ролята на църквата и я почитали. По тяхно желание много московски църковни деятели били канонизирани.
        В резултат на бурните исторически събития през средните векове Русия останала единствената в света голяма, независима, православна държава, а руската църква станала най-многочислената, богатата и влиятелната измежду православните църкви. По това време и възникнало известното название “Москва – Третия Рим”.
        Първия, истински Рим бил столицата на най-голямата империя през древните векове. Римските императори своята воля на народите на половин Европа, Северна Африка, Западна Азия . Виждайки в християнството велика сила, те го узаконили и въвели в качество на официална религия в своята империя.
        След падането на първия Рим управлението на източните държави преминало в Константинопол(днешен Истанбул). А когато християнската църква се разделила на източна(православна) и западна(католическа), Константинопол станал световен център на православната вяра, станал Втори Рим. Но дошъл и неговия час – през 1453 година той бил завладян от турците, унищожили и Римската империя.
        По това време Москва станала столица на огромно царство, не отстъпващо по територии на Римската империя в периода на разцвета й. Велика власт била в ръцете на московските православни държавници. Богатствата и мощта на московските царе се считали за неизчислими. А главното – Московската държава останала единствената надеждна опора на православието. В Москва от Византия дошло наследството на Рим. Ето тогава се разпространило изречението “Москва е Третият Рим.” А за да се подчертае вечността и здравината на Руската държава, добавяли “Два Рима паднаха, третият стой. А четвърти няма да има!”

        - - -
        църквата
        -Какво ще кажеш за църквата? – попитах Сивия.
        Той се изсекна в пясъка и каза:
        -Бог трябва да се смени. Христос трябва да се пенсионира.
        -Страх ме е- признах си.
        -Страх те е, ама и ти така мислиш – каза Сивия.”
        Eнциклопедия на руската душа.

        През 14-ти век се образувал центъра на Кремъл – Соборная площадь.

        Изглед на Соборная площадь.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3712-1.jpg[/img]

        Композиционният център на архитектурния ансамбъл Кремъл е Колокольня Ивана Великого.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0536.jpg[/img]

        Камбанарията Иван Велики е висока 81 метра и на цялата църква има 34 камбани.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3713-1.jpg[/img]

        На Соборная площадь се намират най-древни постройки – соборы Успенский, Благовещенский, Архангельский.

        Един от най-старите храмове на Кремъл е Успенския събор.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0513.jpg[/img]

        Той е бил главната руска светиня, символ на цялата православна църква. Тук се женели руските царе, избирали се митрополити и патриарси, съобщавали се най-важните държавни укази. Тук се погребвали руските митрополити.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0521.jpg[/img]

        В ляво са златните кули на Благовещенския храм, а от дясно тези на Архангелския.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0548.jpg[/img]

        Архангельския собор бил предназначен за място, където да се погребват московските князе. Тук се пазят телата на представители на княжески и царски родове от 14ти до 17ти век. След като Москва изгубила статута си на столица, Архангелския храм престава да бъде царско гробище.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0544.jpg[/img]

        Архангелския храм е наречен в чест на Архангел Михаил. Влизаме да разгледаме и отвътре. Слушаме как пее мъжкия хор. В храма има четири реда с икони. Първия е празничен, втория – не помня, третия – молитвен, а четвъртия – гробове на всички царе императори до Петър I.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0542.jpg[/img]

        Храма на Дванадесетте апостола.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0530.jpg[/img]

        - - -
        “небесни ветерани
        Християнството се превръща във фолклорен ансамбъл под диригентството на Петър и Павел.
        На глобалното село му трябва метафизично единоначалие. Но ако руша старите богове, не отварям ли пътя на тоталния хаос? Един незнаен бог не може да осигури полицейски ред. Никой не знае колко ще продължи преходният период.
        (...) Eвропа силно усеща залеза на християнството. Ницше греши, че Бог е мъртъв. Мъртва е поредната му маска. Не можем да се надяваме на повече освен на нова маска.(…)
        Писна ми от богове в театрални одежди. Със сарафани. На всички днешни богове им е време да се пенсионират. За тях, небесните ветерани, ще се намери някоя по-лека работа. Заедно с гръцките олимпийци и Дядо Мраз те ще станат наставници на децата, назидателни герои на митове, легенди и приказки.
        Може, разбира се, да се свика сесия на ЮНЕСКО и на нея да си поръчаме нов Бог. Но по-вероятно той ще се появи самичък – от черната кал на Арфика, от интернет, сред руските бездомници, калкутските мухи, нюйоркските наркомани.”
        Енциклопедия на руската душа
        - - -

        Разглеждаме и продължаваме нататък, за да не изпуснем часът си за Оръжейната палата и Елмазния фонд.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0538.jpg[/img]

        Големият Кремълски дворец.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0546.jpg[/img]

        В него има повече от 700 помещения. До 1917-та година е бил парадна московска резиденция за царете. Днес там се провеждат срещи на Върховния Съвет на Русия.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3715-1.jpg[/img]

        В двореца има редица зали, посветени на руски ордени: Георгиевский, Владимирский, Андреевский, Александровский и Екатерининский.
        Най красивата зала е Георгиевската, наречена в чест на Георги Победоносец. Залата е огромна. В нея се провеждат правителствени и дипломатически приеми.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0552.jpg[/img]


        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0553.jpg[/img]

        В ляво на Боровицките врати е разположено здание, в което се намират уникалните колекции на декоративното изкуство – Оръжейната палата.
        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0557.jpg[/img]

        Дълги години тя е била съкровищница на московските князе и руските царе. В експозицията на музея са представени огнестрелно и хладно оръжие, златни и сребърни изделия, изработени от руски и западно-европейски майстори, църковни одежди и тъкани, древни държавни ордени.

        Още преди да влезем да разглеждаме Оръжейната палата си оставяме каквото има в нас на гардероб. Тьй като след това влизаме направо в Алмазния фонд. Там е напълно забранено да се внасят фотоапарати, телефони, връхни дрехи, чанти.

        В Оръжейната палата разглеждаме златни и сребърни съдове, дрехи и наметала, евангелиета, оръжия. Всички изящно украсени!

        Разглеждаме залата с каляските. До 18-ти век са нямали ресьори, поданици и кочияша вървели след каляската пеша и когато трябвало да завива, вдигали задните колела и я премествали.
        Почти всичките изложени каляски са на Екатерина II Велика, също и голяма част от дрехите и скъпоценностите.
        Казват, че след “Екатерина Велика са останали два сандъка чорапи, десет хиляди рокли и пет копейки в хазната.”

        Всички групи, които успяват да си запазят час да разгледат залите на Оръжейната палата и Елмазния фонд са за определено време, като изтече идват да те подсетят най- не любезно да си ходиш.

        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0555.jpg[/img]

        Преди да влезем в залата на Алмазния фонд минаваме през скенер и охраната, която те проверява. Сваляхме си коланите, че дори и ботушите заради метални капсички, които “пиукат”.

        Никога през живота си не бях виждала толкова много диаманти и други скъпоценни камъни на едно място, дори незнам и къде другаде може да се види нещо такова!
        В Алмазния фонд се съхраняват 6кг. диаманти за бижутерска и промишлена обработка.
        Истинския обработен диамант трябва да има 58 ръба.
        Най-големият диамант от руско находище се казва “21-ви конгрес на СССР”.
        1 карат е равен на 0,2 грама. Всеки диамант над 20 карата получава име. В Алмазния фонд се съхраняват почти 1000 диаманта с имена, също и 36 кг. натурално злато и 4,600 грама платина.
        Всяко намерено парче натурален ценен метал тежащо над 400 грама се пази в естествения му вид и не се дава за обработка.
        Елмазът “Орлов” тежи 189,62 карата и краси императорски скиптър от 1774-та година. Камъкът е бил намерен в Индия. Подарен е вместо букет на Екатерина Велика от граф Григорий Орвол.
        През 1762-а година за коронацията на Екатерина II била направена императорска корона, за която били използвани 5 хиляди диаманта!
        Към числото на историческите камъни принадлежи и елмазът “Шах”. На три страни с персийско писмо са изписани имената на тримата управници, собственици по ред на камъка. През 1829-та година елмазът е бил поднесен на Николай I като изкупление за убийството на писателя Грибоедов , който тогава бил посланик в Техеран.

        За да видите красотата на всичките тези скъпоценни камъни трябва просто леко да раздвижите глава и ще видите как вълшебно отразяват светлината!
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #64
          До: В Русия съм, в Русия съм!

          Благодаря за разходката.

          Коментар


          • #65
            До: В Русия съм, в Русия съм!

            Искаме още, още...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #66
              До: В Русия съм, в Русия съм!

              Много добри снимки и страхотна екскурзовотка,много ми се ходи и на мен в Русия но сигорно ще е в някои друг живот
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #67
                До: В Русия съм, в Русия съм!

                * * *

                А сега къде сме?
                На още едно емблематично за Москва място.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0593.jpg[/img]

                От Кремъл до тук стигаме пеша. Не е много.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0579.jpg[/img]

                Ето един въпрос, на който Москва наистина може да ви отговори.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0582.jpg[/img]

                Арбат става първата в столицата пешеходна улица.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0585.jpg[/img]

                Аз очаквах нещо по-впечатляващо или поне място, където ще мога да си харесам подаръци.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0592.jpg[/img]

                Нямаше кой знае какви и колко магазини...
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0594.jpg[/img]

                А и стоките същите като тук:
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0632.jpg[/img]

                Оказа се, че на Арбат няма кой знае какво. Сувенирите са същите като навсякъде, само цените са доста по-високи.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0600.jpg[/img]

                Има и такива магазини, и такива сергиики.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20009.jpg[/img]

                Нещо невписващо се в картинката.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/pic%20010.jpg[/img]

                Ето ни и възпитаниците на 133 СОУ Пушкин под паметника на Пушкин и Наталия.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3748-1.jpg[/img]

                Много сме автентични.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3720-1.jpg[/img]

                Руско-българската дружба!
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3723-1.jpg[/img]

                дружба на народите
                В съветските времена черноборсаджиите уважаваха американците и дойчовците. Сега това свърши. На практика “нашите” не уважават никого. По традиция не уважават съседите ни. Съветските комунисти насаждаха дружбата на народите насила и за показ и по своему бяха прави.”
                Енциклопедия на руската душа

                Стъмва се и се появяват група момчета с музикални инструменти, събират тълпата и правят страхотно шоу!
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0620.jpg[/img]

                Свирят популярни песни с техен си аранжимент, имат дори и хореография.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0622.jpg[/img]

                Изгладняхме и тръгваме да търсим къде да хапнем.
                Попаднахме на някаква моторджийска сбирка.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0626.jpg[/img]

                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0628.jpg[/img]

                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0629.jpg[/img]

                руски радости
                Трапеза не е руска дума, но това няма значение, понеже руската трапеза е може би най-добрата трапеза в света. Думата не е и грузинка, но как се прави сме научили от грузинците. В руското приготвяне на храната има някаква тиха прелест, с всичките тези жени, които готвят, без да мрънкат. И се суетят весело – и много вкусно готвят.”
                Енциклопедия на руската душа.

                На Арбат има такива снощи места за хранене като Му-Му, Елкие палки.
                Сядаме в Елкие палки.
                И като гледам нещо сме на чалга вълна тия дни във форума...
                -Има ли в менюто ви боб със кюфтета?
                -Не, има други неща. С български чушки.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0602.jpg[/img]

                Ето какво си харесват от групата:


                Ако обичате хайвер, гледайте да пише “икра” в менюто.

                Разни други постнотии.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0613.jpg[/img]

                Сьомга – 280 рубли.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0618.jpg[/img]

                По мой съвет си поръчаха и това, че ми стана жал като ги гледах с горните неща как се мъчат.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0617.jpg[/img]

                Аз знам какво да си поръчам! А?
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0616.jpg[/img]

                Ако искате като моето – шашлык е – 230 рубли

                пирожки с човешко
                Руснаците много се гордеят с кухнята си. И правилно. За особено вкусни се смятат руските пирожки. По московските гари почнаха да се появяват пирожки с човешко месо. Пътниците ги хапват с удоволствие.
                -Много са вкусни – хвалят ги те. – По хубави са от Макдоналдс.”
                Енциклопедия на руската душа.

                Хляб – 40 рубли
                Сок 250мл – 80 рубли
                Кола 600 мл – 130 рубли

                Друг път ядохме в един търговски център, имаше разни готвени неща.
                Пиле със сметана и кашкавал, картофено пюре, напитка и хляб – 200 рубли.
                Манджа с картофи, кюфтенца и червен сос, картофено пюре, напитка и хляб също 200 рубли.

                През другото време си пазаруваме от близките до института ни супермаркет – Перекресток.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0090.jpg[/img]

                Работи денонощно.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0642.jpg[/img]

                За първи път видях да се продават насипно замразени картофи, гъби...
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0640.jpg[/img]

                ягоди...
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0641.jpg[/img]

                и пелмени...
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0644.jpg[/img]

                Плодовете и зеленчуците са на сергийки от едно време...
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0094.jpg[/img]

                Казваха, че техните колбаси били хубави, точно от тези не сме опитвали...Нещо не ми вдъхваха доверие.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0646.jpg[/img]

                Но пък руския сладолед!
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0643.jpg[/img]

                Гледайте да пише “Пломбир” на него. Много е вкусен!
                Много популярни са и сладоледите с вишни.
                Кофите с розовите капачета бяха по 157 рубли. А кутията Вкусоландия – Пломбир – около 93 рубли.
                - - -
                Една вечер сме в общежитията, хапваме си сладолед(всеки налегнал една кофа) и ми звъни Маги.
                -Какво правиш?
                -Ям руски сладолед.
                -Хм! Представям си го руския сладолед! Топка сняг с топинг отгоре!
                - - -

                И като стигнахме до сладоледа, не може да не споменем и руските бонбони! Класика!
                Има ги във всякакви кутиики и пакити. Естествено най-изгодно ще ви излязат, ако си ги купувате насипно.
                В Ашан(веригата най-евтини супермаркети в Москва) има цял стелаж с всякакви видове бонбони. Харесваш, сипваш, теглиш. Цените средно бяха по 120-140 рубли на килограм.
                Най-хубавите бонбони са от марките РотФронт и Красный Октябрь.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/30.jpg[/img]

                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/20.jpg[/img]

                А тези трюфели на една от Сузуки-сбирките на картинга ги опитахме.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/10.jpg[/img]

                Има и едни бонбони Муу-Муу, опаковка бяло и черно на петна, като кравичка. Шоколадови и вътре карамел! Също така и доста видове с боровинки ( смородина).

                По магазините и будките изобилства и от различни желирани бонбони и всякакви други калорични вкусотии.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0565.jpg[/img]

                Друго, което ви препоръчвам да опитате е едни млечни десертчета, “сырок” им се вика. Има най-различни, шоколадови, ванилови, с вишна, с боровинка. Струват около 5-6 рубли.
                Има и едни руски сладки, кафяви с малко пудра захар отгоре, в най-проста прозрачна опаковка с етикет. Изглеждат гадни и твърди, но всъщност са много вкусни!

                Минералната вода е гадна всичката. Литър и половина, негазирана е около 22 рубли, а газирана – 29 рубли.

                Шоколада Аленка не ви го препоръчвам също. Такъв вкус си мисля, че са имали шоколадите едно време, преди да се родя. В началото има вкус на нормален днешен шоколад, но после ти остава един неприятен вкус в устата.
                Също и така популярния кефир. Еми значи представете си вкиснало прясно мляко и вкиснато кисели мляко(каква тавтология само) разбъркани в едно, поне според моите вкусови рецептори.

                Хапнахме, ама трябва и да пийнем.
                В групата се оказа, че имаме страшни фенове на Маунтайн Дю. Газирана, безалкохолна напитка. За мен има вкус на Спрайт само, че не толкова сладък.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3818-1.jpg[/img]

                Водка, водка, водка.
                “В днешно време, водката се среща почти навсякъде. В най-големи количества я има в магазина. Купува се с пари без значение в трезво или в пияно състояние. По-заможните граждани на Русия пък си прокарват и водкопровод.”
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0052.jpg[/img]

                Приказки за водката:
                Водка есть - ума не надо!
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0050.jpg[/img]

                Водка, как известно, бывает хорошая и очень хорошая.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0051.jpg[/img]

                Водку надо пить досыта.
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/DSC_3764-1.jpg[/img]

                - - -
                Събрали сме се вечерта в нашата стая, взели сме едно шише водка за опитване. Приятел:
                -Ще ни се смеят хората! Дошли сме в Русия и сме пили водка веднъж!
                - - -

                Въобще русия народ няма ограничения с пороците. И цигарите са им евтини!
                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/Rusia/IMG_0564.jpg[/img]

                морал
                Най-сложното в Русия е да се ориентираш в морала. Всички интелектуални сили на страната бяха хвърлени да защитават доброто, но без никакъв успех. По принцип руснакът е поклонник на нравствеността. Но само по принцип. В действителност руснакът е дълбоко безнравствено същество. Той смята, че самият той е добър и че изобщо човек трябва да е добър. За руснака моралът няма основания. Моралът е променлив и се приспособява към обстоятелствата.
                Рушветчията, конекрадът, руснакът създава ситуативен морал за лична употреба.”
                Енциклопедия на руската душа.
                - - -

                И за край на кулинарната ти част рецепта.

                Борш

                Варят се кило телешки гърди в два литра вода. Бульонът се прецежда, а месото се отделя от кокала. Задушават се в три лъжици зехтин 5 скилидки смлян чесън, докато се спусне аромата, и се прибавят половин глава целина, две глави лук, една малка глава червено цвекло, 2 моркова и един корен от магданоз – всички зеленчуци са нарязани на тънки сламки около 4 см дълги. Намалява се огънят и се захлупва тенджерата. Като поомекнат зеленчуците, се прибавя бульонът, месото и няколко картофа, нарязани на едро. Когато зеленчуците са почти сварени, се добавят 2 шепи нарязани на фини сламки зеле и два настъргани домата. Накълцват се на много ситно няколко парченца сланина с 4 скилидки чесън, половин връзка копър и малко магданоз. Получената паста се прибавя само да кипне и боршът се сваля от огъня. Поднася се с лъжица сметана и се подпира с водка, колкото поеме.
                Последно редактирано от cveti; 03-01-09, 18:54.
                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                A2 (+)

                Коментар


                • #68
                  До: В Русия съм, в Русия съм!

                  Точно сега ли трябваше да чета най-доброто от репортажа... вече е почти 19.00, а днес съм само на две кафета... ще се удавя в собствената си слюнка...
                  Цвети, ставаш все по-добра! Още едно-две продължения по темата и можеш да помислиш за изкарване на "джобни" от писане...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #69
                    До: В Русия съм, в Русия съм!

                    Толкова дълбоки познания в толкова плитка възраст! Браво, Цвети!

                    Коментар


                    • #70
                      До: В Русия съм, в Русия съм!

                      А аз глупакът съм седял с месеци в Москва и единственото което видях беше Птичий рыноккой да ти каже че има и друго
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #71
                        До: В Русия съм, в Русия съм!

                        Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                        А аз глупакът съм седял с месеци в Москва и единственото което видях беше Птичий рыноккой да ти каже че има и друго
                        Навсякъде има интересни и красиви места,стига окото да ги види в такава светлина, браво Цвети, пишеш наистина много много увлекателно, и на човек дори и да му е безразлична темата ( не и на мен ) се увлича и чете,чете,чете
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #72
                          До: В Русия съм, в Русия съм!

                          В Русия съм, в Русия съм! - И аз, и аз ... имам чувството че вече съм била на тези места, а със всяко допълнение пътуването продължава ... Благодаря ти много!!! ... Чета с интерес и с нетърпение чакам следващата част...
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #73
                            До: В Русия съм, в Русия съм!

                            Браво Цвети,наистина ставаш все по-добра.Малко са хората,които умеят да се наслаждават на живота, като теб!

                            Коментар


                            • #74
                              До: В Русия съм, в Русия съм!

                              Цвети, би ли проверила кога пак има полет за Москва..., можеш и оттам да пишеш... ние ще ти кажем кога да си дойдеш...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                До: В Русия съм, в Русия съм!

                                Евала,направо ти завиждам за прекрасното преживяване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X