Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция "Българи зад граница - Бесарабия"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Другата България - Бесарабия

    тази шаренийка в предния пост, няма ли как да е в по-табличен вид, че ми се завивя свят докато го гледам...

    Коментар


    • До: Другата България - Бесарабия

      Ако тази статистика е вярно, по груби сметки... то около 1/4 от българите живеят в чужбина или с други думи българите в чужбина са колкото приблизително 1/3 от живеещите тук!

      А като махнеш от 6,5 милиона само циганите, да не говорим за други малцинства... картинката става още по-фрапираща...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Другата България - Бесарабия

        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
        тази шаренийка в предния пост, няма ли как да е в по-табличен вид, че ми се завивя свят докато го гледам...
        данни от адрес http://bg.wikipedia.org/wiki/Българи взети днес

        България: 6 550 900 (2005)
        Австрия: 5 388
        Албания: 100 000
        Аржентина: 70 000
        Великобритания: 30 000
        Германия: 39 294 (2005)
        Гърция: 78 981 (2006)
        Испания: 153 664 (200
        Италия: 19 924 (200
        Казахстан: 6 915 (1999)
        Канада: 15 195 (2001)
        Кипър: 37 230 (2001)
        Македония: 1 417 (2002)
        Молдова: 76 769 (2004)
        Нова Зеландия:816
        Португалия:628
        Полша: 1 112 (2002)
        Румъния: 8 092 (2001)
        Русия: 31 965 (2002)
        САЩ: 63 860 (2002) - 250 000
        Словения: 138 (2002)
        Сърбия: 20 497 (2002)
        Украйна: 204 574 (2002)
        Унгария: 2 316 (2001)
        Франция: 7 460 (200
        Чехия: 4 383 (200
        [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

        Коментар


        • До: Другата България - Бесарабия

          Ама това не са всичките. Има известно количество в Австралия и Нова Зеландиня. Също в арабските страни, ама там не знам дали водят статистика.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Другата България - Бесарабия

            Нека и аз да напиша няколко думи.
            Минаха 2 месеца откакто бяхме там. В мен остана едно странно чуство. СРАМ. Срам ме е поради фката, че тези хора са по-Българи от нас. Срам ме е от факта, че много често ме е срам, че съм Българин. Срам ме е от нашите политици. Срам ме е от една немалка част от сънародниците ми.

            Все пак какво си спомням от Украйна и тамошните хора имащи българска жилка? Спомням си едно равно поле. Разбити пътища. Но не е това важното. Помня едни добри, приветливи и гостоприемни хора. Помня колко добре се отнесоха с нас. Как ни приеха с "отворени обятия" без подозрителен поглед "Вие защо аджиба сте дошли? Какво търсите?". В Бесарабия видях България преди ~10-15 години. Навсякъде ни посрещаха по следния начин:




            Постарахме се да направим нещо, което да е полезно за хората там:







            Другото, което направи впечатление е колко "другите" са се постарали да направят за тях:




            Предходните две снимки са от училището в Болград. Първата показва компютъра, който настоящия Президент на Република България е подарил на училището. Втората показва един портрет на един човек. Жив човек. Умът ми не го побира как може такава върховна наглост. (МОля без политически коментари в/у моите думи тук).

            Видяхме и много неща, които впечатляват:








            Искрено се надявам, че и хората, с които се видяхме са останали доволни от нашето посещение там. Надявам се и че при следващото ни ходене ще свъшим повече и по=полезни неща за тях
            Георги Гатев

            Коментар


            • До: Другата България - Бесарабия

              Гатев, тия снимки да не го проявява до сега.....

              Коментар


              • До: Другата България - Бесарабия

                Здравейте патриоти,

                Поздравявам ви и за темата, и за похода, и за написаното, и особено - за снимките! Вие сте изминали един път, по който вървя повече от 20 години.
                За мое голямо съжаление, аз ви открих едва снощи и веднага се регистрирах във форума.
                Допълнително ще ви посоча къде най-много можете да четете в интернет за преселението на българите в Бесарабия.
                Темата, която сте подхванали, не трябва да заглъхва, а да се разгаря!
                Успех!

                Девненец

                Коментар


                • До: Другата България - Бесарабия

                  Няма да заглъхва в никакъв случай.... На есен (с песен) сме пак там..... Който има желание може да се включи.... Ще носим учебници, учебни и методически материали за учителите по български, списания и книги на български и т.н.

                  Коментар


                  • До: Другата България - Бесарабия

                    Колеги,

                    Няма друго местенце в интернетното пространство, а това значи и в целия свят, където на едно място да са събрани и да продължават да се събират огромно количество писмени материали по въпроса за ПРЕСЕЛЕНИЕТО НА БЪЛГАРИТЕ В БЕСАРАБИЯ.
                    Може (за новак като мене в този форум) да прозвучи много нескромно, но аз съм създал и поддържам (с поне 98 процента публикации на чужди и мои материали) такава тема в един руско-молдавски форум в продължение точно на 21 месеца. Тази наша, българска тема е много непозната сред нашия народ.
                    С голямо удовлетворение ви докладвам бъдещи мои приятели, че темата е "видяна" над 30 600 пъти! И то най-вече от българи, гагаузи, руснаци, румънци и украинци...
                    Мисля, че в близките дни ще се усили интересът и към този ваш, а вече и мой, форум... Тази сутрин пуснах кратко съобщение как да четат моите приятели вашите публикации във форума.
                    Като ви пожелавам приятно четене, очаквам и разгаряне на спорове, направа на ценни допълнения и т.н...

                    Четете тук: http://www.bessarabia.ru/forum/view_...=250&t=2&cat=2

                    Девненец
                    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 04-08-08, 10:30.

                    Коментар


                    • До: Другата България - Бесарабия

                      Извинявам се много, допуснал съм грешка. Ако не ви затруднява, моля променете числото от 36000 на 30600.

                      Коментар


                      • До: Другата България - Бесарабия

                        МОЕ УЧАСТИЕ ВЪВ ФОРУМИ:

                        http://www.traditsia.com/forum/search.php?searchid=45089
                        http://forum.boinaslava.net/search.php?searchid=41218
                        http://devnenetz.blog.bg/
                        http://hulite.net/modules.php?name=Authors_Text&sa=show_alltext&username=Selianin

                        Коментар


                        • До: Другата България - Бесарабия

                          Хора вие сте страхотни,направо нямам думи
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X