Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100-те Национални обекта

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: 100-те Национални обекта

    Новите файлове.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #92
      До: 100-те Национални обекта

      побитите камъни край Варна. вече не са обект, има ги в старите книжки.

      N43.22815 E27.70512
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • #93
        До: 100-те Национални обекта

        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
        побитите камъни край Варна. вече не са обект, има ги в старите книжки.

        N43.22815 E27.70512
        Ето и ги тях
        Прикачени файлове
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #94
          До: 100-те Национални обекта

          079 - регионален исторически музей гр.Самоков
          N42.33985 E23.56064

          Коментар


          • #95
            До: 100-те Национални обекта

            Паркинга на двореца в Балчик - 24 обект. проверено лично от мен

            N43.40760 E28.14888

            мисля, че тези координати са най-подходящи за този обект. това е последното място до което може да се стигне с автомобил. от там нататък разходката продължава пеша.
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • #96
              До: 100-те Национални обекта

              последен вариант
              Прикачени файлове
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • #97
                До: 100-те Национални обекта

                Аз искам да попитам като го дръпна това фаилче какво се прави.
                Сложих го с POIloader в Гамфила но не го виждам вътре.
                Малко помош може ли ?

                Благодаря Ви!!!

                Коментар


                • #98
                  До: 100-те Национални обекта

                  Първоначално публикуван от houser Преглед на мнение
                  Аз искам да попитам като го дръпна това фаилче какво се прави.
                  Сложих го с POIloader в Гамфила но не го виждам вътре.
                  Малко помош може ли ?

                  Благодаря Ви!!!
                  вземи този файл, разархивирай го и го копирай в директория garmin/poi
                  Прикачени файлове
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • #99
                    До: 100-те Национални обекта

                    Ето два и от мен:
                    31. ТРОЯН

                    - Троянски манастир: N42.86231 E24.78110

                    - Природо-научен музей с. Черни Осъм: N42.84160 E24.76848

                    Коментар


                    • До: 100-те Национални обекта

                      ето и обновения файл с добавени обекти 031
                      Прикачени файлове
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • До: 100-те Национални обекта

                        ако може малко помощ, че не съм много наясно. Сложих си файла в гармина през ПОИ лоудър-а и обектите са вътре. Но забелязах че в самия файл има и описание на обектите - как мога да го вида това описание в Гармина. Става въпрос за Гармин за Нокиа.

                        Коментар


                        • До: 100-те Национални обекта

                          Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                          А може ли следният въпрос!!!
                          Някой може ли да ме светне как се определят кои обекти да влязат в 100 и как става определянето кое с кое може да бъде комбинирано под един номер.
                          Говоря за следното:
                          Защо на книжката пред мен (незнам от кое преиздаване е, но е нова, че имам таланта сабера ли 10ина печата да я губя) не виждам определено заслужаващи си обекти като Побитите камъни край Варна, Аладжа манастир (пак там), Скалният манастир (Русенско) за който беше споменал един колега на втора страница и още много други.
                          Защо обекти като с. Арбанаси и Царевец (ВТ) или Дряновски манастир и муз. "К. Фичето" намиращи се на 10ина км един от друг са под общ знаменател, а такива като НДК и "Земята и хората" намиращи се на една плюнка (така де ) разстояние са отделни. Не е ло по добре да не се разполага София на 13 позиции, а да се сложат на 3-4 примерно и да остане място за нови обекти.

                          И за да не съм съвсем капо поне една точица и аз да дам
                          N 22(c) Музей "Колю Фичето" - N 42.97958 / E 25.47717
                          Има си Управителен съвет към БТС, който решава почти всяка година за актуализирането на обектите - кой да остане, кой да махнат и т.н. Към БТС има служител, който отговаря за самите обекти и предполагам, че неговата работа е и да проверява как вървят нещата.
                          За нови обекти - до колкото успях да разбера инициативата трябва да дойде от самите обекти - примерно съответната община или инициативна група или собственик, ползвател и т.н. УС на БТС решава дали ще влязат в книжката или не, но трябва да отговарят на определени условия - посещаемост, устойчивост, работно време и т.н. На никой няма да му е приятно да има обекти, които примерно не работят в събота и неделя и няма как да се посетят или пък качеството и нивото на обслужване в тях са ниски. Но, важното в случая е, че при това движение, 100 туриститечски обекта, определено се наблюдава възход и прогрес.
                          От самите нас - туристите зависи дали ще има бъдеще или не.

                          Коментар


                          • До: 100-те Национални обекта

                            Давам координати на 2 точки в Смолян:
                            - Исторически музей - N41.57663 E24.71416 - това е паркинга зад музея. На старата точка ми даваше грешка, че не може да изчисли пътя до там. С тази трябва да е ОК.
                            - Планетариум - N41.57567 E24.70793 - паркинга пред него и църквата св. Висарион

                            Коментар


                            • До: 100-те Национални обекта

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              ето и обновения файл с добавени обекти 031
                              колеги,забелязах,че на моето нуви 765tfm в dir. garmin/poi/ има само няколко *.gpi файла а тия тук са *.gpx.да не стане издънка с просто копиране?
                              освен това единия файл,явно кирилицата го виждам като йероглифи в моя лаптоп,защо така?

                              Коментар


                              • До: 100-те Национални обекта

                                Първоначално публикуван от free99 Преглед на мнение
                                колеги,забелязах,че на моето нуви 765tfm в dir. garmin/poi/ има само няколко *.gpi файла а тия тук са *.gpx.да не стане издънка с просто копиране?
                                освен това единия файл,явно кирилицата го виждам като йероглифи в моя лаптоп,защо така?
                                Има една програма POI Loader, която обръща *.gpx във *.gpi Цък тук

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X