Паркинга на двореца в Балчик - 24 обект. проверено лично от мен
N43.40760 E28.14888
мисля, че тези координати са най-подходящи за този обект. това е последното място до което може да се стигне с автомобил. от там нататък разходката продължава пеша.
последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/
ако може малко помощ, че не съм много наясно. Сложих си файла в гармина през ПОИ лоудър-а и обектите са вътре. Но забелязах че в самия файл има и описание на обектите - как мога да го вида това описание в Гармина. Става въпрос за Гармин за Нокиа.
А може ли следният въпрос!!!
Някой може ли да ме светне как се определят кои обекти да влязат в 100 и как става определянето кое с кое може да бъде комбинирано под един номер.
Говоря за следното:
Защо на книжката пред мен (незнам от кое преиздаване е, но е нова, че имам таланта сабера ли 10ина печата да я губя) не виждам определено заслужаващи си обекти като Побитите камъни край Варна, Аладжа манастир (пак там), Скалният манастир (Русенско) за който беше споменал един колега на втора страница и още много други.
Защо обекти като с. Арбанаси и Царевец (ВТ) или Дряновски манастир и муз. "К. Фичето" намиращи се на 10ина км един от друг са под общ знаменател, а такива като НДК и "Земята и хората" намиращи се на една плюнка (така де ) разстояние са отделни. Не е ло по добре да не се разполага София на 13 позиции, а да се сложат на 3-4 примерно и да остане място за нови обекти.
И за да не съм съвсем капо поне една точица и аз да дам
N 22(c) Музей "Колю Фичето" - N 42.97958 / E 25.47717
Има си Управителен съвет към БТС, който решава почти всяка година за актуализирането на обектите - кой да остане, кой да махнат и т.н. Към БТС има служител, който отговаря за самите обекти и предполагам, че неговата работа е и да проверява как вървят нещата.
За нови обекти - до колкото успях да разбера инициативата трябва да дойде от самите обекти - примерно съответната община или инициативна група или собственик, ползвател и т.н. УС на БТС решава дали ще влязат в книжката или не, но трябва да отговарят на определени условия - посещаемост, устойчивост, работно време и т.н. На никой няма да му е приятно да има обекти, които примерно не работят в събота и неделя и няма как да се посетят или пък качеството и нивото на обслужване в тях са ниски. Но, важното в случая е, че при това движение, 100 туриститечски обекта, определено се наблюдава възход и прогрес.
От самите нас - туристите зависи дали ще има бъдеще или не.
Давам координати на 2 точки в Смолян:
- Исторически музей - N41.57663 E24.71416 - това е паркинга зад музея. На старата точка ми даваше грешка, че не може да изчисли пътя до там. С тази трябва да е ОК.
- Планетариум - N41.57567 E24.70793 - паркинга пред него и църквата св. Висарион
колеги,забелязах,че на моето нуви 765tfm в dir. garmin/poi/ има само няколко *.gpi файла а тия тук са *.gpx.да не стане издънка с просто копиране?
освен това единия файл,явно кирилицата го виждам като йероглифи в моя лаптоп,защо така?
колеги,забелязах,че на моето нуви 765tfm в dir. garmin/poi/ има само няколко *.gpi файла а тия тук са *.gpx.да не стане издънка с просто копиране?
освен това единия файл,явно кирилицата го виждам като йероглифи в моя лаптоп,защо така?
Има една програма POI Loader, която обръща *.gpx във *.gpi Цък тук
Коментар