Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100-те Национални обекта

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 100-те Национални обекта

    Здравейте,
    При избор на Национален обект, 011-Велико Търново, GPS-а ми се изключва. Някой има ли идея от какво може да е това, до сега не съм имал проблем с някоя от другите точки от 100-те Национални обекта.

    Коментар


    • До: 100-те Национални обекта

      На две от точките в Търново изключват устройството при мен, същото се случва и с 082-Скравена, Манастир "Св. Николай".
      Оказва се, че текстът в описанието на тези точки е много голям, след редуцирането му проблемът е решен.
      Прикачени файлове
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • До: 100-те Национални обекта

        Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
        На две от точките в Търново изключват устройството при мен, същото се случва и с 082-Скравена, Манастир "Св. Николай".
        Оказва се, че текстът в описанието на тези точки е много голям, след редуцирането му проблемът е решен.
        Една точка в Ямбол също изключва нуви 250
        Последно редактирано от Наско; 01-01-10, 23:19.

        Коментар


        • До: 100-те Национални обекта

          Оправих и "099-Ямбол, Античен град Кабиле"
          Прикачени файлове
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • До: 100-те Национални обекта

            Колеги имам голямото желание
            да си ги кача тези 100-те Национални обекта
            споделете как(каде да ги поставя в директорията) и дайте съвети.
            Аз съм с nuvi 250W картата ми е 4.90 ако я ъпна със последната ще се появът ли тези poi.
            Нов съм помогнете.

            Коментар


            • До: 100-те Национални обекта

              Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
              Колеги имам голямото желание
              да си ги кача тези 100-те Национални обекта
              споделете как(каде да ги поставя в директорията) и дайте съвети.
              Аз съм с nuvi 250W картата ми е 4.90 ако я ъпна със последната ще се появът ли тези poi.
              Нов съм помогнете.
              първо направи ъпдейт на картата до версия 5.11. по принцип са вкарани всички обекти като poi в новата карта, но ако ги искаш отделно, сваляш последния ъпдейт на файла на кирилица(твоето нуви е кирилизирано) и слагаш дезархивирания файл (разширение gpi) в директория POI на нувито. това е
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • От: До: 100-те Национални обекта

                Заинтересува ме тази тема и реших да видя кои са 100-те НТО. Качих последния файл в MapSource и установих, че обектите са 216. После прочетох всички публикации и разбрах, че от време на време има промени – някои отпадат, други се появяват. Порових се из нета за да разбера кой е актуалният списък. На няколко места намерих различни варианти и реших да направя малко сравнения. Като начало в моя край – Бургаско.

                Според сайта на БТС нещата стоят така (цитирам чрез copy-paste) :
                Несебър (1) – Nr6 : Архитектурно-исторически резерват - археологически музей
                Поморие (1) – Nr6А : Музей на солта
                гр. Бургас (2) - Nr 7 : Паметник " Св.Св. Кирил и Методий", Прородозащитен резерват " Пода"
                Малко Търново (2) – Nr8 : Историческа местност "Петрова нива" , Исторически музей - Малко Търново
                Созопол (1) – Nr8А : Археологически музей - гр. Созопол
                (Към тях имам следните въпроси : Защо „гр. Бургас”, а останалите населени места, които също са градове са без „гр.” и кое в Несебър е НТО : архитектурно-историческия резерват или археологическия музей, защото това са две различни неща.)

                В сайта tourism-bg.net/ се казва следното :
                6.1. Архитектурно-исторически резерват - археологически музей Несебър
                6.2. Музей на солта град Поморие
                7.1. Исторически музей - Малко Търново
                7.2. Историческа местност "Петрова нива"
                8.1. Археологически музей - град Созопол

                Според Wikipedia BG :
                6. Несебър — Архитектурно-исторически резерват, Археологически музей; ПомориеМузей на солта.
                7. Малко Търново — Историческа местност „Петрова нива“, Исторически музей.
                8. СозополАрхеологически музей.
                Етнографски музей в Бургас и Защитена местност „Пода”

                Според Национално обединение „Съхрани българското” :
                6. Несебър — Архитектурно-исторически резерват, Археологически музей; ПомориеМузей на солта.
                7. Малко Търново — Историческа местност „Петрова нива“, Исторически музей.
                8. СозополАрхеологически музей.

                Според последния списък в нашия форум (от тази тема) :
                006-Несебър, Археологически музей
                006-Поморие, Музей на солта
                007-Малко Търново, историческа местност „Петрова нива”
                007-Малко Търново, Исторически музей
                008-Созопол, Археологически музей

                Кажете ми сега, кому е нужно нещата да са толкова различни, объркани и без никаква систематизираност. Точки, запетайки, тирета, точка и запетая, подточки, буква „А”, има ли НТО в Бургас или няма. Въобще пълна каша. И не мислете, че само в Бургаско е така...
                Ако някой знае кое е вярното, моля да сподели.
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар


                • От: До: 100-те Национални обекта

                  Аз искам да попитам нещо, което е малко извън темата.Има ли начин град в който няма търсене по улици да има търсене по интересни места, забележителности и др. Например град Кричим го намирам по следния начин: накъде-градове-търсене по букви.Та мисълта ми е следната, ако около Кричим има нещо интересно как да го намеря. Нувито е 250w.

                  Коментар


                  • От: До: 100-те Национални обекта

                    вярното трябва да бъде на БТС , все пак книжките и значките са тяхно издание и идея. Променят се доста често напоследък обектите и това е объркващото. Ако имаш мерак да ги систематизираш - добре си дошъл. Само не забравяй, че и по-старите обекти, които са "изчезнали" от най-новите книжки трябва да останат, за да могат хората с по-стари книжки да ползват файла

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    Заинтересува ме тази тема и реших да видя кои са 100-те НТО. Качих последния файл в MapSource и установих, че обектите са 216. После прочетох всички публикации и разбрах, че от време на време има промени – някои отпадат, други се появяват. Порових се из нета за да разбера кой е актуалният списък. На няколко места намерих различни варианти и реших да направя малко сравнения. Като начало в моя край – Бургаско.

                    Според сайта на БТС нещата стоят така (цитирам чрез copy-paste) :
                    Несебър (1) – Nr6 : Архитектурно-исторически резерват - археологически музей
                    Поморие (1) – Nr6А : Музей на солта
                    гр. Бургас (2) - Nr 7 : Паметник " Св.Св. Кирил и Методий", Прородозащитен резерват " Пода"
                    Малко Търново (2) – Nr8 : Историческа местност "Петрова нива" , Исторически музей - Малко Търново
                    Созопол (1) – Nr8А : Археологически музей - гр. Созопол
                    (Към тях имам следните въпроси : Защо „гр. Бургас”, а останалите населени места, които също са градове са без „гр.” и кое в Несебър е НТО : архитектурно-историческия резерват или археологическия музей, защото това са две различни неща.)

                    В сайта tourism-bg.net/ се казва следното :
                    6.1. Архитектурно-исторически резерват - археологически музей Несебър
                    6.2. Музей на солта град Поморие
                    7.1. Исторически музей - Малко Търново
                    7.2. Историческа местност "Петрова нива"
                    8.1. Археологически музей - град Созопол

                    Според Wikipedia BG :
                    6. Несебър — Архитектурно-исторически резерват, Археологически музей; ПомориеМузей на солта.
                    7. Малко Търново — Историческа местност „Петрова нива“, Исторически музей.
                    8. СозополАрхеологически музей.
                    Етнографски музей в Бургас и Защитена местност „Пода”

                    Според Национално обединение „Съхрани българското” :
                    6. Несебър — Архитектурно-исторически резерват, Археологически музей; ПомориеМузей на солта.
                    7. Малко Търново — Историческа местност „Петрова нива“, Исторически музей.
                    8. СозополАрхеологически музей.

                    Според последния списък в нашия форум (от тази тема) :
                    006-Несебър, Археологически музей
                    006-Поморие, Музей на солта
                    007-Малко Търново, историческа местност „Петрова нива”
                    007-Малко Търново, Исторически музей
                    008-Созопол, Археологически музей

                    Кажете ми сега, кому е нужно нещата да са толкова различни, объркани и без никаква систематизираност. Точки, запетайки, тирета, точка и запетая, подточки, буква „А”, има ли НТО в Бургас или няма. Въобще пълна каша. И не мислете, че само в Бургаско е така...
                    Ако някой знае кое е вярното, моля да сподели.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • От: До: 100-те Национални обекта

                      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                      вярното трябва да бъде на БТС , все пак книжките и значките са тяхно издание и идея. Променят се доста често напоследък обектите и това е объркващото. Ако имаш мерак да ги систематизираш - добре си дошъл. Само не забравяй, че и по-старите обекти, които са "изчезнали" от най-новите книжки трябва да останат, за да могат хората с по-стари книжки да ползват файла
                      Разбира се, че трябва да останат. Аз нещата ги виждам така : Във файла трябва да има всичко старо и всичко ново. На когото каквото му трябва. Оттук нататък възниква въпросът на един нов любител на идеята НТО какво му трябва. Казваш, че най-вярното е на БТС. Лошото е, че в техния сайт въпреки, че има много описания и снимки, списъкът е най-зле систематизиран. Да не говорим, че на практика не можеш да извлечеш общ списък по номера - няма такава опция. Караш по области и населени места. Ако искаш списък трябва да си го направиш сам.
                      Хрумна ми още нещо : Защо идеята да не се се казва "Национални туристически обекти". Реално те са над двеста и има противоречие между заглавието и същността, което само по себе си е предпоставка за обърквания. Нищо не пречи всички обекти да получат конкретен номер и да отпаднат разните запетайки, подточки и букви, които се налагат заради присъствието на цифрата 100 в заглавието. Мисля, че така ще стане по-ясно и хаосът ще намалее.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: До: 100-те Национални обекта

                        Когато аз започнах да събирам инфо за обектите предложих всеки да влезе в списъка с номера си от книжката. Понеже под един номер има понякога 2-3 обекта, идеята ми беше да има подномера , например 23(1) , 23(2) или 23.1 , 23.2. След това се разбра, че има нови книжки където някои обекти са сменени с други. Според мен номерата могат да останат, просто новия обект ще влезе под следващия подномер - 23.3 например. По този начин ще има 100 номера с n на брой подномера. Така мислех, че ще е по-удобно и по-лесно за търсене. Понеже ти се заемаш със систематизиране ти ще решиш как е най-добре.
                        в сайта на БТС има номерация (http://btsbg.org/modules/xdirectory/). Мисля, че ако има разминаване трябва да се гледа техния сайт.
                        погледни тук: http://www.dechica.com/sto/
                        или тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/100_%D0...BA%D1%82%D0%B0


                        Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                        Разбира се, че трябва да останат. Аз нещата ги виждам така : Във файла трябва да има всичко старо и всичко ново. На когото каквото му трябва. Оттук нататък възниква въпросът на един нов любител на идеята НТО какво му трябва. Казваш, че най-вярното е на БТС. Лошото е, че в техния сайт въпреки, че има много описания и снимки, списъкът е най-зле систематизиран. Да не говорим, че на практика не можеш да извлечеш общ списък по номера - няма такава опция. Караш по области и населени места. Ако искаш списък трябва да си го направиш сам.
                        Хрумна ми още нещо : Защо идеята да не се се казва "Национални туристически обекти". Реално те са над двеста и има противоречие между заглавието и същността, което само по себе си е предпоставка за обърквания. Нищо не пречи всички обекти да получат конкретен номер и да отпаднат разните запетайки, подточки и букви, които се налагат заради присъствието на цифрата 100 в заглавието. Мисля, че така ще стане по-ясно и хаосът ще намалее.
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • От: До: 100-те Национални обекта

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          ...в сайта на БТС има номерация (http://btsbg.org/modules/xdirectory/). Мисля, че ако има разминаване трябва да се гледа техния сайт.
                          погледни тук: http://www.dechica.com/sto/
                          или тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/100_%D0...BA%D1%82%D0%B0
                          И аз реших, че от сайта на БТС е най-правилно да се вземе инфо. Той обаче, е така направен, че няма опция да извлечеш списък по номера. Опитах се да си направя сам списъка карайки по области и населени места. И познай какво установих :
                          1. Има липсващи номера (например Nr 64)
                          2. Има дублирани номера (например Nr 72)
                          3. Има много обекти без номера. Ето ти линкове за пример :
                          http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=233
                          http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=251
                          http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=235
                          Излиза, че липсата на опция са извличане на списък по номера не е случайна. Те вероятно нямат такъв списък. Иначе щяха да забележат тези нередности. Явно за тях поддръжката на идеята 100 НТО е халтура. От време на време правят промени, за да имитират дейност и да възстановят хаоса ако някой като нас се мъчи да въведе система. Балкански синдром...
                          Тези линкове, които си дал, съм ги гледал. Освен тях има и други. Бедата е, че един с един нямат пълно покритие. И повечето не споменават към коя дата са били актуални. И сайта на организацията, която би трябвало да ръководи това, е най-объркан. Не съм очаквал, че едно толкова просто нещо (да подредиш около 200 неща едно след друго) може да се окаже толкова сложно. Писах им на мейла с молба да ми пратят списък и ще почакам няклоко дни с надежда да ми отговорят, но не съм оптимист. Ако не получа отговор ще мисля какво ще правя.
                          Само да поясня. Генезисът на моя интерес към темата е в това, че реших да направя на племенницата си (4 год.) албум с нейни снимки на 100-те НТО. Един ден, като порасне, да има нещо интересно и неповторимо. Смятам, че е по-оригинално и по-достоверно от книжката с печатите. И понеже съм я снимал на доста места вече, реших да взема списъка и да отмятам с течение на времето. Да, ама не. Оказа се, че трудното изскочи оттам, където не би трябвало въобще да го има. И понеже не понасям хаоса, се заинатих и реших да установя кой е най-актуалният списък. Засега мога да кажа, че само съм констатирал бъркотията.
                          Последно редактирано от zippel; 29-06-10, 13:35.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • От: До: 100-те Национални обекта

                            Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                            Бургас има ли го вече?
                            Официално са приети две точки:
                            - местността "Пода"
                            - етнографски музей
                            Нямам информация под кой номер ще са, и дали има отпаднали обекти .
                            Има ли отговори на тези въпроси?
                            Ако - да, давайте подробности и ще ги отразя.
                            Същото се отнася и за всякакви други промени.
                            Само за пълна достоверност моля за линкове или други доказателства.

                            Поздрави!
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар


                            • От: До: 100-те Национални обекта

                              при това положение да гледаме книжките. аз имам по-стара книжка и ще ти дам подредбата на обектите по нея. Ако някой с по-нова книжка има желание да помогне...


                              Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                              И аз реших, че от сайта на БТС е най-правилно да се вземе инфо. Той обаче, е така направен, че няма опция да извлечеш списък по номера. Опитах се да си направя сам списъка карайки по области и населени места. И познай какво установих :
                              1. Има липсващи номера (например Nr 64)
                              2. Има дублирани номера (например Nr 72)
                              3. Има много обекти без номера. Ето ти линкове за пример :
                              http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=233
                              http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=251
                              http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=235
                              Излиза, че липсата на опция са извличане на списък по номера не е случайна. Те вероятно нямат такъв списък. Иначе щяха да забележат тези нередности. Явно за тях поддръжката на идеята 100 НТО е халтура. От време на време правят промени, за да имитират дейност и да възстановят хаоса ако някой като нас се мъчи да въведе система. Балкански синдром...
                              Тези линкове, които си дал, съм ги гледал. Освен тях има и други. Бедата е, че един с един нямат пълно покритие. И повечето не споменават към коя дата са били актуални. И сайта на организацията, която би трябвало да ръководи това, е най-объркан. Не съм очаквал, че едно толкова просто нещо (да подредиш около 200 неща едно след друго) може да се окаже толкова сложно. Писах им на мейла с молба да ми пратят списък и ще почакам няклоко дни с надежда да ми отговорят, но не съм оптимист. Ако не получа отговор ще мисля какво ще правя.
                              Само да поясня. Генезисът на моя интерес към темата е в това, че реших да направя на племенницата си (4 год.) албум с нейни снимки на 100-те НТО. Един ден, като порасне, да има нещо интересно и неповторимо. Смятам, че е по-оригинално и по-достоверно от книжката с печатите. И понеже съм я снимал на доста места вече, реших да взема списъка и да отмятам с течение на времето. Да, ама не. Оказа се, че трудното изскочи оттам, където не би трябвало въобще да го има. И понеже не понасям хаоса, се заинатих и реших да установя кой е най-актуалният списък. Засега мога да кажа, че само съм констатирал бъркотията.
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар


                              • От: 100-те Национални обекта

                                Обектите са много повече от 100, но няма друг начин - България си е хубава страна и бих казал, че и 1000 ще е малка цифра, но няма начин на този етап.
                                От декември миналата година има промяна в обектите в Бургаска област - под номер 7 бяха включени:
                                - Защитена местност "Пода" с прилежащия природозащитен център
                                - храм паметника "Св.св.Кирил и Методий"
                                В новите книжки за сметка на това е отбелязан Етнографския музей, но това се е получило след някакво недоразумение, както ми бе обяснено.
                                Самия БТС, в инициативата си 100 национални туристически обекта явно се опитва да въведе някакъв ред, защото на много места се оказа, че няма печат, не работят, не отговарят на изискванията и предполагам след година повечето неща ще си дойдат на мястото.
                                Сайта им, наистина не е много добре структуриран. Инфото, което подавах за Пода на няколко пъти беше променяно и в крайна сметка така и не ми хареса как изглежда.
                                Ето координатите на Природозащитен център "Пода", от който можете да направите посещение в самата защитена местност: 42|26|38|N|27|27|00|W
                                Разположен е на пътя Бургас - Созопол, в административните граници на града, така че няма начин да се пропусне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X