Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100-те Национални обекта

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 100-те Национални обекта

    още 2 точки от родния ми град. срамота , че съм чакал до сега, за да ги включа:

    9(а) N43 12.417 E27 54.890 - археологически музей
    9(б) N43 12.007 E27 55.291 - военноморски музей
    Прикачени файлове
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • #62
      До: 100-те Национални обекта

      Качвам 100-те обекта в един малко по-различен формат. Надявам се, че на някой ще му хареса. Към почти всички обекти съм добавил допълнителна информация - раб. време и описание. Постарал съм се да добавя много обекти които ги няма вкарани до момента. Тъй като съм ги търсил с помощта на карти и Google earth, съм добавил "(непроверено)" към информацията (ама приблизително поне трябва да е вярно). Допълнителната информация се вижда като изберете обекта и натиснете бутон "Повече" (или "Още", не знам как е при вас). Качвам gpi и gpx файлове.

      Една подробност: ако решите да редактирате gpx файла с MapSource, по някаква причина дългите коментари се запазват по два пъти и после в Nuvi информацията се изобразява два пъти един след друг. В приложените файлове съм отстранил това с една собственоръчно писана програмка.

      Недостатък може би е че всичко е на кирилица.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: 100-те Национални обекта - LAT

        Това, което си направил, е страхотно. Жалко, че примерно БТС не са се сетили още да направят такова нещо, че и да изкарат по някой лев от продажбата на SD с вкараната информация. При мен на nuvi200 кирилицата не се четеше и затова транслитерирах информацията в твоя файл, сега се чете на шльокавица, но мисля, че е полезно. Прилагам твоя труд но в латински вариант.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          До: 100-те Национални обекта

          ЧУДЕСНА РАБОТА!!!БРАВО
          П.С. + В ОЦЕНКАТА И НА ДВАМА ВИ ОТ МЕН
          И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

          Коментар


          • #65
            До: 100-те Национални обекта

            Първоначално публикуван от shupiluliluma Преглед на мнение
            Качвам 100-те обекта в един малко по-различен формат. Надявам се, че на някой ще му хареса. Към почти всички обекти съм добавил допълнителна информация - раб. време и описание. Постарал съм се да добавя много обекти които ги няма вкарани до момента. Тъй като съм ги търсил с помощта на карти и Google earth, съм добавил "(непроверено)" към информацията (ама приблизително поне трябва да е вярно). Допълнителната информация се вижда като изберете обекта и натиснете бутон "Повече" (или "Още", не знам как е при вас). Качвам gpi и gpx файлове.

            Една подробност: ако решите да редактирате gpx файла с MapSource, по някаква причина дългите коментари се запазват по два пъти и после в Nuvi информацията се изобразява два пъти един след друг. В приложените файлове съм отстранил това с една собственоръчно писана програмка.

            Недостатък може би е че всичко е на кирилица.
            Чудесно е, нямам проблем с кирилицата на Нюви 200... Единственият недостатък е, че не е за 100-те обекта, по скоро за около половината. Някои координати мога да ги дам лично проверени (има малко разлики). Или пък аз съм виновен, защото свалям координати, когато съм точно на входа на обекта...? Кое ли е правилното?

            Коментар


            • #66
              До: 100-те Национални обекта

              Браво за труда

              Коментар


              • #67
                До: 100-те Национални обекта

                Първоначално публикуван от musketeer Преглед на мнение
                Чудесно е, нямам проблем с кирилицата на Нюви 200... Единственият недостатък е, че не е за 100-те обекта, по скоро за около половината. Някои координати мога да ги дам лично проверени (има малко разлики). Или пък аз съм виновен, защото свалям координати, когато съм точно на входа на обекта...? Кое ли е правилното?
                тук се бяхме разбрали по едно време да включваме само координати , които са сваляни на място (без гугъл и др.) оказа се, след проверка на място, че има разминавания понякога. сега имаме файла на shupiluliluma , който поне има отбелязани "непроверени" обекти. предлагам да продължим с корекцията на непроверените когато имаме координати от място. shupiluliluma нека поеме задачата да ъпдейтва файла след всяка нова инфо от форума - той е автор на файла. координати от входа на обекта - аз съм за
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • #68
                  До: 100-те Национални обекта

                  Съгласен

                  Коментар


                  • #69
                    До: 100-те Национални обекта

                    Изключително полезна информация. Шапка ви свалям за труда.

                    Имам само 2 въпроса:

                    1. Garmin XT, слагам poi.gpi в папка POI и... няма откриване. Speed камерите, които са в същата директория ги виждам, но не и 100-те обекта. А в Tools/Manage My Data/Custom POI Sets виждам и двата файла. Някаква идея къде да търся въпросните обекти?

                    2. При Garmin XT кирилицата не излиза. Тук дали има идейка?

                    Коментар


                    • #70
                      До: 100-те Национални обекта

                      Първоначално публикуван от Archer Преглед на мнение
                      Изключително полезна информация. Шапка ви свалям за труда.

                      Имам само 2 въпроса:

                      1. Garmin XT, слагам poi.gpi в папка POI и... няма откриване. Speed камерите, които са в същата директория ги виждам, но не и 100-те обекта. А в Tools/Manage My Data/Custom POI Sets виждам и двата файла. Някаква идея къде да търся въпросните обекти?

                      2. При Garmin XT кирилицата не излиза. Тук дали има идейка?
                      Аз също съм с Garmin XT и няма никакви проблеми. Колега да не би и двата файла които слагаш да са с едно и също име? А относно кирилицата Garmin XT - просто не я поддържа и за сега поне аз не съм намерил лекарсто.

                      Коментар


                      • #71
                        До: 100-те Национални обекта

                        Не, няма начин да са с едно и също име. Дори като махна камерите пак ги няма или аз не мога да ги открия.
                        Относно кирилицата - част от контактите ми са с имена на кирилица. За тях няма проблем при разчитането. Странна работа.

                        Коментар


                        • #72
                          До: 100-те Национални обекта

                          ЧУДЕСНА РАБОТА

                          ПП: и при мен не трагна gpi файла, но след конвертиране на gpx в нов gpi файл - всичко тръгна.
                          Grand Cherokee WJ 3.1

                          Коментар


                          • #73
                            До: 100-те Национални обекта

                            Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
                            ЧУДЕСНА РАБОТА

                            ПП: и при мен не трагна gpi файла, но след конвертиране на gpx в нов gpi файл - всичко тръгна.
                            Можеш ли да качиш някъде твоя gpi файл (ако е на латиница) за да пробвам с него?

                            Коментар


                            • #74
                              До: 100-те Национални обекта

                              Първоначално публикуван от Archer Преглед на мнение
                              Можеш ли да качиш някъде твоя gpi файл (ако е на латиница) за да пробвам с него?
                              единственото нещо което съм направил е конвертиране на gpx в нов gpi файл, след като оригиналния при мен не тръгна...
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от ivdibi; 24-08-08, 21:25.
                              Grand Cherokee WJ 3.1

                              Коментар


                              • #75
                                До: 100-те Национални обекта

                                Много благодаря. Сега вече виждам обектите най-долу под камерите, но има един проблем. Когато избереш обекта ти изписва неговото описание (раб. време, детайли и т.н.) В повечето случаи това описание препокрива бутоните на екрана (Go!, Back, Map и Options) и те не могат да се натискат. Текста с описанието също не може да се скролва надолу и така се губи. Единственият начин да се продължи е да се натискат хардуерните стрелки и те оцветяват бутоните за избор.
                                Друг начин е да се затвори XT-то от таск менаджера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X