Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Не казвам че няма да запали. Драмите са другаде и не са инженерни.
    Пенчо ще вземе да излезе прав
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Пенчо ще вземе да излезе прав
      Поради причини нямащи нищо общо с автомобили, почти всяка седмица съм на гости при дедо, та съм се нагледал на какви ли не конструкторски недомислици.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Пенчо ще вземе да излезе прав
        Прав за какво? В случая проблема не е заради техническото решение, нито пък това решение дава повече проблеми от онова с пропуснатия зъб или кое да е друго решение с ринг и индуктивен датчик. Ако скиха нещо, то е датчика. Въпросния ринг се хващам на бас че някой някога се е опитал да ремонтира мотор и по невнимание му е ебал мамата. И после за да не си извади парите от джоба е направил простотията със заваряването. Тоест техническото решение може да е всякакво, ама простотията си е изцяло от някой мангал.

        Никой нормален човек няма да тръгне да заварява ринг, че и с цветно. И то при положение че ринга си се продава като резервна част и се намира без особени грижи. Това и изрязано на лазер от стомана 3 ще работи, баси!

        Деди казА - сгласена кола. И тая от моргата и нея са я гласили, ама са били достатъчно прости за да не успеят.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Това не е заварка правена от "някой мангал".Най-вероятно са мерили аксиален луфт, някой е напънал с щангата и го е строшил, после понеже трябва да се чака еди си колко дена доставка на оригиналише от щатите, някой е решил да се разходи до бай Иван оксижениста и да го поправи.И бай Иван го е поправил както трябва, но той няма твоите познания в електрониката, не му и трябват, той си е свършил работата.Най-вероятно и след тази поправка не са могли да запалят мотора и е отишъл в моргата, откъдето е дошъл и коляновия вал донор.Днес прочетох последните страници внимателно, понеже ми убягваше как този пръстен е работил преди да направят основен ремонт на двигателя.Ако бях прочел по-рано че коляновият вал е от морга най-вероятно щеше да ми светне лампичката.Поздравления за логичната мисъл и правилната диагноза няколко страници по назад

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Нямах предвид кой физически е правил заварката, а тоя, дето изобщо е сътворил цялата случка.

            Сега и аз погледнах старите си постове. Явно съм се оказал прав че ще се окаже дива глупост. Е, чак такава даже не би ми дошла на акъла.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              А какъв зор е видяла тая шайба та да се счупи ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                А какъв зор е видяла тая шайба та да се счупи ?
                Вероятно нашенски тежък десен крак!
                Тия хафтомобили са проектирани за работни коли - да закараш отрочето до училище, да си напазаруваш в събота. Не за надбягване по магистрала.

                П.С. Някой има ли актуално инфо колко е ограничението на скоростта по междущатските пътища?

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Вероятно нашенски тежък десен крак!
                  Гъзорък гаражен майстор, опитващ се да сгласи поредния мотор, е видяла, Пенчо. Това, седейки си в мотора, няма какво да го накара да се счупи, ако ще да пробиеш ламарината под педала от натискане.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    А какъв зор е видяла тая шайба та да се счупи ?
                    И аз това се чудех, а и не разбрах, дошла е с нещо като част, или някой от ремонтьорите към момента я е заварял ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      И аз това се чудех, а и не разбрах, дошла е с нещо като част, или някой от ремонтьорите към момента я е заварял ?
                      Дошла е барабар с коляновия вал от моргата, който после е даден за шлайф и поставен в ремонтирания двигател.

                      Заварявана е още преди да отиде в моргата. Очеивдно някой се е опитвал да ремонтира двигателя колкото да сгласи и продаде колата, но в стремежа си да даде минималното количество пари за ремонт, комбинирано с гъзоръкието му, е строшил (или изкривил и опитал да изправи) ринга, като вместо да го смени е заварен (или по-точно запоен) с цветна заварка.

                      Дали така е била от моргата или някой тук по пътя го е направил, никой не знае, но Деди има обосновано предположение че колата-донор заради това изобщо е попаднала в морга, а не в автокъща.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Опит за превъртане на коляновия вал чрез зъбите на въпросния чарк. Ама чаркът се е вкиснал...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Опит за превъртане на коляновия вал чрез зъбите на въпросния чарк. Ама чаркът се е вкиснал...
                          Може, ама "Поркуа бре, джанъм?". Според мен е по-трудно, а не по-лесно спрямо това да въртиш през шайбата на коляновия вал или на скорост(ма то май е автоматик) и да въртиш задния мост
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Или са бръкнали с нещо да го законтрят, за да развият шайбата ..
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Може, ама "Поркуа бре, джанъм?"...
                              Нямам представа. Всеки с идеите си. Бих могъл да се опитам да отговоря само за моите "брилянтни" идеи и изпълнения.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                И аз това се чудех, а и не разбрах, дошла е с нещо като част, или някой от ремонтьорите към момента я е заварял ?
                                Съжалявам че не снимах какви находки намериха колегите в мотора тоя Колеос дето още ми е в дзвора Междинния картер беше лепен с течен метал след поредното изхвърчане на някоя биела . Собственика е мазохист купил го е за 18 000 и до тук към 9 000 му е ремонта . Нов внос от Италия Преди него беше една Инсигния със затегнал мотор а алфата още не са я отворили
                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Дошла е барабар с коляновия вал от моргата, който после е даден за шлайф и поставен в ремонтирания двигател.

                                Заварявана е още преди да отиде в моргата. Очеивдно някой се е опитвал да ремонтира двигателя колкото да сгласи и продаде колата, но в стремежа си да даде минималното количество пари за ремонт, комбинирано с гъзоръкието му, е строшил (или изкривил и опитал да изправи) ринга, като вместо да го смени е заварен (или по-точно запоен) с цветна заварка.

                                Дали така е била от моргата или някой тук по пътя го е направил, никой не знае, но Деди има обосновано предположение че колата-донор заради това изобщо е попаднала в морга, а не в автокъща.
                                Най вероятно е дошла като пакетна сделка десетина бараки за никакви пари от Италия . Тук се докарват в движение с минимум разходи и на пазара . После клиента да му мисли . Поне аз не съм видял кола дошла тук да е без някакъв сериозен проблем . Ако мотора и трансмисията са читави ще е ударена или ако външно е читава ще е с някакъв друг проблем .
                                Последно редактирано от sek.1; 08-10-19, 04:20.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X