Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    Абе Деди, .. ще получиш току виж и званието "Герой на Социалистическия труд". Дето се вика и Стаханов ще ти завиди....

    направо кажи, че ме смяташ за проЗд бачкЕр (щот`само те получаваха тези звания)
    ......мЪ за да докажа, че вЕрно съм гайкаджия и му не разбирам на съвременното жиБ
    Имаме WK 4.7 горублянски убавец,
    Станал му някой горд собственик, покарал го един ден, регистрирал го и то жУвотнуто да хване да сплете копита и да умрЕ .
    Както е известно в дедо някои повече вярват отколкото папата в Христос
    ......Р0320 - датчик на коляновия вал + "мис Файер 2" (таа ако я фана ) - хубаво колата изстива и пали, загрява и почва да плете обороти до степен да загасне и след това не пали докато изстине. Да амЪ това пЪрче желязо не изстива туко така и за това пращам компа на мотора (ЕКУ-то) в Сибир (разбирай фризера) пия кафе вадя го и го слагам (ЕКУ-то) колата пали "чакмак", но Създателя решава да се шегува с мен, изсипва пороен дъжд и температурите падат с около 8 градуса, вече колкото и да се старая не мога да е докарам до "онези" температури, НО
    .....винаги има едно "но". След доста опити изведнъж на екрана на добрия стар осцилоскоп (закачен е на "сигналния" извод на датчика на коляновия вал) минава сянка, променям настройките и "нещо" Сега въпроса е към практикуващите електроници,може ли компа да "връща" по някакъв начин сигнала на нула, или си е от датчика. Пътьом това късо появяване или по-точно не появяване на сигнал не се усеща в работата на мотора Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06900.JPG Прегледи:0 Размер:68.1 КБ ID:6638678
    Последно редактирано от дядо владо; 25-08-20, 17:35.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Датчика или буксата на датчика.
      Или клемите на осцилископа.

      Коментар


      • Нямаш пистолет за горещ въздух ли, кво ли?

        Това отвсякъде си мяза на тръгнал да си ходи електронен еУемент, студена спойка и квото там се сетиш.

        Отделно, ако това на осцилоскопа е директно датчика, значи че е Хол датчик, или в самия датчик освен бУбина има и други електронни буби, а не чисто индуктивен (бУбина с магнит демек, до която ходят 2 жици). Индуктивен датчик не дава правоъгълни сигнали, а пикове. Разбирай, може и самия датчик да си е затръгвал.

        Та, редно е да установиш какво е - ако като нагрееш компира спира, значи е нещо в компира. Ако като нагрееш датчика спира, значи е датчика.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • А случайно да има два пропуснати зъба на коляновия вал?
          Обикновено са 60-2!
          Провери и докладвай.
          Ако не е така колко зъба са?
          Щото ако видиш осцилограмата от този дачик на некое Субару 2,5 ... ще се фанеш за главата
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Тъкмо щях да намекна че това е синхронизацията по ГМТ и гледам по-долу в темата светнало Просветлението.

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            На стария V8-к си чете от колело на маховика с 8 точни отвора и синхронизация от разпределителния вал, но тук се оказа че гадта си чете от зъбното колело на коляновия вал което по години и модели се различава (го`ба и У инДже(джендър)нерния отдел) и не е баш симетрично......ма колата пак си е умряло по път и то с нов датчик на коляновия вал т.е. вероятно ще да е компа на мотора

        • Дедо се чеше дет`го не сърби - ако при тест за изгорели газове в антифриза той е положителен, сменим гарнитури на глави и пак проверим ще да е положителен ли и за колко време?
          В блока и радиатора тогава остава достатъчно "замърсен" антифриз
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Т.е. да разбирам ли, че тестера засича газообразното ЦО, а не разтвореното във водата (антифриза)?

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Да,
            От пробите -това е извода.
            Пс. Вероятно имаш и ползваш и двата вида течности за тестера (бензин и дизел).

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Нямам, за това питам. Да не попадна на "колега" който плаче за правата лопата по главата, че ми е писнало от "разбирачи"...............

        • Деди обича да пита, та сега питането е за "боядисване" на алуминий. Знам че го топят в нещо и става с различни цветове, но в домашни условия как може да го постигнем? Говоря за нещо малко като гайка примерно, а и цвета е без значение стига да не е "алуминиево сиво" - идеи
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • Asteri
            Asteri коментира
            Редактиране на коментар
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BD%D0%B8%D0%B9

            Може и с подръчни материяли - анодиране в смес от дистилирана вода и акумулаторна киселина, и боя за платове.

        • http://www.motoforum.bg/index.php?topic=60038.0
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • Както се казва благодарско и на двамата
            П.П. позабравил бях какво може форумната търсачка
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • За коледа - деди - както - си - седя - май - резбата - обънаА............ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06980.JPG
Прегледи:542
Размер:82.4 КБ
ID:6684907
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • CarTest™
                CarTest™ коментира
                Редактиране на коментар
                Короза, Цироза, Склероза ... май нещо такова е хванал деди...
                Требе да дойда да си ги мерим. Аз подкарах Рокито пак.

              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Бившия собственик (Създателя да му даде още дълги години живот)го е зачаршафил, а мен тепърва трябва да ме учат........ СПАРКИИИИИ🤣🤣🤣

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                Деди, ти си му сегашния собственик, така ли

            • Ай честиту!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • Владо,да ти е честит и много да те слуша!
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • Ма давал ли си пари ?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • Благодаря, благодаря да ви се връща. Това е нещо между коледна приказка и подарък от дядо Мраз
                    Да си върнат радостта от "джипките си" съм помогнал на неизвестен брой хора,а и продължавам да помагам. Да си държа муцуната над водата житейска вече 12 години са ми помогнал много хора тук от форума (никога не го забравям)
                    Това е поредната история за взимопомощ от съфорумци.без биене на барабани и ТВ камери.
                    Накратко любимата ми "гробищарка" си плаче за ремонт, но без кола при мен ще е трудно, за това се оглеждах за "нещо" (нещо какво и да е, но да се движи и да не е с цена на "нов внос") Понеделнишки един съфорумник пита "Деди искаш ли старата ми "фероца", че три джипа са ми много", "Ми не, много надбюджетно ми е"(знам цените на тези машини) "Как "надбюджетно", плащаш само прехвърлянето (нотариус и местни данъци и карай" ъъЪЪЪ (неможах да откажа)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • По Коледа стават чудеса!
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • Айдеее, и ти влезна у мъжете !

                        Дано си помниш приказката за офройда, та да знаеш кво те чака, ако те изпуснат.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X