Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Абе напънете малко с по-сериозни железца...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Напъването беше сериозно, вЕрвай ми. Даже в момента си престоява сериозно опънат. Даже по-сериозно отколкото ми се иска. Все пак първичния вал има лагери, дето не са чак с безкрайна якост, пък и алуминиевия корпус, с който са, пак не е с безкрайна такава.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        А да вкараш нещо газопламъчно да нагрееш шлиците на феродовия? Вилката ако падне, лагера може ли да се мръдне?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Ако е бронзова втулка това е първата кола на която чувам за такава . Не виждам как бронзова втулка ще изкара там на сухо и с постоянно замърсяване от феродовия прах . Обикновено е най обикновен сачмен лагер който по някога е като заварен за първичния вал но е с по голям диаметър от шлиците и не може да мине през тях . В тази ситуация той е обикновено първия заподозрян . Ако феродовия диск е блокирал в шлиците би трябвало да има поне частично недоотделяне при натиснат съединител зависи в каква позиция е блокирал та след като съединителя е работил коректно до последно не би трябвало да е той .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Напънете с планки едностранно и се опитайте да въртите маховика през дупката за стартера (с отверка или щанга по венеца) При изкълчването на главинката на феродовия диск дано да мръдне.Въртенето на маховика - в двете посоки повече от един оборот. Ако има ръжда трябва вибрация, почукване ама няма къде. Зора е да се докопате до болтчетата на притискателния диск. Зора ще е докато го свалите.Повече различни опити колкото и да са нелогични. Успешен ден. Борето

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Станьо ще да е прав!Аз бих наливал от WD40 и напред-назад , докато се предаде.Само с напъване да се издърпа , наистина може и да не устиска алуминия.
              Ако сметнете , че притискателния трябва да се развие - един отвор на камбаната няма да я охлаби.На няколко буса Пежо съм го правил.
              И успех!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                А може ли да е обратен съединител

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Ако е бронзова втулка това е първата кола на която чувам за такава .
                  Говоря за лагерчето между първчния вал на скоростите и коляновия вал. Тоя лагер работи единствено при натиснат съединител и разлика в оборотите на първичния вал и коляновия. В останалото време го играе просто опора за центриране. Обикновено е и доволно хлабав, примерно с половин десета хлабина или от сорта. Ферозата например е с пластмасова втулка там. Като съм ровичкал по каталозите поне ощв 2-3 масови джипки пак са с бронзова втулка. Според мен праха от феродото би повлиял доста по-зле именно на сачмен или иглен лагер, но има ти такива решение и очевидно всичките работят, по простата причина че там натоварване няма и вероятно и сачмения лагер се слага с по-голяма хлабина заводски.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Обикновено е най обикновен сачмен лагер който по някога е като заварен за първичния вал но е с по голям диаметър от шлиците и не може да мине през тях .
                  Тук шлиците по връхчетата са с диаметър 23мм, а лагера е преко сили 20. Правих дорник за центриране преди 2-3 дни. Няма проблем с това - лагера си минава и има мноого място.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  В тази ситуация той е обикновено първия заподозрян . Ако феродовия диск е блокирал в шлиците би трябвало да има поне частично недоотделяне при натиснат съединител зависи в каква позиция е блокирал та след като съединителя е работил коректно до последно не би трябвало да е той .
                  Не виждам какво друго. Съединителя работеше до последно в норма, без буксуване, без трудно включване на скорости и изобщо без никакви подобни артефакти. Преди 2-3 месеца му сменях и двата работни цилиндъра и маркуча нови, оригинални. До момента на пробиване на вилката работеше идеално.

                  Между периферията на феродовия диск и шлиците са що-годе тънки пружиниращи пластини. Отделно частта с шлиците дори на новия диск има малко мегдан да мърда напред назад, а на стария диск със сигурност е с увеличени луфтове спрямо новия, та според мен ако е блокирало където трябва (а то няма логика да е блокирало другаде) е съвсем възможно да няма никакви последствия от това. Разлика между нов диск и стар по спецификация е някакви милиметри. В последните 30-40000км едвали има износване с повече от 3-4 десети, което значи примерно 2 десети от едната страна. това си го поема с блокирали шлици като стой та гледай.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    А да вкараш нещо газопламъчно да нагрееш шлиците на феродовия? Вилката ако падне, лагера може ли да се мръдне?
                    Това е първичен вал на скорости все пак. Има и термообработки и прочие полюции. Едни 200-250 градуса и вече няма да е това, което е бил. Отделно няма как да се бръкне директно до шлиците.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      Напънете с планки едностранно и се опитайте да въртите маховика през дупката за стартера (с отверка или щанга по венеца) При изкълчването на главинката на феродовия диск дано да мръдне.Въртенето на маховика - в двете посоки повече от един оборот. Ако има ръжда трябва вибрация, почукване ама няма къде. Зора е да се докопате до болтчетата на притискателния диск. Зора ще е докато го свалите.Повече различни опити колкото и да са нелогични. Успешен ден. Борето
                      Напънато е цяла нощ. През дупката на вилката се се вижда или вала, или частта от тялото, върху която се движи. Ако се намери нещо бронзово за да не го нараня, ще се пробва и с почукване.

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Аз бих наливал от WD40 и напред-назад , докато се предаде.
                      Налято е. Не знам дали е стигнало до шлиците, но снощи пръснах доста и по-скоро е.

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Ако сметнете , че притискателния трябва да се развие - един отвор на камбаната няма да я охлаби.На няколко буса Пежо съм го правил.
                      И успех!
                      Това е последен и хипер невероятен вариант, и после парчето ще трябва да се завари обратно, иначе при всяка кална локва в гората ще се пълни с боклуци. Аз може и да съм полянкаджия, ама не съм чак асфалтаджия. А дори и на асфалт вътре постоянно ще влиза влага и боклуци и притискателния лагер ще живее кратко и вълнуващо.

                      Вероятно ще може да се развие през дупката на шпилката. Ще го борим довечера. Ако трябва ще монтирам задния кардан и лоста на скоростите, ще включим на 4-та и ще въртим и отвиваме болт по болт през дупката на вилката, ако не излезе по друг начин.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        А може ли да е обратен съединител
                        Не е. Попрочел съм преди да се захващам. Горе споменах - спазено е всичко по сервизно ръководство, точка по точка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          Напънете с планки едностранно и се опитайте да въртите маховика през дупката за стартера (с отверка или щанга по венеца)
                          Не става. То си беше приключение изобщо да отвием единия болт на стартера. Заврян е на майка си в.... Пък и ще е трудно - дизел е, и компресията му е като от завода. Ще си се връща на изходна позиция в момента, в който го пуснеш, освен ако не махна подгревните свещи, ама каквато каръщина ни е подгонила, най-много да скъсам някоя, макар че съм ги сменял 2 пъти, отделно съм мерил компресия 2 пъти, и не е имало грижи.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Подобна случка с 99 конското Терано от преди десетина дни.

                            Скоростната кутия се беше разхлопала, та я свалиха, но, според преразказ на собственика, феродовият диск бил "изметнал", и се е заклинил в шлиците, та едвам изскубаха кутията, а диска е на парчета.
                            Намерих им лагери за кутията и феродов диск, и от събота жипката се движи, ма колко ше е тая работа не знам, щото го предупредих, че маслото е 75W90, а собственика е сложил 80W90, щото "е кво, нали е масло", а и никога не е поглеждал има ли масло в дифовете. Абе, мърлява работа.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Маслото не е фатално. Кутията е всеядна и GL-4 е единственото изискване. На бензинките и тия без интеркулер е друга, по-слаба, и се случва да се разхлопа, но не е от маслото - просто е по-слаба и след едни 300000км вече не е това, което е била. На TDI кутия се разхлопва рядко, и то предимно като се напълни с гнусотии или нещо такова.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Мисля че може да се пробие кръгъл отвор в камбаната на удобно място за развиване на притискателният диск и след това да се запуши с гумена тапа например за да не влиза мърсотия.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X