Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Отдавна съм му предложил. Ама не - той иска по любов.
    Любов си трябва.Защото има клиенти и пари да му дадеш , след ремонта - все недоволни.Трябва да си ги люби човек.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Почнат ли много хора да работят с един прецизен измервателен инструмент пиши го заминал да нула време . Плазмата харчи много малко . Рязането е практически с нулева себестойност . При класическите газопламъчни резаци нормата е на една стандартна газова бутилка 3 до 4 бутилки кислород . По някога отива и повече кислород зависи какво режеш .
      Незнам колко малко ток харчи,но като трябва да режа в отделението на смотан...ааа така де моньорите и си тегля удължите от моите владения,щото директно изключва предпазителя.Като дадеш три цифрена сума за дюзи и електроди(плазмотрони) дето и шепата не могат да ти напълнят,може да си говорим за себестойност...
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Ба`ф го трупове в бидони



        Добре, кажи само срокове, пари и какво ще искаш от мен.....
        Трябва по някакъв начин задното седло да стигне до мен .
        Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
        Незнам колко малко ток харчи,но като трябва да режа в отделението на смотан...ааа така де моньорите и си тегля удължите от моите владения,щото директно изключва предпазителя.Като дадеш три цифрена сума за дюзи и електроди(плазмотрони) дето и шепата не могат да ти напълнят,може да си говорим за себестойност...
        Смятай 4 бутилки кислород по 12 лева 48 лева . Една бутилка пропан - бутан 20 лева и от там нататък консумативите на самия резак .
        Последно редактирано от sek.1; 01-11-16, 18:54.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Да сравняваш плазма с резак е същото като да сравняваш електрожен с телоподаващо(вилица с лъжица).И с двете се заварява (яде) и до тук -нататък нищо общо.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
            Да сравняваш плазма с резак е същото като да сравняваш електрожен с телоподаващо(вилица с лъжица).И с двете се заварява (яде) и до тук -нататък нищо общо.
            Просто значително по нова технология . Въпреки че не се припокриват като възможности на 100% .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Не бих нарекъл 50 годишна технология "по-нова"па ако ще базата за сравнение да е корабоплаването.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Значително по нова е от газопламъчното рязане . Има няма поне едни стотина години а до преди 20 въобще беше непозната в България .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Значително по нова е от газопламъчното рязане . Има няма поне едни стотина години а до преди 20 въобще беше непозната в България .
                  Дедо владо реже ламарини във възможностите на плазмения.
                  Да е жив и здрав!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Дядо ако не забравиш като тръгваш насам вземи оная решетка за пасата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Дядо ако не забравиш като тръгваш насам вземи оная решетка за пасата .
                      Тя чака, чака и си замина
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Е са го закинах . Обещах тия дни да я сложа че колата я кара сина на един колега щото е автоматик а той нещо го закъсал трайно с единя крак .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Гатанка - Терано 2.7 дизел, ръчни скорости. Задача - смяна на съединител (да-го-ба в ръчката). Всичко що е болт е отстранено. Камбаната на скоростите е отлепена от мотора 3-4мм, но нещо здраво държи все едно шлиците на скоростите са залепнали за каналите на феродовия диск. Някой да му се е случвало, какво друго маже да е и как да го боря?
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            По някога лагерчето на първичния вал което е в коляновия вал е като заварено за вала . Няколко пъти съм го ял с това лагерче .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Ако леко пружинира при дърпането на скоростите - амбриажната ос се държи от феродовия диск. Шлиците може да имат засечка. Слагаш на скорост и леко напред назад и гледаш да не паднат. А бе аз кво се правя на майстор. На теория е лесно. Аз разделях скорости от раздатка на Витара 3 дни. Тотална ръжда. Слагай ламаринени клинчета м/у камбаната и блока. Всяко падане ти подсказва че е мръднало. С поздрав Борето

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Пружинира. Отворихме в долната част луфт около сантиметър, при което в горната е около 4-5мм. В момента е с подпъхната щанга и отвертка, закачена на гредичката си (която махнехме първоначално), и повдигната в предната си част, така че да напъва на разтягане. До колкото успях да бръкна през отвора на вилката понапъсках и с WD40. Имам някакъв минимален оптимизъм че като престои цяла нощ под напрежение може и да се размърда.

                                Първопричината за цялото приключение е че болта-опора на вилката я протри и проби - банална история. Джипа е на 150000 реални километри, преди месец навърши пълнолетие и това му е първа смяна на съединител, който до последно си зацепваше нормално. Тераното се ползва за евридейка, и за 8-те години, в които го търкалям, е седяло на едно място само по-миналата зима за около 6 месеца, поради дребни кърпежи и сериозно бавене от страна на майстора. Предвид горното, малко ми е странно да е чак толкова ръждясало там, но за друга причина освен блокирали от ръжда или по друга причина шлици, не се сещам. Явно нямам и течове, дето да смазват и да не позволяват там да се образува ръжда. През прозорчето на вилката не се виждат никакви драми. Първичната ос не е ръждива и лагера се движи плавно върху нея, но каква е хавата около щлиците не се вижда.

                                Иначе към момента кутията е с махнати ръчки, на неутрална. Махнати са и карданите, торсионите със все гредичката им, стартера, датчик колянов вал. Изобщо спазено е всичко по сервизното ръководство, като особено със стартера драмата беше сериозна, но я преодоляхме.

                                Нещото, което сега ми идва на ум, е да опитаме да изкараме вилката или просто да се пусне да падне на дъното на камбаната, като впоследствие през нейния отвор да се отвият болтовете на притискателя и кутията да се изкара със все притискателя. Ще е доволно мъчен процес, но май е вариант. Притискателя се вижда през отвора и периферията му е доста близо до него. Струва ми се че малък върток на гегоре може да влезе. Може дори и голям да влезе, но не и заедно с камъка. Ако се получи - варианти много - ще отрежем шлиците от диска и ще се извадят със скоба за лагери например.

                                Дядо, ако утре човъркаш поразгледай дали тоя вариант е възможен.

                                @sek.1. Лагера към коляновия вал е мижава бронзова втулка (вътрешен диаметър 16мм, и външен около 20), която посмъртно не може да устои на напрежението, в което е вала в момента, та поне това е сигурно че не е.
                                Последно редактирано от sparkybg; 13-11-16, 21:41.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X