Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

    Колеги,някой дали е ходил скоро до това място.До къде може да се стигне с 4х4
    Благодаря предварително за инфото

  • #2
    До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

    Има асфалтов път до м.Паниците
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

      Мерси, а къде е началото на пътя

      Коментар


      • #4
        До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

        Не съм ходил там Информацията ми е от приятели, които бяха през пролетта - изкачваха в. Ботев Пътя е от Калофер, но къде точно
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

          Много ти благодаря,снимката е супер

          Коментар


          • #6
            До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

            Питайте колека коко11 , той там обиколил всичко , трябва да знае ...
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Не съм ходил там Информацията ми е от приятели, които бяха през пролетта - изкачваха в. Ботев Пътя е от Калофер, но къде точно
              Стояне коя е тази хижа до нея с джип стига ли се по кое време на годината е снимката дай повече инфо

              Коментар


              • #8
                До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                Скоро и аз проучвах как може да се стигне до там.

                х. "Рай"

                Намира се в южното подножие на вр.Ботев.Представлява масивна триетажна сграда с капацитет 120 места с вътрешни и външни санитарни възли и умивални. Има баня. Сградата е водоснабдена, електрифицирана от агрегат и ВЕЦ, отоплението е с печки на твърдо гориво. Разполага с туристическа кухня, столова и лавка.
                Хижата е база за алпийски изкачвания на Райските скали/Южната стена на вр.Ботев/.
                Съседни туристически обекти:
                - вод.Райското пръскало/124м./ - 0.30ч.
                - х.Васил Левски - 4.30ч.
                - вр.Ботев/2376м./ - 2.30ч.
                - х.Плевен - 5.00ч.
                - х.Тъжа - 5.30ч. през вр.Ботев.
                Всички пътеки са маркирани.
                Изходно място: гр.Калофер - 4.30ч. по маркирана пътека през м.Паниците. От града до м.Паниците има асфалтирано шосе - 6км.
                Снимки: 1)-> Димитър Димитров, 3)-> Людмила Атанасова - Lucy
                Надморска височина (метри) 1430 GPS Северна ширина (градуси) 42.67476 GPS Източна дължина (градуси) 24.96815 Телефон 048/886 081 , 048/800 777 Спални места 120

                Снимка: Евгени Динев

                Коментар


                • #9
                  До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                  Пак ще кажа - лично не съм ходил
                  Зарко, както по горе написах може да се иде до м.Паниците и от там пеша, защото до колкото съм запознат пътеката/пътя навлизат на територията на природен парк (май 'Централен Балкан') Друг е въпроса дали пътеката позволява минаване в 4х4
                  Щом проявявате толкова интерес при първа възможност ще поразпитам!
                  Снимки: 1)-> Димитър Димитров, 3)-> Людмила Атанасова - Lucy
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                    Колеги, не успях да стегна до този водопад но получих достоверна информация
                    има асвалтов път от Калофер до м.Паниците оттам има макадам още около 4 км и се от там 1.30 до 2 часа път нагоре пеша.
                    понеже закъснях тази неделя успях само по черния път до кадемлийското пръскало.Чудна красота
                    Последно редактирано от Георги Крумов; 02-07-07, 16:29.

                    Коментар


                    • #11
                      До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                      Имаше начин да се стигне и почти до самия водопад с джип... Ама не през Паниците... Обаче забравих името на селото, от където се тръгваше. Ще разпитам и ще пиша.

                      Друг варянт е да се отиде по черния път до връх Ботев и от там да се слезе към хижата, но към него май се захождаше по северния, а не по южния склон на Стара планина.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                        На кадемлийското бяха едни момчета с мотори от Троян и те казаха че пътя за Ботев бил с големи коловози и камъни

                        Коментар


                        • #13
                          До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                          Миналото лято съм виждал лично УАЗ и Паджеро на връх Ботев. Все пак там има метеорологична станция, която получава доставки и т.н. Пътят може и да е лош, но е проходим.

                          А почти до Райското пръскало съм ходил с Нисан Патрул. Човека дето ме заведе обаче в момента не е в България. Като се прибере ще го питам от къде точно се тръгваше. Той е екскурзовод и често се качва до там с няколко Патрола с туристи.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                            От местноста Паниците до Райското пръскало може да се стигне само пеш.Доставките за хижата се докарват с катъри( 4Х 4 ).

                            Коментар


                            • #15
                              До: РАЙСКОТО ПРЪСКАЛО

                              значи незная кой каде е ходил по ботев ама до хижа рай само пеш или с кон.до ботев от южна българия се излиза с лека кола.от северна българия пред априлци връх мара гидик връх ботев разтояние 45 км с джип обикновен и с нива.пътя е малко лош.ходя през годината незнам колко пъти по тоя маршрут.вчера ходих на ботев с един приятел с бъги.минавали са джипове незнам може и някой от форума да е бил ама така несе кара.извадени много камъни.затова централен балкан не пускат по ботев с мпс.ако има още като тези май само пешком ще бъде.някои хора си вадят хляба от балкана .той не е само за кеф.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X