Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция от връх Ком до нос Емине 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • туристическия маршрут ком - емине е наречен така от българските кашкавал туристи и е олицетворение на невъзможното за тях постижение. иначе това е една малка част от международния туристически маршрут, който тръгва някаде си от алпите и свършва на нос емине и се казва Е4. за моторджийте мисля, че това би било истинско предизвикателство, има хора, които са го минавали с колела разбира се не 100%

    затова каквито и да било обвинения, че е откраднато име са неоснователни
    drive alive

    Коментар


    • Ето малко снимки с гадно качество и от мен (най-лошите съм ги спестил).https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...-Emine%202005/Фотоапаратчето е виновно, не аз. Вече го изхвърлих. За сметка на това пък има не лоши кадри от камерата, ама там Венци и Събин ще имат думата преди да излезне нещо на бял свят.
      Тук е мястото да благодаря на всички за страхотното приключение. Щом и на жената и е харесало (в което много се съмнявах) и иска пак,и пак. Даже другия път тя щяла да кара .Аз и обяснявам че това не е за жени , пък тя : "виж на Ивайло жена му как върти геврека , даже по добре от него'' . И сега трябва да си деля джипката. И така ......малко по- малко...........аз в кухнята, а жената в гората.......

      Коментар


      • Айде айде , по-добре

        Коментар


        • Както знаете малко си счупих раката и сам отпуска(от моторите), но днес заминавам за Рибарица и ще мина ПЕША (никой да не се смее!) отсечката от в. вежен до беклемето, там не съм карал с мотора защото е много гадно. Там е "козята стена" която била ужас. Ще репортувам като се върна...

          Коментар



          • Няма начин да не се смеем Събине! Ти и пеш!!!
            Пък и знаеш, че "Там, където не можеш да минеш пеш, с мотора ще минеш!" - Хубав девиз, ама някой го написа по-рано.
            Айде, връщай се да кажеш, че казваха да забравим за мотори край "Козята стена".
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • качете и една снимка на тая козя стена ако може
              че вече ме заинтригувахте
              ще го кача на гърба ако трябва моторчето
              ма що така че не може да се мине
              Жоре давай да взимаме по една триалка то се е видяло
              ако трябва ще я взривиме тая стена и пак ще минем
              стефан ще помага с материалите и разположението им нали е специалист в областа

              Коментар


              • Върнах се!

                Както и предполагах козята стена не е никакав проблем, защото на 10 мнадолу от юг има конска пътека (със маркировка бяло червено бяло)по която се минава безгрижно, НО между хижа "козя стена" и хижа "ехо" има една пътека с МНОГО як страничен наклон където минаването е близко до самоубийство, НО ако се ммине с една тесла и се поуформи пътеката(работа за около 1ч) може да се мине на 90% сигурност от мен, пък за другите не препоръчвам! Иначе имаоще 2 места където ще трябва да се изтегли мотора нагоре 2-4ю3м с въже и няколко места където двама трябва да го прекарат.

                т.е. Вежен-Беклемето е възможно да се мине по маршрута ком-емине, но по пътеките подсичащи върховете(които пак са маркирани с ком-емине маркировката), но само от МНОГО опитни ендуристи, с изразени мазохостични наклонности и с риск за живота им!

                Коментар


                • снимки ще кача утре че съм скпан и отивам да почивам. Ходенето пеша с 7-8кг раница на гърба се оказа много по трудно от колкото очаквах

                  Минах около 40км между беклемето и рибарица за 2 дена и направо се разбих! Всичко ме боли

                  Имаше егати добрите пичове дето ме задминаваха като спрял с два пъти по голями раници ... минавали по 50км на ден

                  Коментар


                  • т.е. Вежен-Беклемето е възможно да се мине по маршрута ком-емине, но по пътеките подсичащи върховете(които пак са маркирани с ком-емине маркировката), но само от МНОГО опитни ендуристи, с изразени мазохостични наклонности и с риск за живота им!
                    ми че тука като гледам бая такива има събрани

                    Коментар


                    • Мда...Тука всички са такива Ама добре,че като са с мотора размислят,че инъче щеше да има жертви
                      К. Кулев

                      Коментар







                      • 80% от маршрута се кара по пътеки подобни на горните 2 снимки.

                        Опасен страничен наклон...

                        Опасен страничен наклон...

                        козя стена, поглед на изток

                        козя стена, поглед на запад

                        Коментар


                        • ММММдддааааааа
                          според мен не е невъзможно да се мине но наистина ще си е мазохизъм
                          желателно е и моторите да са по лекички
                          моя ще е добре според мен/тежи 87 кг/
                          трябва обаче да се вземат и алпинистки въжета с които да се закачи и мотора към това въже стоманеното и човека също
                          имаше преди едно предаване по евроспорт там с такива въжета се вързваха като минаваха през такива места в испанските планини беше проявата записвал съм ги няколко години подред може да ги прегледаме за идеи
                          но няма да е много лесно
                          не знам дали ще е и много приятно
                          има доста голяма доза риск
                          не знам дали си струва
                          ако сме с триал мотоциклети може би дори ще е приятно
                          но с някви тежки ендура /под тежки разбирай над 100кг/

                          Коментар


                          • Абе на 10-20м по надолу от юг има конска пътека дето си е супер, за какво да се мъчиш по тези въжета???

                            Коментар


                            • Най-после Вики приключи с монтажа на филма от пътешествието. Моля имайте в предвид че кадрите във филма са снимани от участниците. Естествено на "най-интересните" места никой не е снимал, защо ли?

                              Филма (~750Мб)

                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...-Emine2005.wmv
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • Стахотно приключение . Малко ми липстват екстремите.
                                LZ1VMH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X