Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция от връх Ком до нос Емине 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от Turbozmej
    Вероятно съм пропуснал, но живо се интересувам от конете, които се виждат на снимките! Какви са? Във ферма ли са?

    Т.
    До колкото знам тези коне са пуснати на "свободна паша" и да се размножават, на есен(можеби) ги прибират...

    Коментар


    • #92
      Първоначално публикуван от churov
      http://htftp.offroad-bulgaria.com/alex_markov/2005%20Aug%2013%20Kom%20Emine/HTML/image0511.html
      тук изглежда доста интересно ! някой мина ли без въже ? разкажете повечко за това местенце ![/img]
      Аз.

      Коментар


      • #93
        Първоначално публикуван от sabin
        Аз.
        Sorry, Верно мина без лебедка

        Коментар


        • #94
          ще се върна към конете и ще помоля да ми кажете на кои снимки са защото от безразборно разглежданите не съм ги видяла, а не бих искала да ги пропусна и благодаря

          Коментар


          • #95
            Сега чак се сетих (тъпо парче съм си), Но искам много да Благодаря на Братята (Петрови), на Серьожката, Иван Алексиев, Геро, Митко, Христо, Мишо и всички останали (ако съм пропуснал някой да ме извини) за оказваната ми безвъзмездна, навременна и компетентна техническа Помощ по време на пътуването, Благодаря Ви, Вие спомогнахте да достигна краината цел и да се наслаждавам на прекрасното мероприятие.
            Искренно се надявам и аз да съм бил от помощ все на някого.

            Коментар


            • #96
              Имам едни познати чужденци и те от години се опитват да минат Ком-Емине (с мотори )по единствения маршрут с това име-а именно по БИЛОТО на СТАРА ПЛАНИНА и се чудеха,че тазгодишното "бръмчане и пиене на кафе тук и там"носи това име при условие,че трасето има много малко общо с оригиналния маршрут....Не е ли редно да се внесе промяна,за да не се умаловажават опитите на няколко човека да се справят с почти обречена кауза-Билото на Стара Планина?
              A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

              Коментар


              • #97
                Пътешествието се казва от връх Ком до нос Емине и напълно отговаря на името си. Трасето е проектирано да преминава на максималната надморска височина която е възможна за преминаване с автомобил. Съвсем не разбирам какво искате да кажете по отношение на "омаловажаване" на усилията на вашите приятели с мотори. Връх Ком и нос Емине са имена на географски точки и те могат да бъдат използвани в произволен маршрут включително и по автомагистралата и какво от това?
                Да не говорим че по силата на вашата логика туристите пешеходци ще се почувствуват съвсем ощетени - там където пък те ходят, моторите могат да се движат само разглобени и то на малки части
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #98
                  Първоначално публикуван от VPetrov
                  Пътешествието се казва от връх Ком до нос Емине и напълно отговаря на името си. Трасето е проектирано да преминава на максималната надморска височина която е възможна за преминаване с автомобил. Съвсем не разбирам какво искате да кажете по отношение на "омаловажаване" на усилията на вашите приятели с мотори. Връх Ком и нос Емине са имена на географски точки и те могат да бъдат използвани в произволен маршрут включително и по автомагистралата и какво от това?
                  Да не говорим че по силата на вашата логика туристите пешеходци ще се почувствуват съвсем ощетени - там където пък те ходят, моторите могат да се движат само разглобени и то на малки части
                  Може би има впредвид състезанието Ком-Емине на "другите" което тръгва от халите в центъра на София, и свършва в село Лозенец . То е това което носи фалшиво име, защото не минава по билото (с много малки изключения) и нито тръгва от връх Ком, нито свършва на нос Емине (дори и на близко не минава)
                  LZ1JJJ

                  Коментар


                  • #99
                    Първоначално публикуван от suhoi27
                    Имам едни познати чужденци и те от години се опитват да минат Ком-Емине (с мотори )по единствения маршрут с това име-а именно по БИЛОТО на СТАРА ПЛАНИНА и се чудеха,че тазгодишното "бръмчане и пиене на кафе тук и там"носи това име при условие,че трасето има много малко общо с оригиналния маршрут....Не е ли редно да се внесе промяна,за да не се умаловажават опитите на няколко човека да се справят с почти обречена кауза-Билото на Стара Планина?
                    Ако твоите приятели искат да минат от връх Ком до нос Емине САМО по туристическият маршрут, аз мога да им помогна! Пробил съм 97% от маршрута и съм го минал по туристическият маршрут със изключение на 2 места, които ще боря догодина. Може пък да направим експедицията заедно и тогава няма да е толкова обречена

                    Коментар


                    • От хижа Добрила може да стигнеш max.до вр.Малка Амбарица.Купените се минават с мотор в раницата и алпийско въже!А след това имаш и Костенурка.Миналата година си говорих на Добрила с едни байкъри.Пичове идваха от вр.Ботев и бяха минали по тур.маршрут за 12 ч предимно с колелата на гръб.(всъщност с бат Съби заедно бяхме май)
                      Но за обход малко под билото може да се помисли!
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • аз съм минавал маршрута само по подбалканската и магистралата , така че едва ли мнението ми ще е много компетентно. на самия връх ком не съм се качвал, но съм го виждал от 100 метра

                        та ... моето разбиране за прехода е, че не носи състезателен характер в смисъла на състезание за време по конкретен национален маршрут, а по-скоро носи предизвикателен характер. да минеш най-близко до идеалния маршрут по билото на планината като се движеш на границата на твоите възможности и на възможностите на превозното средство, в случай, че си с такова или пък екипировката, ако си алпинист.

                        това според мен е и причината като тръгва голяма група да се разбие на няколко групи според възможностите на участниците, така че да няма разочаровали се.

                        като цел на мероприятието съм смятал, че е запазването на отборността (работата в екип) при преминаване на всеки един участък от маршрута, финиширането на всички участници (не винаги е възможно), удоволствието от прекараното време, трупането на опит.

                        но ... разни хора ... разни идеали

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от suhoi27
                          Имам едни познати чужденци и те от години се опитват да минат Ком-Емине (с мотори )по единствения маршрут с това име-а именно по БИЛОТО на СТАРА ПЛАНИНА и се чудеха,че тазгодишното "бръмчане и пиене на кафе тук и там"носи това име при условие,че трасето има много малко общо с оригиналния маршрут....Не е ли редно да се внесе промяна,за да не се умаловажават опитите на няколко човека да се справят с почти обречена кауза-Билото на Стара Планина?
                          Преминаването само по туристическата пътека на места е невъзможно и ползването и на всяка цена на 100% не е каране, а заяждане, което не доставя удоволствие. Струва си все пак да се опита максималното!
                          От връх Ботев до Емине само по пътеката е възможно, но на Пеещите скали между Триглав и Мазалат пада голямо дърпане с въжета и не си заслужава
                          Поздравявам екипа организирал Ком-Емине и всички участници в този преход!
                          Да се лае по керванът е много по-лесно
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • Няма нищо невъзможно, но ще е мазохизъм, това е сигурно!

                            Коментар


                            • Поздравления за доброто начинание В крайна сметка този преход не е само за екстремисти или мазохисти а и за любители на природата.Събин показа много красиво място малко след Бузлуджа.Макар ,че бях само от Бузлуджа до Твърдица с едно преспиване по покана на мои приятели бях посрещнат сърдечно от Събин и Юри ,бях с мотор ,а на лагерния огън всички общувахме пълноценно без излишни преструвки Вкрайна сметка Ком-Емине смятам ,че не е запазена от някой марка,пътища до там има много и всеки може да си ги избира и минавалите вече по тях могат да си бъдат полезни както четохме преди малко.Поздрави на колегите от форума- познати и непознати

                              Коментар


                              • В никакъв случай не искам да умаловажавам нещо,в което самият аз никога не съм участвал!!! Нито искам да се заяждам-само и единствено ставаше въпрос за минаване по билото на Стара Планина....определено, поне на 3 места за каране и дума не може да става......но както се казва "опитите продължават")
                                Ако някой има нужда от помощ между двете вр."Баби" аз съм насреща!
                                A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X