Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция от връх Ком до нос Емине 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Да имаме нощувка над Рибарица - х Вежен, заповядай ще се радваме да те видим. Понеделник вечер сме там...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      тоест на 08.08,е 6е доида впрочем към колко часа предвиждаш да сте там
      ако някой се сети за нещо или му потрядва нещо звънкайте няма проблем ще го домъкна
      0888 828260
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #48
        А кога ще бъдете в нашия регион-Габрово-Елена.Ако успея да се откача от работа може да се включа за един ден.

        Коментар


        • #49
          Между Априлци и Твърдица сме на 10.август
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от VPetrov
            Между Априлци и Твърдица сме на 10.август
            Ако бивака е около Априлци /и издадете мястото / ще направя всичко възможно да съм там.А ако не е тайна колко джипа и мотоциклети ще участват

            Коментар


            • #51
              Да бивака ще е до Априлци, джиповете са максималната бройка която бяхме определили: 20 (много съжалявам и се надявам тези които не можаха да се запишат да ни извинят но не можем да поемем повече машини - дори и 20 е трудна работа)

              За мотористите не знам точна бройка - там има промени, има ненадейно контузени и единствения сигурен е Събин.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                Ух ! При този дъждец ще си изкараме ВЕСЕЛО
                Поне прах няма да има ...

                Коментар


                • #53
                  Каквото времето такова - него не можем да управляваме но пък смятам че точно нас времето не може да уплаши... А метеоролозите твърдят че почва да се оправя и дъждовете се местят на изток към морето - та да ни ръсят пред нас да няма прах... Ето и един трак от София до мястото на срещата за който не е от София:

                  http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_..._START%20track
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    трагвам от варна,ако има други от варна могат да ми се обадат на тел. 0888626856

                    Коментар


                    • #55
                      на 9 каде ще е бивака
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                        на 9 каде ще е бивака
                        Първоначално публикуван от VPetrov
                        Между Априлци и Твърдица сме на 10.август
                        Предполагам,че на 9-ти бивака ще е до Априлци и аз мисля да прескоча до там.

                        Коментар


                        • #57
                          Приятели,
                          Имах удоволствието само ден и половина да участвам в националната експедиция Ком-Емине. Бих желал да направия кратко резюме:
                          Събота 10.30 както беше уговорено започнахме да се събираме на уговореното място. Поради потопа и това, че част от участниците бяха от провинцията се наложи да изчакаме част от автомобилите. В и след Костинброд имаше участъци от пътя с половин-един метър вода. До връх Ком стигнахме без особенни проблеми. Оттам се взе решение да се разделим на 3 групи, едната от "екстремисти" водена от Събин и Геро от Варна, втора от добре подготвени машини, и една с по-неподготвени (времето беше ужастно, кал, мочурища, торф... разума да не се изпотрошат колите надделя). Имах честта да се возя в подготвената група, пътуваща по билото, докато другата мина в подножието на планината. Движехме се с добро темпо и почти без технически аварии. На около 30-40 км от връх Ком настигнахме двама туристи, решили да направят прехода Ком - Емине пеша! Шапка свалям пред такива хора, без GPS, и без карта. Оказа се обаче, че Алекс Марков лесно ги убеди да ги закараме до хижата, времето беше ужастно, дъжд и мъгла, често доста гъста. Групата на екстремистите водена от Събин и Алекс достигна хижа Пробойница около 19 часа. Следващата група около час по-късно. За да паркираме пред хижата се наложи да "преплуваме" река Пробойница. Хижата, еххх хижа В стаята ни имаше истински прилеп за мой ужас, но Събин ме убеди, че са безопасни животни, а не вампири за каквито ги описват някой хора. Все пак решихме да го "пратим" да си лети на чист въздух. Вечерта последва кратък разбор на деня и оформяне на групите за неделя. Тръгването беше обявено за 9.30, и се започна спускане към Лакатник. Стигнахме до пътя и ........ о Боже!!! Потоп! Заляти Къщи! Стопанския двор и автогарата в Лакатник заляти! Обърнати рейсове, камьони, коли...... Абе истинки апокалипсис! До тук свърши и моето пътешествие защото важни дела ме зовяха към София. Домъкнах се до гарата в Лакатник (няма да коментирам как и за колко време се "замъкнах" до София - само 4 часа път) през залят въжен мост над Искъра. Там хората ме предупредиха, че пътя по, който поеха "колегите" бил отнесен от реката. Добре, че GSM работеха вече. Веднага звъннах да предупредя Алекс който водеше първата група за деня. Започнах да се мъча да предупредя и Венци, който водеше втората група, но GSM нямаше, а с мойта станцийка аз го чувах, но той мен - не (което ми напомня, че не е лошо да ги подискутираме)! И изведнъж, ревящ мотор, Събин разбрал какво ги чака на пътя се връщаше да предупреди следващите. Ура-а-а-а.
                          По организацията ми направи впечатление, че имаше доктор в групата. GPS картата имаше резервни маршрути, и веднага се намираше как да карат трите групи, така че на всички да е максимално комфортно (Събин и Иван Алексиев имам чувството, че познаваха планината по добре от София). Непрекъснато се поддържаше връзка по станиите между първия и минимум последния във всяка една група.
                          Има много снимки, но накрая, наведнъж за да е по-интерестно!
                          Абе с две думи, съжалявам че не останах до край, вярвайте ми, струва си!
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #58
                            Мерси за инфото, точно вчера се чудех как се справят в тия бедствени ситуации. Дано всичко да мине гладко до края, пък и доколкото познавам част от участниците, със сигурност пътьом ще се притекат на помощ на хората в беда, които ще срещат в района.
                            Но все пак що не качиш две-три снимки да придобием представа, pls? Пък после и другите
                            [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                            Коментар


                            • #59
                              Съжалявам София,
                              Снимките пътуват към морето не е егоизъм. Тъкмо после ще е по интерестно накуп всички!
                              LZ1JJJ

                              Коментар


                              • #60
                                Някой знае ли къде ще е бивака на 10-ти,м-у Априлци и Твърдица

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X