Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

    Не рискувай.Има бензиностанции навсякъде.С 100лв да излезе по-скъпо горивото за целият трип,ако се зарежда от там.Но,си спестяваш много главоболия,и в крайна сметка си на почивка.Не да мислиш тия ще ме спрът ли,ако ме спрът,каков ще стане.Ако стане ще отвисиш ли в райното,и ще разсипеш почивката на всички около теб?
    Отделно глобите ще са доста над тая сума.И ще трябва да ги платиш на момента(както се казва).Да не отидат парите за цялата почивка за 2 мин?

    Коментар


    • #77
      От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Не рискувай.Има бензиностанции навсякъде.С 100лв да излезе по-скъпо горивото за целият трип,ако се зарежда от там.Но,си спестяваш много главоболия,и в крайна сметка си на почивка.Не да мислиш тия ще ме спрът ли,ако ме спрът,каков ще стане.Ако стане ще отвисиш ли в райното,и ще разсипеш почивката на всички около теб?
      Отделно глобите ще са доста над тая сума.И ще трябва да ги платиш на момента(както се казва).Да не отидат парите за цялата почивка за 2 мин?
      Мерси за информацията.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #78
        От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

        Преди 3 години ходих до гърция, бях си сметнал нафтата точно. Щеше да ми стигне да вляза в Бг, но трябваше да зареждам в непознат за мен регион.... Ямболско. Заредих в градчето където бяхме отседнали - Ставрос излезе съвсем малко по-скъпо(тогава при нас яко бяха вдигнали цените), и като цяло съжалих ,че не съм заредил оттам колкото се може повече. Колата си смени звука, тръгна да върви приятно въпреки мръсната жега. А в БГ нафтата с която пътувах имаше доволно предозирано количество добавка бардал БДЦ(както винаги)
        Тогава бях и с радардетектор в жабката(идея си нямах за глобите) но не го бях слагал дори и в Бг, той просто там си седи по принцип. На влизане малко преди Александруполис ме спряха две млади полицайчета, много от далеч ми мятаха и аз дори се зачудих от къде аджеба са ме видели ,че не съм техен човек. Погледанха документите , питаха ме по какъв повод съм там .... нали и ме пуснаха да си ходя . По-късно като наближих тунелите на магистралата се сетих как са ме разбрали че съм БГ. Зареди фаровете, карах с пуснати фарове и гордо синеещ ксенон К6000.... никой друг там не караше на фарове.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #79
          От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

          Всяка година се менят правилата.Явно в Гърция,заптиетата имат голяма свобода.Но,ако си караш по правилата,и не се правиш на тия с лилавото небце,няма да имаш никакви проблеми.Правилата са елемнтарини:
          -Никакъв радардетектор.
          -Никакви туби с голямо количество гориво(за мен,всичко над 5-6 литра).
          -Ракия и всякакви такива в бутилки от Кока Кола с капчка фанта.
          -Спазваш ограниченията по пътищата.

          За лодки и т.н,според мен трябва да се пита на място.При морска държава като тяхната,сигурно имат цивилизован начин да си зареждат моторниците.

          п.с Отиваш на почивка,не да влачиш половината мазе.
          Последно редактирано от FiveFinger; 19-06-17, 14:10.

          Коментар


          • #80
            От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Не рискувай.Има бензиностанции навсякъде.С 100лв да излезе по-скъпо горивото за целият трип,ако се зарежда от там....
            Напълно съм съгласен с Живко, с изключение на числото - предполагам разликата ще е доста по-малка.
            Защото направих точна сметка с колко 'съм влязъл вътре' при обиколката ми на Източна Европа, като в Норвегия зареждах и от най-най-скъпата им премиум нафта за експеримент (и то на Север, където цените им са допълнително надути)....
            Та за тези 13х.км загубата ми бе точно 200лв в сравнение с това, ако бях зареждал цялото количество от България...
            Проста сметка показва, че ако врътнеш 'с гръцко гориво' 1000км, то разликата в цената ще ти е някъде 40-70 лева... Да, ако го сметнеш в консерви си е доста, ама все пак това няма да ти покрие и една вечеря в ресторантче в Гърция
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

              Като се има предвид, че гръцкото гориво е по-качествено и повечето коли рязко намаляват разхода, нищо чудно да излезе и по-евтино.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #82
                От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                Не съм останал с такова впечатление... Да, разхода там ми е по-нисък и с нашенското гориво, заради по-добрата инфраструктура...
                Съответно като се върна в БГ с гръцкото гориво - разхода отново скача.... Т.е. може проблемът за повишения разход да е в българският въздух
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                  Не е само инфраструктурата. Там като пише 90 карам с 90. Тук при нас ако пише 90 карам със 110, че иначе ме изпреварват автобусите и тировете.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • #84
                    От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Не съм останал с такова впечатление... Да, разхода там ми е по-нисък и с нашенското гориво, заради по-добрата инфраструктура...
                    Съответно като се върна в БГ с гръцкото гориво - разхода отново скача.... Т.е. може проблемът за повишения разход да е в българският въздух
                    Вярно!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                      Не е само инфраструктурата. Там като пише 90 карам с 90. Тук при нас ако пише 90 карам със 110, че иначе ме изпреварват автобусите и тировете.
                      И това е вярно!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                        В Турция има ли го проблема с внос на гориво в пластмасови 5-литровки?
                        Че питах една офца от митницата, а тя ми рече да не пресочам браздата нелегално...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #87
                          От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                          ПР играта загрубява:

                          Първоначално публикуван от някакъв български сайт
                          ...
                          Глобата е в зависимост от количеството на внесеното гориво, но и се конфискува превозното средство. Внасянето на допълнително гориво се тълкува като нелегален трафик на акцизна стока и много българи и гърци, които зареждат на по-ниска цена у нас, останаха без автомобили.


                          Някой по черномориете да каже дали наистана е толкова празно?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Някой по черномориете да каже дали наистана е толкова празно?
                            Миналата година в сезона, караш по крайбрежието и постоянно виждаш табели на разни хотелчета: "Стаи по 30лв." Ако продължават така, тази година очаквам и по 20.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                              Е целото рагиново и журналистическо папство се е опрегнало да опровергава тия и др подобни
                              http://m.dw.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...%B9/a-15310604
                              та не е чудно, но чак да питаме, е го къде е, проверява се директно за уиенда
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #90
                                От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Е целото рагиново и журналистическо папство се е опрегнало да опровергава тия и др подобни
                                http://m.dw.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B...%B9/a-15310604
                                та не е чудно, но чак да питаме, е го къде е, проверява се директно за уиенда
                                Молям-молям! Както знаЙм от форумЪт алкохолният туризАм е нещо много хубаво и с огромен потенциал:
                                Първоначално публикуван от Volk
                                Пред нас се отваря една огромна възможност да задоволим огромно търсене!

                                ...
                                Ако ние изтървем тази мощна пазарна ниша, ще я гепят я украинци, я румънци, но със сигурност ще загубим и то много!

                                Още повече, че вече светът знае за нас!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X