Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хард - Софт! А къде е границата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хард - Софт! А къде е границата

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...хард е такова, за което ще викаш помощ, а софт е това, което можеш сам.
    Хмм... по тази логика, една нищо и никаква, опознавателна разходчица из Лозен-планина, през миналата пролет, би трябвало да нарека ХАРД! Да е жив и здрав Васко (Ватито), че се отзова, за нула време, да ме измъкне от калта...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      До: Хард - Софт! А къде е границата

      Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
      Ее Алекс, защо "Аз карам: "? А тия дето не караме? Дискриминация!
      Може да е "Аз предпочитам", "Харесва ми"...Ние дето се возим също сме хора!
      Цвети, така го написах защото обикновенно водача избира маршрута, а и той бере най-големия страх, моята Жена веднъж едва я изгоних от колата (добре и било), на един гаден страничен наклон 200метра, а нивичката се поклаюаше на две колела, аз целият в студена пот

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Цариградско шосе, например. Опасно повече от всякаква гора.
      ...
      Не съм съгласен, Статистически си прав, но я мини по пътечката на Гандалф или някое подобно място, я увисни на две колела над някое дере (Тодор Христов може да сподели май опит от таз годишното състезание - подготовката) и пак ще говорим за Цариградско

      Коментар


      • #18
        До: Хард - Софт! А къде е границата

        Ооо
        Пътеката на Гандалф е мястото където съм брал най-голям страх. По-голям дори и моментите, когато се обърнах. Тази пътека лично за мен е границата, която много трудно мога да премина. Тя е след харда. Харда всъщност е в главите ни. Минавал съм и по сложни неща от тази пътечка, но там е СТРАХА с главни букви.
        Иначе гласувах за софт и хард едновременно. Зависи от настроението ми.
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #19
          До: Хард - Софт! А къде е границата

          Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
          Ооо
          Пътеката на Гандалф е мястото където съм брал най-голям страх ...
          Макар че по класификацията на Венци това място (и немалко подобни) си е чиста проба "софт", защото може да се премине с 4х4 SUV без никакви модификации без ПОВРЕДИ и ЩЕТИ ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Хард - Софт! А къде е границата

            бре, бре, я кажете къде е тая пътека? Щом може да се мине с паркетник, значи трябва да се атакува само с предно.

            Коментар


            • #21
              До: Хард - Софт! А къде е границата

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              бре, бре, я кажете къде е тая пътека? Щом може да се мине с паркетник, значи трябва да се атакува само с предно.
              Между вр. Ботев и Табите.

              Само с предно ли? Може и да може, ама аз не бих искал да пробвам ...







              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: Хард - Софт! А къде е границата

                Аз пък искам. Имам една прежалена Самара.

                Коментар


                • #23
                  До: Хард - Софт! А къде е границата

                  Извън шегата, тази пътека може да бъде мината технически и СУВ. С лека кола няма да може поради коловозите на някой места. Но преди време в една тема бях писал и сега мисля да го повторя : Този път е опасен във всеки смисъл на тази дума. Особено в мокро и снежно време. Не е за неподготвени коли и особено водачи.
                  Не приемайте това мое изказване, като някаква надувка.
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хард - Софт! А къде е границата

                    Тази пътечка минавана многократно от СУВ-ове.....Включително и от недотам опитни шофьори.
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Хард - Софт! А къде е границата

                      Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                      Извън шегата, тази пътека може да бъде мината технически и СУВ. С лека кола няма да може поради коловозите на някой места. Но преди време в една тема бях писал и сега мисля да го повторя : Този път е опасен във всеки смисъл на тази дума. Особено в мокро и снежно време. Не е за неподготвени коли и особено водачи.
                      Не приемайте това мое изказване, като някаква надувка.
                      И за мене беше много неприятна да не каЕм отвратителна.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Хард - Софт! А къде е границата

                        Това за мене е без проблеми.... в тая посока. Като седнем и натиснем от високата страна се получава пълен баланс.

                        Ма я ми кажете каква беше днешната разходка по Стара Планина дето мина Витара замо със сменени гуми, без други доработки:


                        Имаше и това:


                        Това е темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=48100&page=6
                        Последно редактирано от Yaro; 26-12-08, 20:52.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хард - Софт! А къде е границата

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Това за мене е без проблеми.... в тая посока. Като седнем и натиснем от високата страна се получава пълен баланс.

                          Ма я ми кажете каква беше днешната разходка по Стара Планина дето мина Витара замо със сменени гуми, без други доработки: http://htftp.offroad-bulgaria.com/pr...8/IMG_0173.JPG

                          Имаше и това:
                          http://htftp.offroad-bulgaria.com/pr...a/IMG_0352.JPG

                          Това е темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=48100&page=6
                          Днес според мен беше и софт и хард. Софт беше защото можеше да се мине и от сама кола ( поне до Сини рид ) и хард защото беше дълга в лошо време. Аз лично харесвам точно такива мини походи.

                          А това за високата страна и баланса не го разбрах?
                          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                          NULLA TENACI INVIA EST VIA

                          Коментар


                          • #28
                            До: Хард - Софт! А къде е границата

                            Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение

                            А това за високата страна и баланса не го разбрах?
                            Като турим шкембето зад волана центъра на тежестта се измества силно на ляво, което е добре за десен наклон.... бе ти майтапите не ги ли разбираш?
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              До: Хард - Софт! А къде е границата

                              Аз съм 150 кг живо тегло ( по чорапи). За разлика от Чавдар ние се качвахме по Гандалф нагоре към билото. Т.е. наклона беше от моята страна. Трябва да ти кажа, че тогава реших да сваля някой и друг килограм.
                              и минах така


                              изглежда много безобидно ама само ние знаем как беше....

                              А на майтапи ( особено с теглото ) носим много.
                              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                              NULLA TENACI INVIA EST VIA

                              Коментар


                              • #30
                                До: Хард - Софт! А къде е границата

                                Дали е софт или хард зависи много от опита на човек зад волана. Това което за мене е хард за Пърси може да е софт. А и от колата зависи често. Аз определям това дали е софт или хард от моята гледна точка в дадена ситуация.
                                И не мога да разбера анкетата в началото. Аз карам само софт според анкетата. Досега на хард не съм бил май.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X