Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акъл за море в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Акъл за море в Гърция

    Гы-гы?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160521_008.jpg
Прегледи:1
Размер:402.1 КБ
ID:5781748

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160521_009-1.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5781750
    Прикачени файлове
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Акъл за море в Гърция

      Ако не ми мине котка път, в началото на септември съм на море в Керамоти за десетина дни. Дано да съм направил що-годе добър избор.
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #48
        От: Акъл за море в Гърция

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        В Гърция само узо, ципуру и рецина! И риба, риба и пак риба.
        Да, това е хубавата храна по крайбрежието. Но типичната гръцка кухня може да се опита най-вече на континента. Кръчмарите готвят за съседите и за себе си. Петък колят некое животно и 2 дена правят чудесни манджи. Много е вкусно!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #49
          От: Акъл за море в Гърция

          За кафето нещо ще кажете ли?

          Коментар


          • #50
            От: Акъл за море в Гърция

            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
            За кафето нещо ще кажете ли?
            Турското (в джезве, със смокинка или лъжица бяло сладко), естествено, му викат "гръцко кафе" (както сърбите го наричат "сръбско") Задължително трябва да се опита.
            Иначе всички видове кафета са на светлинни години напред в сравнение с нашите.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Акъл за море в Гърция

              Не съм ходил по гръчко, но и не мога да проумея превъзнасянето на туризма при тях. Ако някой може да го обясни - ще го правя милионер. То кафето им едно, то комарите, то таралежите, медузите... Има няколко теми и за полицията, дето търсеше голям талон и под вола теле.
              Като гледам снимките на манджата - нищо особено. По моите критерии не го признавам за готвено.
              Миналото лято разследвах по нашите плажове, и честно казано съм доволен. Магистралата почва от Орлов мост, и свършва в Бургас, без прекъсване. Дори вече не се минава през центъра като преди, за да продължиш на юг.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-02-18, 10:01.

              Коментар


              • #52
                От: Акъл за море в Гърция

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Ако някой може да го обясни - ще го правя милионер.

                Дай ясен регламент и почвам
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #53
                  От: Акъл за море в Гърция

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Дай ясен регламент и почвам
                  Регламентът е да пренасочим тоя поток при нас. Майтапя се разбира се, нито имам общо с туризма, нито ми е зор да го развивам. Струва ми се, че леко прехвалвате византийците, в стил чуждата кокошка - патка. Гледам по снимките - елементарна скара, мързелива шопска салата, и пържени неща. Тука ако ми сервират такова и ще си ходя гладен.
                  За гръцката музика направо настръхнах като си го помисля. Тука го водят по-близо до чалгата.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Акъл за море в Гърция

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Не съм ходил по гръчко, но и не мога да проумея превъзнасянето на туризма при тях. .
                    "Пастернака не читал, но осуждаю!"
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #55
                      От: Акъл за море в Гърция

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      "Пастернака не читал, но осуждаю!"
                      Казах, че не го разбирам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Акъл за море в Гърция

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Казах, че не го разбирам.
                        Не е трудно колега.Човек не може да похвали нещо,което не харесва,а за разликите мога да напиша 2 - 3 страници...
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Акъл за море в Гърция

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Регламентът е да пренасочим тоя поток при нас. Майтапя се разбира се, нито имам общо с туризма, нито ми е зор да го развивам. Струва ми се, че леко прехвалвате византийците, в стил чуждата кокошка - патка. Гледам по снимките - елементарна скара, мързелива шопска салата, и пържени неща. Тука ако ми сервират такова и ще си ходя гладен.
                          За гръцката музика направо настръхнах като си го помисля. Тука го водят по-близо до чалгата.
                          По разкази , снимки и клипове дори и филми неможе да се усети и почувства това което е на яве!

                          Да помиришеш да почувсваш да вкусиш .Представите в главата на човек не винаги са вярни.Доста години се опъвах на жената за,тази Гърция защото не ги харесвам гръцките люде ( имал съм бизнес взаимоотношения ) и ги мразех.
                          Но когато отидохме на почивка а не по работа се оказа че не ги мразя толкова.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Акъл за море в Гърция

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Не съм ходил по гръчко, но и не мога да проумея превъзнасянето на туризма при тях. Ако някой може да го обясни - ще го правя милионер. То кафето им едно, то комарите, то таралежите, медузите... Има няколко теми и за полицията, дето търсеше голям талон и под вола теле.
                            Като гледам снимките на манджата - нищо особено. По моите критерии не го признавам за готвено.
                            Миналото лято разследвах по нашите плажове, и честно казано съм доволен. Магистралата почва от Орлов мост, и свършва в Бургас, без прекъсване. Дори вече не се минава през центъра като преди, за да продължиш на юг.
                            Аз мога да ти обясня безплатно, ама ще стане малко като спора за новата кола........аз ще си пиша какво реално съм усетил и преживял, а ти ще го четеш през призмата на това какво са ти казали или си прочел.

                            В резюме.......баланса цена-качество най-често там е постигнат. При нас го няма, с някакви редки изключения или примирение от криворазбран патриотизъм. С равен бюджет в Гърция съм бял човек, а тук се моля за храна.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Акъл за море в Гърция

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Казах, че не го разбирам.
                              Ами отиди поне един път, пробвай. Иначе няма да разбереш. Само да вземем самото море, чистотата на водата. Разликата е огромна. За друго няма да пиша, всеки си има предпочитания.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #60
                                От: Акъл за море в Гърция

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Като гледам снимките на манджата - нищо особено. По моите критерии не го признавам за готвено.
                                Не е готвено. Това са традиционните евтинджос мезенца, цитирани по-горе. Затова го пуснах. Ся, трябва да издиря разни омари, кралски скариди саганаки, синя риба тон, печено агне и т.н. Имат и такива неща, но вече отиваме в друг "ценови пояс". Това горното е сигурно 20 евро, айде 30 цялата сметка. На нашето море за 50 лв. ще имаш същото, ако... сам си купиш рибата (не хванеш, щото в морето ни отдавна има само "кучета") и си я сготвиш. А в гръчко, ако нещо от менюто го няма, сервитьорът обяснява: "Сега ще се обадим на нашия рибар, той ще каже дали е хванал днеска и след колко време ще го донесе!". И след около половин час пристига внукът на рибаря с велосипед или скутерче с торба, в която мърда обядът.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X