Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акъл за море в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акъл за море в Гърция

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Извинявай ,3 хотдока и една бира 28 лв.от подвижна улична витрина пред хотел Приморско Дел соул.
    Що за идиотски цени ?? Сега кажи, че и опашка е имало...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Акъл за море в Гърция

      Не съм бил в Приморско, но в нормално населено място по черноморието (каквито съм посещавал), ще трябва човек доста да се подруди да открие такава улична витрина с такива цени. Да не говорим, че е ненормално да им станеш донор без да погледнеш цените, освен ако не си пред умиране от глад и жажда.
      Но виж, липсата на качество на храната е често срещано явление.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Акъл за море в Гърция

        Друго си е Черноморската вода - влезне ти в очите= конюнктивит, глътнеш малко = диария...

        Нито ти пари на очите, нито ти е гадно = запознаваш се с някой лекар и аптекар и с лекарства които не си познавал и нямаше да познаваш ако не беше ти влезнала Черноморска вода в очите...

        Глътнеш малко Черноморска водичка, нито е прекалено солена, нито е гадна =само те прави "дежурен нощна смяна"на тоалетната чиния...

        Такива преживявания не са за изпускане...А и какви спомени ти оставят да разказваш на поколенията...
        Последно редактирано от Justif; 13-09-19, 04:40.

        Коментар


        • От: Акъл за море в Гърция

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Не съм бил в Приморско, но в нормално населено място по черноморието (каквито съм посещавал), ще трябва човек доста да се подруди да открие такава улична витрина с такива цени. Да не говорим, че е ненормално да им станеш донор без да погледнеш цените, освен ако не си пред умиране от глад и жажда.
          Но виж, липсата на качество на храната е често срещано явление.
          Преди 10 дена бях там, не е най-скъпото място, но не е и никак евтино. Бутилка бяло вино в една на вид евтина кръчма, беше 38 лв. Пиещият го(а той пие само бяло вино) каза, че на такава цена не го е срещал никъде. Предната вечер във видимо по-скъпарска кръчма , на 10 метра от тази, същото беше 30 лв. Преди две-три години на Созопол....хм, там не познават изобщо парите. И както се каза, не ми е толкова до парите, гледат те като касички, привикват те в заведението, седнеш ли вече не ги интересуваш. Никакво обслужване, смотана кухня, цените на макс. Ако може да им дам парите и да не ги тормозя с присъствието си може би ще са доволни. Иначе все нацупени.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Акъл за море в Гърция

            Любимото ми е, как едно момче помоли да си налее вода от чешмата в кенефа на една прогимназия-хотел-ресторант-градина в камен бряг и му поискаха 2 лв. Просто бях там по време на случката и не повярвах...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Акъл за море в Гърция

              Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
              Всички го знаят, но не споделя за да не се счупи клона
              Одобряем(с). В смисъл който не обича ненатъпкани плажове, узо, морски дарове и солена вода да продължава да си посещава Бетономорието. Че нашенската масова инвазия по близкото беломорие се отразява принципно на атмосфера, цени, обслужване и качество по определено негативен начин. Примерно сефте видях табелки за задължителна минимална консумация по шезлонгите на плажните барове
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Акъл за море в Гърция

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Одобряем(с). В смисъл който не обича ненатъпкани плажове, узо, морски дарове и солена вода да продължава да си посещава Бетономорието. Че нашенската масова инвазия по близкото беломорие се отразява принципно на атмосфера, цени, обслужване и качество по определено негативен начин. Примерно сефте видях табелки за задължителна минимална консумация по шезлонгите на плажните барове
                По скоро в тия части на България се сетиха че бабите им са говорили на чист български
                Отделно, пият грозданка - ципуро
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Акъл за море в Гърция

                  И аз да споделя малко впечатления от Гърцийката.
                  Сега за 6ти Септември ходихме до Кавала като най-близка дестинация за 2 нощувки. Беше страшна лудница и пълно с българи. Не е лош курорта, но за релакс не става. Плажове на пешеходно разстояние няма. Ходихме на плаж на залива Ammolofi и много ни хареса. По принцип понеже винаги ходя за малко и не обичам да повтарям едни и същи дестинации, втория ден ходих на по-близкия и иначе доста прехвален плаж в залива около Палио, беще доста кофти, чадърите и шезлонзите бяха буквално един върху друг, водата сравнително чиста, но и с бая каманяк. Стояхме 10мин и пак се върнахме на Ammolofi - там определено е уникално. Минусите са, че навсякъде по северната част има много българи и съответно селянията не закъснява. Дали на плажа, дали на пътя - трябва да се покажем от къде сме... Лично аз изках точно от това да избягам, но уви... А цените в Кавала са много относително понятие, има и много евтини - за пример, първата вечер ядохме за 16 евро до пръсване, морски деликатеси с бяло вино. Втората - една салата с морски дарове, пържени тиквички и миди, без алкохол - 25, за двама.

                  Началото на Юни пък бяхме в Халкидики, в началото на втория ръкав - Никити. Там цените са малко по-високички - за пример на вечера оставяхме по 40-50 евро за двама. На мен лично доста ми хареса. Пак има българи, но са доста по-разредени и се преживява. Доста спокойно местенце и предоставя уникални плажове, всеки ден бяхме на различни. Препоръчвам Портокали бийч, Ворвору. Също много добри отзиви има за Сарти, но до там не успях да стигна. Самия плаж на Никити също е доста добър. Хубав курорт, но и голяма лудница е Неос Мармарас - даже си изгубих колата там(не ми се беше случвало до сега).

                  Преди 3 години като ходих за пръв път в Гърция, едно селце до Аспровалта, ми направи впечатление, че няма много българи - чак се радвах когато засека сънародник. А сега явно става все по-достъпна дестинация за повече хора... Бате боко явно добре движи икономиката, Пишман софиенците кат мен избират да си харчат парите по гръцко, шото до там се стига по новички магистрали, по-близо и по-хубаво от бг черноморието, пък и си е гъзарийка да качиш малко фотоси във фейса... А до нашТо моренце, бате бате, не моеш да стигнеш, без да прайш основен ремонт на колата след това... Хайде спирам, че се отплеснах малко, те статиските са ясни!

                  Като цяло с жена ми много харесваме Гърция, има много хубави места, но сме попадали и на много кофти такива.
                  Поздрави!
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • От: Акъл за море в Гърция

                    Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                    Минусите са, че навсякъде по северната част има много българи и съответно селянията не закъснява. Дали на плажа, дали на пътя - трябва да се покажем от къде сме...
                    Минусите... Това много ми хареса! Май проблема сме си самите ние. Това е разковничето за много неща и то не е от вчера...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Акъл за море в Гърция

                      От край време ходя в Гърция на море, не искам да пия пикня и да плувам между лайна на нашето черноморие. Едно време нямаше българи, сърби и прочее простаци и беше рай. Сега гледаме да бягаме по далечко, да видим до къде ще се стигне...
                      По простащина и селяния градацията е - българето си правят конкуренция със сърболята, плътно ги следват руманещи, макета и прочее. Сега гледам и бая украински простаци са се навъдили. Че и рашки се срещат.
                      Който ходи отдавна на море там ще разбере много добре какво казвам..
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Акъл за море в Гърция

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Минусите... Това много ми хареса! Май проблема сме си самите ние. Това е разковничето за много неща и то не е от вчера...
                        В Македония (областта) гърци никога не е имало
                        Те и на физиономия си личат.


                        Иначе, нека се развива темата
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Акъл за море в Гърция

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          По скоро в тия части на България се сетиха че бабите им са говорили на чист български
                          Отделно, пият грозданка - ципуро
                          Ципурото не става(лично мнение).
                          П.П. Впечатления от южна Гърция от място, където принципно много- много туристи не ходят: една сутрин сюрприз на обичайно пустия плаж- първите редове шезлонги "резервирани" с плажни кърпи. Ест към десет часа от близкия хотел се появиха и собствениците им- съвсем неочаквано- нашенци
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Акъл за море в Гърция

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            О Сега гледаме да бягаме по далечко, да видим до къде ще се стигне...
                            .
                            Засега след Катерини надолу става. Има още мноооого плажове и море в Гърция. Извън областта Македония.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Акъл за море в Гърция

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              В Македония (областта) гърци никога не е имало
                              Те и на физиономия си личат.
                              А, има, на мястото на изселените 12-та - 13-та година.

                              Коментар


                              • От: Акъл за море в Гърция

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                В Македония (областта) гърци никога не е имало
                                Те и на физиономия си личат.


                                Иначе, нека се развива темата
                                Извън темата: едно време не е имало особено много. След войната там са заселени целенасочено много гърци бежанци. В къщата на баба ми днес живеят такива, примерно.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X