Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

    Австрийски авиолинии също ги правят тия неща, видях го лично. Не, че оправдава българските, или някой друг. Защото отношението е от тип "не знам, оправяй се", при платен и успешно чекиран билет. Поне да пускат правостоящи, че в товарния отсек май няма въздух...

    Коментар


    • #32
      От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

      По въпроса за нашите стюардеси и красотата им няма как да не се съглася. . А до колегата Рабин - това отношение идва от нашето си родно, мило летище. За всеобщо съжаление проблемът си е в нашия телевизор. Няма как да кажа повече от кухнята, но просто те знаят как да си вършат работата.
      От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
      Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

      Коментар


      • #33
        От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

        Хм... С нашите в ново време съм летял май само веднъж до Виена (освен Варна-София)...
        737 ми се стори доста амортизиран, а спирането си бе интересно - стържене, ама яко стържене както на износени накладки
        Обаче си бяха безпроблемни полети...
        Докато например с Емирейтс с малкото полети с тях (около съм имал закъснение от около 2-3 часа, което не би било проблем, ако в Дубай не бяха направили една врътка - явно за да не се виждат мрънкащи пасажери, ни вкараха точно в момента на стандартното затваряне на гейта в малката заличка точно преди подвеждането към самолета.... И това - над 400 човека..... Бе проблем да седнеш някъде...
        Да, опитаха се да дадат някакви сокчета, които обаче не ставаха за пиене. Общо взето отнесоха 1000 майни. Да, писах им протестни писма. Отговориха ми учтиво да си гледам работата - това си е било в реда на нещата, а забавянето от еди-колко си минути и секунди е било продиктувано от технически проблем, и им е отнело доста време да подготвят резервен самолет за този полет...
        Тази зима приятели отново хвъркаха през тях към Сейшелите. Поради забавяне на полета от Истанбул за Дубай (пак техен) изтърват полета Дубай-Сейшели. Не заради друго - гейта бил затворен преди 2 минути, докато арабина се бавил да гледа кой за кой полет закъснява
        Пуснали допълнителен полет след 4-5 часа и приятеля е доволен - допълнителния самолет им е бил практически празен (777). Чудя се къде им излиза сметката да пуснеш допълнителен полет на дестинация 5 часа полет .... Ама са го направили.

        П.С. На времето съм летял с такъв полет от София за Търговище като ученик. Дублиране на билети и ние - 3 ученика и още 3-4 други пасажери увиснахме в София. Хъмкаха, сумтяха какво да ни правят. Накрая ни натовариха багажа на първия самолет, а нас ни натовариха на друг АН24 (практически празен). Излетяхме през 2-3 минути. На летището в Търговище първия самолет още рулираше, когато общо взето ни изхвърлиха от нашия - втория самолет (без да гаси двигатели), след което нашия самолет веднага излетя обратно за София Останахме със зяпнали уста Да разхождаш самолет за 10 пътника ми се стори странно..

        Та общо взето на въпроса гледам малко като silverfox - в повечето случаи не ми пука. Обаче ако видя явно пренебрежение от страна на авиокомпания, гледам да го оглася официално (и към авиокомпанията, и в общественото пространство)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

          За следващото пътуване се налага да си направя застраховка сам. По принцип ми я правят служебно. Избирам датите и ми изписва цената и условията. Някои от покритията са 150 евро компенсация за закъснение на полет над 4 часа, 150 евро закъснение на багаж, 1000 евро загуба, кражба или повреда на багаж.... Поглеждам леко служебните застраховки с надежда, ама те са само медицински. Май вече ще си ги правя сам.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            За следващото пътуване се налага да си направя застраховка сам. ...
            Да, правил съм си точно такава застраховка (включително отмяна на пътуване)... Твоите писания ме подтикнаха да опиша и моя опит, та в скоро време навярно ще го пусна тук...
            Конкретната застраховка я бях сключил няколко месеца преди пътуването. И включваше освен описаните от теб рискове, но и риск от рода - 'отмяна на пътуване' - когато поради независещи от теб причини се налага да отмениш пътуването. Като плащат не само билетите, но например и заплатените от теб суми по резервиране на хотели, трансфери и т.н...
            Тази застраховка покри например забавянето на полет и загубените билети поради това (пътуването не бе на един билет)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

              Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
              По въпроса за нашите стюардеси и красотата им няма как да не се съглася. . А до колегата Рабин - това отношение идва от нашето си родно, мило летище. За всеобщо съжаление проблемът си е в нашия телевизор. Няма как да кажа повече от кухнята, но просто те знаят как да си вършат работата.
              Аз за Виена говорих.

              Коментар


              • #37
                От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                И аз имах случка със закъснение, поради продажба на повече билети от местата. Закъснението бе повече от 24 часа. Компанията бе KLM, полета Амстердам - Ню Йорк. € 600 обезщетение, € 10 евро докато чакам за обяд ми дадойа плюс хотел 4 звезди със закуска, обяд и вечеря и почерпка в бара за тяхна сметка.Понеже багажа ми бе чекиран и нямах достъп до него ми дадоха и чантичка с бельо, четка и паста за зъби и т.н.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #38
                  От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                  T.e. извода е - когато работи всеки може да сгреши. А разликата между добра и лоша авиокомпания (а и въобще - между добрия и лошия предоставящ услуга) е в това как ще реагира и какво решение ще предложи при такъв случай.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                    Последното мнение е може би най-точно казано...
                    От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                    Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                    Коментар


                    • #40
                      От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                      Колега, предпочитам да летя на витлов самолет, но директно, отколкото бизнес класа на емирейтс с прекачване.

                      При всяко прекачване зависиш от голяма група идиоти, които могат да ти вгорчат пътуването. Да оставим настрана и доп. риск, който, чисто статистически, носиш с всяко излитане и кацане.

                      Пътуването със самолет отдавна не е някакво приключение, а начин за предвижване от т. А до т. Б за малка част от времето, разходите и рисковете на алтернативните начини. Нито ме интересуват стюардесите, нито колко наперен е наземния персонал (за 20 сек. ги правя на маймуни, ако реша, че прекаляват), нито нищо друго, освен да пристигна в т.Б в избрано от мен време, с багажа, със закъснение до 1-2 часа за късите дестинации и крайно желателно да не дават полета ми в новините.[emoji16]

                      В годините няколко пъти съм се заричал да не ползвам никога повече Балкан (Хемус, air.bg), wizz, easyjet, delta и сигурно още някоя друга. Правил съм изпълнения от рода на София-анкара-лондон, за да не летя с air.bg или уиз, но не си заслужава.

                      Коментар


                      • #41
                        От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                        Ех, колега... Ако намериш начин да избягаш от идиотите и идиотщините.. Моля те да го споделиш и с мен.. Аз се пробвах да помогна. Не ми е цел да се заяждам с никого.
                        Поздрави и приятна вечер.
                        От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                        Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                        Коментар


                        • #42
                          От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Колега, предпочитам да летя на витлов самолет, но директно, отколкото бизнес класа на емирейтс с прекачване. ....
                          Всеки си има предпочитания... При общо полетно време 5+6.5 часа все пак предпочитам прекачване и бизнес класа (не съм летял в такава освен на времето на Аерофлот и то по случайност ) - поразтъпчеш се, поосвестиш се и хвръкваш нататък...
                          Докато с витловия би трябвало да направиш няколко технически кацания за презареждане, а полетното време навярно би скочило двойно...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                            На летището...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1433559993897-190496168.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5665129

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1433560084500552418874.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5665130
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X