Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... Самолетите и така си бяха пълни до дупка...
    Там е ключето. Доколкото знам, използват доста сложни актюерски техники за определяне на нивото на оувърбукинг за конкретни полети. Затова и проблемите са рядкост.

    Коментар


    • #17
      От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

      "Овърбукинг" се практикува от абсолютно всички компании, и в плашещи размери. Единствената причина да не се коментира повече е че статистически удря изключително рядко баш нас.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        "Овърбукинг" се практикува от абсолютно всички компании, и в плашещи размери. Единствената причина да не се коментира повече е че статистически удря изключително рядко баш нас.
        Навярно разликата в компаниите е в процента овърбукинг...
        Но все пак ми се струва, че едва ли ще ме прецакат при условие, че билета ми е с конкретно фиксирано място, вкаран в компютъра на чек-ина... Просто компа няма да го даде на друг...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

          Здравей!

          Бих ти препоръчал тази статия (http://eenk.com/polet), в нея описана процедурата, която трябва да се следва от потърпевшия пасажер, както и връзка към сайта на адвокат, който успешно е водил дела по подобни казуси.

          Но се въоръжи с търпение- дори да си хиляда процента прав, ще получиш някакво обезщетение не по-рано от 6-8 месеца. Важно е обаче да си търсим правата във всички подобни случай, и по възможност да им даваме гласност- без значение спечелил или загубил в крайна сметка. И в двата случая читателите могат да си извадят поуки какво да правят, или какво да не правят, ако изпаднат в подобна ситуация.

          Коментар


          • #20
            От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

            И моите пет стотинки по темата - при възможност избягвай която и да било авиокомпания с България в името си.
            От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
            Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

            Коментар


            • #21
              От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

              А има и хубави страни понякога. Специално Бъгарияаер на летището ме прехвърлиха в бизнес класа в същия самолет, нарекоха го бизнес клуб.
              Иначе почти всички позволяват онлине чекиране 24 ч преди това, особено при дългите полети. А повечето компани са изключително гъвкави. 4ч закъснение не е чак толкова страшно, пък и момчето са го прехвърлили веднага на друг полет. Попитай как се случват нещата при Wizzair, ще ти се изправят косите. Даже имам теория че нарочно ползват далечни летища да не им гледат сеира на пътниците.
              Последно редактирано от biol; 20-05-15, 06:57.

              Коментар


              • #22
                От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                ...
                Попитай как се случват нещата при Wizzair, ще ти се изправят косите. ...
                Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                И моите пет стотинки по темата - при възможност избягвай която и да било авиокомпания с България в името си.
                Към момента няма как да не използваш уиз или bulgariaair от София.

                Коментар


                • #23
                  От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                  Утре ще им наснимам билетите и ще им разваля рахата на сутрешното кафе като си отворят мейла.
                  Даже ще им предложа те да ме поканят със сума за да не стигат до среща с моя "факинг лойър".

                  Коментар


                  • #24
                    От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                    Има и още как. Много рядко ще ти се наложи да ги ползваш, стига да не си фен на неразбориите им от всякакъв род. И разбира се да не се търси непрекъснато евтиното, че при тях евтиното си е доста скъпо.
                    От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                    Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                    Коментар


                    • #25
                      От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                      Първоначално публикуван от Bibooo Преглед на мнение
                      ...за да не стигат до среща с моя "факинг лойър".
                      Ще ги стреснеш, да знаеш. Най-много да се задавят от смях с кафето.

                      С фъкинг лойър не се заплашва - фъкинг лойъра заплашва.

                      Събери си документацията, изложи си случая по възможно най-сбития и информативен начин и остави лойърските заплахи за шегаджиите и неинформираните за които ония си имат цял отдел на щат.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                        Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                        Има и още как. Много рядко ще ти се наложи да ги ползваш, стига да не си фен на неразбориите им от всякакъв род. И разбира се да не се търси непрекъснато евтиното, че при тях евтиното си е доста скъпо.
                        Всеки път и всячески се опитвам да прескоча bulgariaair и wizz и много рядко ми се получава. Алтернативите предполагат 1 прекачване повече, което е неприемливо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                          Май си струва, да ти кажа...
                          Последно редактирано от Plamen Dimitrov; 30-05-15, 00:20.
                          От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                          Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                          Коментар


                          • #28
                            От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                            Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                            И моите пет стотинки по темата - при възможност избягвай която и да било авиокомпания с България в името си.
                            Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                            Има и още как. Много рядко ще ти се наложи да ги ползваш, стига да не си фен на неразбориите им от всякакъв род. И разбира се да не се търси непрекъснато евтиното, че при тях евтиното си е доста скъпо.
                            Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                            Май си струва, да ти кажа...
                            Искаш ли да ги направиш цяло левче и да вземеш да се обосновеш с някой конкретен пример, вместо постоянно да се включваш с разни подхвърляния?
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                              Не разбирам заядливият ти тон, но както и да е. Като работещ от доста години на летище София и пътувал достатъчно (по моите разбирания) с всякакви авиокомпании съм научил безценния урок, че няма нищо, което е създадено в България, работещо както трябва и да е в услуга на клиента, в случая пътника. Няма нито обслужване, нито измислена удобна връзка, нито отношение, нито някакво съдействие при нещо случило се извънредно. Всяка една авиокомпания, нямаща българско участие е точно на обратния полюс. За наше съжаление, разбира се... Сега е момента измислените патриоти да се заблъскат в гърдите, но това е горчивата истина. Много имаме още да се учим, във всяко едно нещо... Пък ти, колега " Silverfox", в качеството си на модератор, ако желаеш затрий моето негативно мнение за за авиокомпаниите с българско участие в тях.
                              Пс. към колегата с връзките - при малко по- ранно планиране ще ви излезе доста по- евтино с едно прекачване, но пък ще се насладите на истинско обслужване и малко повече ще се почувствате човек, че дори е по - вероятно да си хванете връзките и да достигнете по - бързо и спокойно до предпочитаната от Вас дестинация.
                              От бебета сме тренирани да знаем, че щастието идва или от гърди, или от шишета!
                              Jeep Grand Cherokee Limited 3.0 CRD

                              Коментар


                              • #30
                                От: BulgariaAir- компенсация за голямо закъснение.

                                Първоначално публикуван от Plamen Dimitrov Преглед на мнение
                                Пък ти, колега " Silverfox", в качеството си на модератор, ако желаеш затрий моето негативно мнение за за авиокомпаниите с българско участие в тях.
                                Първо, не съм модератор в този раздел.
                                Второ, аз пък не виждам какво не успя да разбереш от цялото изречение, дето написах. Въпросът не е дали ще пишеш нещо негативно или нещо положително, а леко да обосновеш подмятания от сорта "избягвайте български авиокомпании" и последващите.
                                А дали е момента някой да се блъска в гърдите ще се разбере и без твоя помощ.
                                Аз например досега не съм имал никакви проблеми с България Еър, освен едно закъснение. За сметка на това ми е много приятно като се кача да зяпам стюардесите. Съвсем не по всички авиокомпанни може да се видят такива. От храната също не мога да се оплача, пак за разлика от много други авиокомпании. Не съм попадал в извънредни ситуации с тях, та там не мога да кажа нищо за съдействието, но в нормални ситуации обслужването си ми изглежда наред.

                                По отношение на компенсациите - аз с моите скромни закъснения, едно денонощие в Инстанбул с Turkish, 1 денонощие + спане на летището с American, един отменен полет на Austrian поради недостатъчен брой пътници, ако тръгна да си търся обезщетения разни, сигурно ще трябва няколко години само с това да се занимавам.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X