Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека спасителна акция с много кал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    CCD матриците са едно и също, и всичките са черно-бели. После има два стандарта. По единия пред матрицата има три филтъра с основните цветове - червено, зелено и синьо. По другия са 4, има и жълто и виолетово вместо зеленото и синьото. Методите за обработка и формиране на изображението са различни. Но не зависят от оператора, това е вграден алгоритъм. После с разни програми като фотошопа например, картинките могат да се обработват как да е, в това число да се разглежда какво има и вътре в пикселите. Разделителната способност може да е потресаваща. Но четенето на вестник от космоса се прави не само и не толкова с тоя фокус
    Да, така и лъжат в рекламите Производителите обявяват някви 4 - 10 мегапиксела на камерата, обаче те са хартиените. В смисъл - на отпечатаната фотография. А броят на чувствителните елементи на матрицата е три или четири пъти по-малък.

    Коментар


    • #92
      Първоначално публикуван от izo4x4
      Данчо, сори че не му е тука мястото, ама кога ще пишем за "дзвера"?
      До края на седмицата приключвам с дисковите спирачки и после когато кажеш.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #93
        Първоначално публикуван от vladi333
        Къква марка, и модел е това чудо на техниката ?
        Пише го на предната страница но ето пак http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/fz7.html
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от Yordan Kolev
          Можеш ли да повярваш че тази е правена в 12 часа през ноща без никакво осветление при пълна тъмнина. Виждат се само на хората телевизорите и зелената сграда осветена от уличната лампа. Само не знам защо е зелена.

          Мога да повярвам - да, аз съм фотограф любител и имам голям опит при нощната фотография и астрофотографията. Небето нощем си е чисто синьо - въпроса е че ние не го виждаме, но на снимки с време от 10 минути и по-голямо се вижда много ясно, даже и облачета се виждат. Когато в ясна луната - се виждат и сенките на земята и предметите и е почти като дневна снимка снимана на обяд.

          Мога да сканирам и да пусна, че са ми на хартия - то тези неша ги снимам на лента че времената са големи 10-30 мин.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от fanatic
            Като се изтегли снимката давате Properties и там на Summary пише доста инфо за фотапарата снимката часа, и ако ти е бил верен часовника на фотоапарата пише 23:48 - 3.06.2006 г. самоче и аз незнам каква скорост си използвал и какъв филтър за постигането на този ефект??? много странно наистина но не и невъзможно според мен.
            Ето данните от снимката, не съм използвал никакъв филтър, просто е в ръчен режим и нищо повече. Хубавата оптика не може да се замени от мегапиксели.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #96
              освен ръчния режим има едно Exposure Time :60 sec.
              Оптиката на FZ7 е много добра за любителски фотоапарат, но за конкретния случай не е нужна чак толкова добра. Просто оставяш апарата на нещо неподвижно ...щтрак и след 1 мин готово...
              Nissan Patrol Y61

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от Yordan Kolev

                Не отваря ,затова колегата пита по надолу пак.
                B+

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X