Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

    Драги приятели, времето се оправя и на пътя излизат все повече и повече мотоциклетисти. Заради дългата зима вие сте ни забравили.

    Най-голямата причина за катастрофите с мотоциклети е отнемането на предимство от страна на автомобилите. Затова ви моля, гледайте по-внимателно, бъдете по-търпеливи и съсредоточени зад волана.
    Ето малко клипчета на английски:

    Един ден в Девон

    Не ме видя

    Какво да направим за да ни забелязвате на пътя?

    Мисли! Погледни два пъти

    Rights! Rides! Racing!
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

    +1
    Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

    Коментар


    • #3
      До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

      Много ги уважавам и ги пазя. Ама те не се пазят в общия случай.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Много ги уважавам и ги пазя. Ама те не се пазят в общия случай.
        +1
        Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
        Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

        Коментар


        • #5
          До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

          Аз ги пазя точно толкова колкото пазя и останалите на пътя, тоест внимавам много.Но мотоциклетистите не се пазят сами себе си и много често те отнемат предимство.Така че призива трябва да е според мен следният:

          МОТОЦИКЛЕТИСТИ ЗАЧИТАЙТЕ И УВАЖАВАЙТЕ И ДРУГИТЕ НА ПЪТЯ!

          П.П.
          С най добри чувства!
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #6
            До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

            Има фактори, които правят трудно забележими мотоциклетистите на пътя - размер и ускорение на двуколесните МПС-та. Случвало ми се е да предприема изпреварване в чисто огледало, след завой и изведнъж да ми се залепи пистов мотоциклет за задната броня... Не се чувствайте като с автомобил на пътя - имайте предвид какво карате
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

              [quote=CJ_;633288]Драги приятели, времето се оправя и на пътя излизат все повече и повече мотоциклетисти. Заради дългата зима вие сте ни забравили.

              Най-голямата причина за катастрофите с мотоциклети е отнемането на предимство от страна на автомобилите. Затова ви моля, гледайте по-внимателно, бъдете по-търпеливи и съсредоточени зад волана...

              Подкрепям и добавям велосипедистите! Не карам мотоциклет, но цяло лято обичам да се движа с велосипед - отношението е същото, че и по зле! Нека сме по-толерантни! Когато съм с джиТката се старая...

              Коментар


              • #8
                До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                Напълно подкрепям колегата. За съжаление проблема при нас е ,че болшинсттвото от шофьорите нямат никаква толерантнос към останалите на пътя.Да не говорим за велосипедисти и мотористи, които в повечето случеи за тях не саществуват.Честно да си призная не мисля да се престрашавам да се кача на шосейка. За мое щастие шанса да срещнеш такива в гората е значително по-малък.

                Коментар


                • #9
                  До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                  То, ако ние не се пазим, никой няма да ни пази.
                  Но, истина е, че когато съм с мотоциклета ме засичат 10 пъти повече, от колкото когато карам кола или джип. Това си е факт, но е факт и че в повечето от случаите аз съм можел да го предотвратя - скорост, спазване на предимство и т.н.
                  Такива призиви звучат готино - Пазете мотоциклетистите, но когато някой те задмине с 200 + и само за това се сещаш ..., като го проклинаш, че рискува живота на останалите участници в движението.
                  Като се кара в града - все едно си на война - във всеки момент можеш да пострадаш и за това очите са на четири, слуха на пет и знаеш, че почти всичко зависи от теб.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                    Моят отговор е само колегиалност.
                    Винаги ще уважавам тезе момчета!Вярно че винаги има изцепки от някой глупак но това не важи за всички.Само защото са на 2 колела трябва да бъдат пазени повече.
                    По пътища извън населени места мисля че за мотористите е малко по-добре.Но в големите градове в задръстванията съм останал с впечетление че никой не ги зачита.
                    Аз лично като видя че мястото между мен и съседния автомобил е малко за да мине човека му правя малко място.Какво ще загубя ако не мръдна?
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                      През лятото предимно карам пистов мотоциклет, и се старая, това което ми се случва с него, да не го допускам, когато управлявам джипа.
                      Има и още една тенденция, големите коли, да не се съобразяват с по-малките. (казвам го от опит, понеже ми се налага да се придвижвам от време на време и с Пунто.)
                      За колегите които не са управлявали мотоциклети, напомням, че ускорението им от 0 до 200 е за около 10сек, което означава че съревнование между средностатистическа кола и мотоциклет е немислимо, и по-скоро води до екземи;-).
                      Нека да шофираме безопастно, за да имаме повод за веселби, а не за курбани или още по-лоши неща.

                      П.

                      О.
                      Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                        уважаеми мотоциклетисти спазвайте правилата за движение
                        емил златков
                        паджеро 2.5тд
                        ве стром 650

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                          Ние да го спазваме?А какво да кажа за перникчанина (в голф,разбирасе) който вчера както си караше в дясна лента пуска десен мигач,прави обратен завой ПОСОКА ЛЯВО.Аз бях с мойта ямаха 60км/час в лява лента.Размина ми се на 10 сантиметра.И какво...Обърнах,настигнах го на следващия светофар,за негово нещастие прозореца му беше свален и ми опита на вкус карбоновите ръкавици...Ама заслужавате повече.Направо ми е писнало от вас...ще карам с глок18 вече...92% в София незнаете къде се намирате...Аре стегнете се...Тези странични огледала за какво са?Да има повече място за турбо лепенки стил "Люлин Рейсинг Тийм"...Незнам незнам...Да съгласен съм за "баровците" с пистарките,карайки с 270км/час по разкопчана ризка и къси панталонки,но тези които карат като мен с макс 60-80 км/час?!Спазвайки всичко?!И какво?!Все ще се намери някой "Шумахер"...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                            Първоначално публикуван от Evergreen Преглед на мнение
                            Ние да го спазваме?А какво да кажа за перникчанина (в голф,разбирасе) който вчера както си караше в дясна лента пуска десен мигач,прави обратен завой ПОСОКА ЛЯВО.Аз бях с мойта ямаха 60км/час в лява лента.Размина ми се на 10 сантиметра.И какво...Обърнах,настигнах го на следващия светофар,за негово нещастие прозореца му беше свален и ми опита на вкус карбоновите ръкавици...Ама заслужавате повече.Направо ми е писнало от вас...ще карам с глок18 вече...92% в София незнаете къде се намирате...Аре стегнете се...Тези странични огледала за какво са?Да има повече място за турбо лепенки стил "Люлин Рейсинг Тийм"...Незнам незнам...Да съгласен съм за "баровците" с пистарките,карайки с 270км/час по разкопчана ризка и къси панталонки,но тези които карат като мен с макс 60-80 км/час?!Спазвайки всичко?!И какво?!Все ще се намери някой "Шумахер"...
                            В едно ПТП вина имат и двамата участници-хубаво,перничанина ти отнел предимството...Още по-хубаво-карал си бавно и не се е стигнало до катастрофа,щото сега можеше да не чета поста ти.
                            Ма тия работи за битки по светофарите,не те отличават много от перничанина .Като карам в квартала,по десет пъти на ден някои не спазва предимството ми на "дясно стоящ",по твоига логика трабва да ходя с една сопа и да се млатя с всеки,втори тинейджър (щото при по-новите шофьори,тая част с нерегулираните кръстовища,май не я учат ),е,нема нужда.
                            ПП.мотоциклетистите,гледам,да ги пазя,стига да не изнагляват.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лятото идва ! Пазете мотоциклетистите !

                              Безкрайно уважавам двуколесните. Когато ги видя в огледалото отбивам в дясно да вървят напред, че имат гадния навик да стоят на 2 метра отзад. Движат се на групи и е трудно да ги пазиш особено като те изпреварват от ляво и дясно. Живея в Ст Загора на улица, която е забранена за движение, но това я прави най-подходяща за пистови изпълнения до ранни зори. Ами поне да си слагат заглушителите, ама не - джангър да става иначе как ще ги чуваме при нощната тишина.
                              Безкрайно уважавам двуколесните.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X