Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Зимни гуми

    Пропуснахме. че едни 35% от водачите са готови вече за зимата ... от миналата.
    Това си е моя. ненаучна статистика от лятото. докато си разхождам кучето.
    Отдавна. гумите. за тези хора са пак само един вид - зимни.
    Ми така де - на никой. дори и през ум не му е минавало. да ги забрани през лятото.

    Тук е момента да оакаме темата с коментари колко "зимни" са едни такива гуми на 2-3 лета...
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #92
      От: Зимни гуми

      [QUOTE=icos;3037212]



      гумите, предназначени за зимни условия е променена така, че ще бъдат задължителни не от дата до дата, а само при зимни пътни условия и ще бъде приет в този му вид някъде в необозримото бъдеще, не днес, не утре, не тази зима.

      Тука мисля е момента, да се посочат ясните критерии за ЗИМНИ ПЪТНИ УСЛОВИЯ.
      Например, сутрешната слана през октомври, зимно условие е ли е, или не?
      Или пък гъста мъгла през януари при -5 градуса без сняг... И колко да е гъста?
      И всякакви други такива условия, които вместо да улесняват, бюрократизират.

      Коментар


      • #93
        От: Зимни гуми

        [QUOTE=Stany;3037436]
        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение




        Тука мисля е момента, да се посочат ясните критерии за ЗИМНИ ПЪТНИ УСЛОВИЯ.
        Например, сутрешната слана през октомври, зимно условие е ли е, или не?
        Или пък гъста мъгла през януари при -5 градуса без сняг... И колко да е гъста?
        И всякакви други такива условия, които вместо да улесняват, бюрократизират.
        Някой от мислещите тия закони да вземе да прочете тая тема защото те това тук е ключа за палатката.От дата до дата няма как да е нормално еле с тия зими последно време в България,а дефиницията за Зимни Условия трябва да е ясно формулирана както и какво е Зимна Гума защото М+С става и за зимата или е мислена и като такава.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #94
          От: Зимни гуми

          [QUOTE=BENZBOSS;3037463]
          Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение

          Някой от мислещите тия закони да вземе да прочете тая тема защото те това тук е ключа за палатката.От дата до дата няма как да е нормално еле с тия зими последно време в България,а дефиницията за Зимни Условия трябва да е ясно формулирана както и какво е Зимна Гума защото М+С става и за зимата или е мислена и като такава.
          Епа по-горе съм дал как е у Швецко. Пише кога има зимни условия, пише и кво е зимна гума. Пише и кои изключения са допустими. Копи пейст и сме готови.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Зимни гуми

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

            Копи пейст и сме готови.

            Жив да си ма едва ли това лесното ще направят,ще вкарат новаторско решение,че нали ние знаем повече от Швеците какво е зима и как се борим с нея като те изненада
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: Зимни гуми

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              как се борим с нея като те изненада
              То само даскалицата по руски и подобни недоразумения на природата ги изненадва зимата Демек тва си е чисто наше нововедение.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #97
                От: Зимни гуми

                И за да няма изненади ще отперат от Октомври още,е така за всеки случай,помни ми думата,а глобичката ще е 50 левчета,че как нарушителите ще плащат глоби каквито им се полага.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: Зимни гуми

                  Абе нашата зима не е като шведската.
                  Там(предполагам) като падне сняг-държи доста време, може би чак до пролетта.
                  А при нас има дни с по няколко сантиметра сняг, който се стопява до вечерта, има дни само с лед, без сняг, има дни в които през деня грее слънце, и стопява снощното снеженце, което обаче сутринта е създало доста ядове на шофьорите, а вечерта пак побелява...

                  Сложно е.
                  Което не пречи да се кара само със зимни гуми през това време де, никой не е луд да ги сменя всеки ден.
                  А най-правилното според мен е като в щатите-не те наказват за нямането на зимни гуми, но ако причиниш инцидент, и се докаже, че е станало заради гумите-сериозни наказания.
                  Само дето трябва и да се събират наказанията, че иначе никаква полза.

                  А най-добре да се научат шофьорите да карат. Ама е трудно...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Зимни гуми

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    Пропуснахме. че едни 35% от водачите са готови вече за зимата ... от миналата.
                    Това си е моя. ненаучна статистика от лятото. докато си разхождам кучето.
                    Отдавна. гумите. за тези хора са пак само един вид - зимни.
                    Ми така де - на никой. дори и през ум не му е минавало. да ги забрани през лятото.

                    Тук е момента да оакаме темата с коментари колко "зимни" са едни такива гуми на 2-3 лета...
                    Вярно ти е ненаучна статистиката, защото и аз попадам в нея докато си разхождаш кучето.
                    В моят размер лятна гума средна хубост е по-скъпа от зимна такава. За това прецених да си изкарам лятото със старите зимни и сега да си взема нови такива. Та реших да си спестя едни 450 лв. това лято, като гледам и другото ще ги спестя.
                    Иначе от както си купих нови зимни гуми преди 10 години, само нови гуми си купувам.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • От: Зимни гуми

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Абе нашата зима не е като шведската.
                      Там(предполагам) като падне сняг-държи доста време, може би чак до пролетта.
                      А при нас има дни с по няколко сантиметра сняг, който се стопява до вечерта, има дни само с лед, без сняг, има дни в които през деня грее слънце, и стопява снощното снеженце, което обаче сутринта е създало доста ядове на шофьорите, а вечерта пак побелява...

                      Сложно е.
                      Което не пречи да се кара само със зимни гуми през това време де, никой не е луд да ги сменя всеки ден.
                      А най-правилното според мен е като в щатите-не те наказват за нямането на зимни гуми, но ако причиниш инцидент, и се докаже, че е станало заради гумите-сериозни наказания.
                      Само дето трябва и да се събират наказанията, че иначе никаква полза.

                      А най-добре да се научат шофьорите да карат. Ама е трудно...
                      Вярно е,че е трудно да научиш някой да кара!
                      За това,зимни гуми за всички!
                      Кой може,и кой не може!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Зимни гуми

                        Не е много сложно,но мислене трябва.Няма да трьгна да катеря Драгалевци в 4 сутринта,но мога да изляза с някакви гуми по обяд до аптеката в сльнчево време.
                        Да ми го набият сьс зимни гуми при положение,че малко се кара колата и то само на добро време не ми се вижда правилно.

                        И тук има задьлжителности - катеря на ски като сьм завьртял гумите от едната на другата,че копача е копач ма няма гуми за сняг и си го знам та взех тия от женския.Взел сьм и вериги,че си има бариера на пьтя като тая между Самоков и Боровец едно време и падне ли сняг горе ти искат задьлжително вериги без значение с какви гуми си.
                        Горе из снега половината с вериги,голяма част гледат като Калифорниец пресен сняг,а аз поне сьм с копача сьм изключил анти нам си кои системи и се чувам от 3 завоя как идвам или поне моите така казаха - а спреш а сьм залегнал вериги да слагам,че няма да трьгне и от там се почват глобите та на втора злобна и катери.В града задьлжително няма вериги,на главния пьт придоста сняг си с тях на 100% или ония с Шевито ти скача веднага.

                        И така и иначе - нови гуми,веригите в багажника и каране с вратите из завоите,глобата за грешка ще е около 600 кинта поне,падне ли сняг с вериги на 100%,НО никой не ме задьлжава даже да имам зимни гуми горе,с пистарките обаче отпарям тия 600 кинта на 200%.Кой няма акьл плаща
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Зимни гуми

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Вярно е,че е трудно да научиш някой да кара!
                          За това,зимни гуми за всички!
                          Кой може,и кой не може!

                          А памперси няма ли да са задьлжителни,гледам дечица си пьлнят гащите та защо да не ти обуят и на теб едни,екстра абсорбиращи с двойно дьно.Трудно или не,е така за всеки случай,кой може или кой не няма значение,памперси за всички.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Зимни гуми

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...Кой няма акьл плаща
                            Тук е по-просто. Акъл почти никой няма и затова плащат всички. Така се спестяват административни разходи.

                            Коментар


                            • От: Зимни гуми

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Тук е по-просто. Акъл почти никой няма и затова плащат всички. Така се спестяват административни разходи.
                              Голямо пестене пада няма що,вместо да се друсат кухите глави то всеки плаща.

                              Питах аз в началото колко ще е глобичката при тъпо написан закон и явно не се знае все още,ако е едни 5-10 кутии цигари то спокойно да ме пишат нарушител след около 4 месеца,давам ги с усмивка,а те може да разчитат на сьвеста ми.....
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Зимни гуми

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                Вилкомен в Европейския Съюз. Не, не се се приравнява с алкохола, доколкото липсата на зимни гуми трябва пряко да е допринесла за произшествието, за да се заяде застрахователят.
                                Та нали това е смисълът на ГО и затова тя е задължителна - за да покрива материалните щети, нанесени по моя вина. Санкцията по закона за движение си е отделен въпрос.
                                И не е от европейски съюз тая работа, а от милиционерщина.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X