Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Защо, защо става така в нашата Родина? Нима сме по-калпави от средните европейци(например) Не съм ходил в Европа(нямам финансова възможност), но съм чувал, че същите тези ненормалници като карат в Германия, Франция И т.н. спазват стриктно ограничения, знаци и всички закони. Явно заради страха от наказания, най-малкото парични. Защо тук не е така:-((((
    Щото с 10 лв се отърваваш, с 20лв ти благодарят, а с 50 лв те питат за къде пътуваш, благодарят ти и ти казват къде по пътя ти да внимаваш та да не попаднеш на другите колеги.

    Коментар


    • #77
      До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Щото с 10 лв се отърваваш, с 20лв ти благодарят, а с 50 лв те питат за къде пътуваш, благодарят ти и ти казват къде по пътя ти да внимаваш та да не попаднеш на другите колеги.
      Да, де, всички го знаем, но защо да е така? Искам да кажа- не сме ли ние виновните. Преди години, като ме съветваха да си сложа в книжката някакви левове, за в случай, че ме срещне "мечка" не сложих, защото нямах, но и да имах пак не бих сложил, щото не смятам за правилно да се откупуваш. Все пак става въпрос за сигурност, за човешки живот. Съжалявам, ако звучи високопарно, но това мисля, така разсъждавам, и мисля,че изразява смисъла на темата точно.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

        Един румънец казал на един българин " Вашето приятелства е..а майката на нашия рушвет. И защо от ДПС да не искат да се дават книжки и на третокласници, ами те така или иначе си карат и без книжки и пияни и никой не ги спира или санкционира.Ми как да седне да чете правилника човека като той реално не живее в БГ. само тялото и гласът му на избори са тук. Каква ти Европа какви ти 5лв. колега само отидете за ден в Делиормана и Европа ще ви се види утопия. А си представете същия този третокласник седнал зад волана на Жигулата и самочувствието му като на арабски Шейх. Е няма да ви кажа какво става.
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #79
          До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Да, де, всички го знаем, но защо да е така? Искам да кажа- не сме ли ние виновните. Преди години, като ме съветваха да си сложа в книжката някакви левове, за в случай, че ме срещне "мечка" не сложих, защото нямах, но и да имах пак не бих сложил, щото не смятам за правилно да се откупуваш. Все пак става въпрос за сигурност, за човешки живот. Съжалявам, ако звучи високопарно, но това мисля, така разсъждавам, и мисля,че изразява смисъла на темата точно.
          Ама аз НЕ ИСКАМ да е така. Но е така защото ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВНИЦИТЕ. Вина имаме всички ние.

          Коментар


          • #80
            До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

            Щото с 10 лв се отърваваш, с 20лв ти благодарят, а с 50 лв те питат за къде пътуваш, благодарят ти и ти казват къде по пътя ти да внимаваш та да не попаднеш на другите колеги.
            ---------------------------------------------
            Това го беше писал някой по горе.
            Малко личен опит
            С исключение на Германия , Франция и САЩ полицаите навсякъде са еднакви. Аналогични ситуации съм имал почти навсякъде в Европа .И по границите на новите и стари европейски страни.Всичко зависи от конкретната ситуация и от конкретния човек пък бил и той полицай. Важно е не толкова размера на наказанието, а по скоро неговата неизбежност.И това е проблема в България.А сащо така законите да са направени за да помагат на управлението на обществото. Плимер ще Ви дам с най елементарен пътен знак-ограничение на скоростта.Някой умник решил,че трябва да се сложи такова ограничение на някое място и вече ти минавайки с по голяма скорост си в нарушение.Чичко полицай стои 100 метра след знака и събира парички- кой 10, кой 20, кой познати, на кого му пишат акт -позната ситуация нали.Въпросът е доколко е рационално да го има този знак и дали е оправдано стоенето му там.И задачата на Държавата е тя да направи максимума да не се създават ситуации като тази.Но така би трябвало да бъде.Но в България се управлява по максимата "че на кой му пука"- по лесно е да се сложи ограничение със съответното наказание, отколкото да се премахнат предпоставките за такива ситуации.Вие да сте видяли полицай да глобява пешеходец за неправилна пресичане- не сте няма и да видите Нормата на полицаите са количество актове на шофьори, а и те дават по лесно парички. На пешеходеца няма какво да му вземеш а труда и разправиите са ........
            А на мене лично в Киев са ми вземали 5 рубли за непозволено пресичане.

            Коментар


            • #81
              До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

              До "Кольо, Кольоооо"- Намирам,че ме смяташ за наивник, щом не съм се възползувал от "екстрата" 20 лева в книжката като индулгенция. Наистина съм наивник, но не голям, по-скоро съм реалист със склонност към оптимизъм. Дал съм си дума, че подкуп няма да дам никога, и досега си я спазвам. Веднъж само, когато живота на жена ми беше на косъм си помислих, че ако ми поискат може би... Не ми поискаха. Свършиха си работата лекарите съвестно, и съм благодарен, но това е извън темата. Не дай си Боже да си потърпевш от това,че някой който е дал подкуп е ощетил здраво теб, и може би не само теб, тогава ще разбереш за какво ти говоря. Както ни напомни Джамбазов-всеки народ заслужава управниците си. За да заслужим по-добри такива, най-малкото е да забравим за подкупа като средство за оправяне на проблем. Всички.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                Крайпътните дъвета - ТЕ са виновни!!!
                Стоят си там, и не се дърпат като летиш към тях с 200.
                В "Автотруд" имаше следното: "Дърветата покрай пътя повреждат колите само при самоотбрана"
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #83
                  До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                  Пожалиха пияния убиец, сгазил жена с хамър
                  27 ноември 2007 / News.dir.bg
                  Окръжният съд в Добрич даде две години и шест месеца лишаване от свобода с пет години изпитателен срок на пиян шофьор, който прегази с джип “Хамър” пешеходка край курорта Албена".
                  30-годишният Ивайло Сашков Георгиев ще излежи присъдата си, ако "сгафи" по време на изпитателния срок. Същевременно съдът остави Георгиев без шофьорска книжка за две години и половина. Осъденият ще трябва и да плати 21 000 лева кръвнина за убитата жена. Присъдата може да бъде обжалвана и протестирана пред Апелативния съд във Варна.
                  Тежката катастрофа стана сутринта на 28 юни 2007 г. Георгиев се връщал от бар в черноморския комплекс. На главен път Е-87 той изгубил контрол над джипа и в наклонен участък при десен завой навлязъл в насрещното движение и изкъртил билборд. После хамърът му полетял към пешеходната алея и блъснал 55-годишната Светла Симеонова, която отивала на работа в хотел във ваканционното селище. Жената е починала на място.
                  Според автотехническа експертиза джипът се е движел със 117 километра в час. Малко след катастрофата стана ясно, че шофьорът е карал с 1,9 промила алкохол в кръвта.
                  Явно в България нещата си стоят в застой!!!
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  SJ 413

                  Коментар


                  • #84
                    До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                    Сутринта на булеварда между бул.България и Южен парк по две ленти за всяка посока тези към парка задръстени в двете ленти автобуса спрял в лентата за насрещно и там разтоварва пътниците направо готово убийство
                    ако спрат маршрутките ще се отпуши София

                    Коментар


                    • #85
                      До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                      Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                      Пожалиха пияния убиец, сгазил жена с хамър
                      27 ноември 2007 / News.dir.bg
                      Окръжният съд в Добрич даде две години и шест месеца лишаване от свобода с пет години изпитателен срок на пиян шофьор, който прегази с джип “Хамър” пешеходка край курорта Албена".
                      30-годишният Ивайло Сашков Георгиев ще излежи присъдата си, ако "сгафи" по време на изпитателния срок. Същевременно съдът остави Георгиев без шофьорска книжка за две години и половина. Осъденият ще трябва и да плати 21 000 лева кръвнина за убитата жена. Присъдата може да бъде обжалвана и протестирана пред Апелативния съд във Варна.
                      Тежката катастрофа стана сутринта на 28 юни 2007 г. Георгиев се връщал от бар в черноморския комплекс. На главен път Е-87 той изгубил контрол над джипа и в наклонен участък при десен завой навлязъл в насрещното движение и изкъртил билборд. После хамърът му полетял към пешеходната алея и блъснал 55-годишната Светла Симеонова, която отивала на работа в хотел във ваканционното селище. Жената е починала на място.
                      Според автотехническа експертиза джипът се е движел със 117 километра в час. Малко след катастрофата стана ясно, че шофьорът е карал с 1,9 промила алкохол в кръвта.
                      Явно в България нещата си стоят в застой!!!
                      Колега,не зная кой е тоз другар Ивайло С.Г.(щом е с Хамър,явно не е кой да е),но според мен,това е прецедентът който ще се използва за отърваването на Стависки.Сега няма как да не му се размине.Иначе ще излезе,че го съдят само защото не е българин.ИМХО.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #86
                        До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Колега,не зная кой е тоз другар Ивайло С.Г.(щом е с Хамър,явно не е кой да е),но според мен,това е прецедентът който ще се използва за отърваването на Стависки.Сега няма как да не му се размине.Иначе ще излезе,че го съдят само защото не е българин.ИМХО.
                        Този "другар" Ивайло С.Г. е наемен работник, предполагам бивш, на бизнесмен от София, който взе на заем въпросното МПС, докато шефа му отсътствал, и се направи на тежкар пред мацките по заведения.... За прецедента сигурно си прав. Ще се исползва със сигурност.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #87
                          До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                          Е това е балерината се отърва
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #88
                            До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                            Е това е балерината се отърва
                            А кой каза ,че ще лежи?
                            B+

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X