Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

    Много повдигнаха въпроси от различно естество.Ще си позволя пример-преди години ми бяха казали ,че в Германия/ГФР/ има т.н. "саламена" полиция.Значи седиш си в магазина и продаваш колбаси.Идват пичовете и ти взимат проби от колбасите и се проверява-сол,мазнини,консерванти,месо.Не отговаряш ли на стандарта,глоба,втори път голяма глоба,трети път -много голяма глоба,затвор и лишаване от право завинаги да упражняваш търговска дейност.Второ-1995-6 год. имаше полицаи от гр.Кил на посещение,те казаха,че при тях на около 300-400 души се пада патрулираща 2-ка полицаи,не пътни,не криминални,не спец.Имате представа колко хора живеят в един стандартен панелен блок от 6 входа.Излишно е да коментирам.
    Помня кога отмениха през 93-94 год. наказанието лишаване от право да се управлява МПС завинаги,дадоха и възможност тези които са наказани така да се явят на изпит и отново да вземат СУМПС.Много хора се явиха и си взеха пак книжки.
    Искам да кажа,че ако се приложи схема за санкции при които няма -от - до,а твърдо и еднозначно наказание,при трето нарушение санкцията да включва лишаване на лицето от право да извършва търговска дейност под каквато и е форма/транспортните фирми също са регистрирани по ТЗ/.Отделно е санкцията и в наказателен аспект,дали ще има затвор или не е друг въпрос.
    Отделно в много от страните в ЕС наказанията за извършени престъпления са много по ниски от нашите,но там хората са решили и бъркат в джоба и то здраво даже и до зануляване.Ако шефа на фирмата знае,че 3-я път лети нацяло дали ще пусне такъв камион и шофьор,V93 е прав няма кой да контролира това.В нашия град сигурно има най-много 2-3 коли полицейски по линия на КАТ през деня.Е,какво първо да правят.Ако не искат хора ,тогава камери и плътно навсякъде,както в почти целия ЕС.Е ,лична свобода ама "кел файда,като на войната имало един убит ,ама съм аз".
    Според мен въпроса е ,че всеки от нас който писа в тая тема трябва да приеме едни такива жестоки санкции,даже и за себе си,ако държи на написаното тук.

    Често пътувам през СТ.Загора в отсечката на разклона на с.Караново,за 3 км. има 5 пет плочи на 11 човека.Предполагам,че така е и на много други места.Мисля,че гърците слагат малки параклиси на мястото късето е загинал човек по шосетата ,представяте ли си как ще грейнат пътищата в родината.

    И последно,че стана много дълго последната статистика сочи ,че само около 5 процента от ПТП със смъртен резултат са вследствие на употребен алкохол,около 80 процента е вследствие на агресивно управление на МПС и неспазване на правилата за движение по пътищата,останалото техн.неизправности и т.н.
    Ако съм досадил на някого извинявайте,но това се сетих днес,като прочетох цялата тема.

    Живи и здрави.Успех.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #62
      До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

      Често пътувам през СТ.Загора в отсечката на разклона на с.Караново,за 3 км. има 5 пет плочи на 11 човека.Предполагам,че така е и на много други места.
      Подобен участък е отсечката с. Кесарево - с. Джулюница от пътя София - Варна. Само тази година загинаха над 5-6 човека там.

      Коментар


      • #63
        До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

        Чавдаре, често с теб мислим сходно, но тук няма да се съглася. Не била виновна държавата ли? Нали точно това й е функцията - да регламентира и да съблюдава обществените взаимотношения във всичките им форми. Иначе за кво ни е?

        В тази връзка, това лято пак сума народ се юрнаха към Гърция, а там туризмът е почти изцяло неорганизиран, т.е. с личните коли. Е, познайте колко народ се върна с рейс, влак и на автостоп. Когато и тук санкциите станат непосилни и неотменими, доста ще се подобрят нещата.

        Който иска, нека се прави на състезател в швейцария, та и той да им остави колата си. Това са физическите лица. Пък когато колата е служебна, направо ще загробят фирмата.

        Коментар


        • #64
          До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

          И аз казвах,че държавата ни е гнила, не си гледа задълженията, ами се е завряла сама в миша дупка и чака нещата сами да се оправят. Да ама тука е Абсурдистан и нещата могат само да се влошат когато се оставят на самотек. Нали сме в България, а не в Германия, например. На Бай Ганьо си му трябва здрав контрол и здраво бъркане в джоба. Иначе няма оправия. Знам,че може би и аз ще съм потърпевш, но мисля,че така трябва.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

            Не знам дали има решение. Като "удари няколко", ще мисли ли за наказания?
            Като Стависки - слага стикер, но пие и прави глупости - пардон - престъпление!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #66
              До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

              Може и да не мисли за наказания, но колата ще му я вземат още на първо провинение, а не чак след като сгази някого. Ако колата не е негова, да треснат този, който му я е дал.

              Коментар


              • #67
                До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                Пет минути се чудех как да започна да пиша?
                Явно убийците водачи на МПС станаха много, направо ми е мъчно, но уви така е !!!
                Нови нещастия и никакво мислене, направо ти режат главата
                но лошото е че и невинни страдат!!!
                Един човек загина, 18 са ранени при тежка катастрофа край Враца


                Тежко е състоянието на 17-годишно момиче, което е с черепно-мозъчна травма
                04.10.2007
                Тежка катастрофа стана тази сутрин около 7,00 ч. край село Мраморен, на пътя Враца - Оряхово. Инцидентът е между два леки автомобила и микробус.
                Един от тежко пострадалите - 36-годишният Георги Димитров от Вършец, е починал преди пристигането на реаномобил, който трябваше да го откара в София, съобщи агенция "Фокус" като се позова на Националния медицински координационен център.
                18 души са пострадали. Тежко е състоянието на 17-годишно момиче, което е с черепно-мозъчна травма. Тя ще бъде откарана за лечение в столицата.
                От Областната дирекция на полицията съобщиха, че девет души са настанени за лечение в болницата във Враца.
                До инцидента се стигнало след като лек автомобил "Фолксваген Пасат" не успява да изпревари, удря се в движещия се пред него лек автомобил BMW, след което двете леки коли се удрят челно в микробус.
                Пиян шофьор причини катастрофа на магистрала "Хемус", при която постадаха петима души - мъж на 21 години е със счупен таз, а четири жени са с по-леки контузии. Инцидентът е станал близо до с. Невша, на около 20 км от Варна.
                Направената проба на мястото на инцидента е установила наличие на 1,18 промила алкохол в кръвта на шофьора, виновен за катастрофата.
                [SIGPIC][/SIGPIC]
                SJ 413

                Коментар


                • #68
                  До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                  Секунда невнимание ,цял живот страдание .
                  Ами трябва да внимаваме /от заглавието/ и да се самообучаваме и контролираме , а не като идем в КАТ да ни пускат "грозни сцени" от нелицеприятни филми.
                  http://autoplay.ru/2007/08/03/zhestk...o_metalla.html

                  Ще спестя кървавите.
                  B+

                  Коментар


                  • #69
                    До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                    Почти във всички други случаи си мисля, че си имаме добри закони, които обаче не се спазват. Само за виновните за автокланицата у нас няма май адекватни закони. Толкова кръв и трупове и никакви възпиращи мерки срещу потенциалните убийци. Пияни говеда продължават да трепят наред, агресивни психопати доказват с кръв, че пътя е техен... Единственото възпиращо средство според мен е страхът. Колкото и да си пиян няма да седнеш зад волана, ако знаеш, че като те пипнат - край с шофьорлъка и ще получиш присъда, дори и условна ако не си направил беля на пътя. А ако си виновен като онова фигурното педалче - ще те обичкат дълго и силно в пандиза!
                    Друг е въпроса, че дори и да се приемат такива закони, пак ще опрем до спазването им... Омагьосан кръг...

                    Коментар


                    • #70
                      До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                      Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                      Секунда невнимание ,цял живот страдание .
                      Ами трябва да внимаваме /от заглавието/ и да се самообучаваме и контролираме , а не като идем в КАТ да ни пускат "грозни сцени" от нелицеприятни филми.
                      http://autoplay.ru/2007/08/03/zhestk...o_metalla.html

                      Ще спестя кървавите.
                      Крайпътните дъвета - ТЕ са виновни!!!
                      Стоят си там, и не се дърпат като летиш към тях с 200.
                      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                      http://www.cardomain.com/ride/2562837

                      Коментар


                      • #71
                        До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                        Хич даже не внимаваме! Само днес 13 жертви!
                        Подробности

                        Коментар


                        • #72
                          До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Почти във всички други случаи си мисля, че си имаме добри закони, които обаче не се спазват. Само за виновните за автокланицата у нас няма май адекватни закони. Толкова кръв и трупове и никакви възпиращи мерки срещу потенциалните убийци. Пияни говеда продължават да трепят наред, агресивни психопати доказват с кръв, че пътя е техен... Единственото възпиращо средство според мен е страхът. Колкото и да си пиян няма да седнеш зад волана, ако знаеш, че като те пипнат - край с шофьорлъка и ще получиш присъда, дори и условна ако не си направил беля на пътя. А ако си виновен като онова фигурното педалче - ще те обичкат дълго и силно в пандиза!
                          Друг е въпроса, че дори и да се приемат такива закони, пак ще опрем до спазването им... Омагьосан кръг...
                          +1000
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #73
                            До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                            В отговор на Паджеровод по повод за възпиращото действие на страха-бях писал някъде във форума, но ще го напиша пак: Някакъв психолог(мисля,че американец) е казал, че ако вместо предпазни колани в колите има по един остър шиш, който да стърчи отт кормилото към гърдите на шофьора, то жертвите по пътищата щяха да бъдат много по-малко...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                              Какъв ти страх, човече... Те се опитват да увеличат прага на задействане на Наказателния кодекс, така че на три водки спокойно да си карат величията като цитираното лайно. Тях административни наказания не ги ловят, види се, че и закона не може, но поне да са по-спокойни...

                              Коментар


                              • #75
                                До: КОЛЕГИ ПАК НЕ ВНИМАВАМЕ!!!

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Какъв ти страх, човече... Те се опитват да увеличат прага на задействане на Наказателния кодекс, така че на три водки спокойно да си карат величията като цитираното лайно. Тях административни наказания не ги ловят, види се, че и закона не може, но поне да са по-спокойни...
                                Защо, защо става така в нашата Родина? Нима сме по-калпави от средните европейци(например) Не съм ходил в Европа(нямам финансова възможност), но съм чувал, че същите тези ненормалници като карат в Германия, Франция И т.н. спазват стриктно ограничения, знаци и всички закони. Явно заради страха от наказания, най-малкото парични. Защо тук не е така:-((((
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X