Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителна ли е резервната гума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задължителна ли е резервната гума?

    Добре де,ще носиш резервно масло /за следващата смяна/,а няма да носиш резервна гума?Аз съм за обратния вариант.
    0884 987 137
    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

    Коментар


    • #47
      От: Задължителна ли е резервната гума?

      За мен са задълвителни и имам на ремаркетата а на джипа е закачена на вратата +бутилка с пяна в багажника!
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #48
        От: Задължителна ли е резервната гума?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ... Кабели за ток не нося.
        ...
        Аз пък нося. Откак преди години си отвисях на един паркинг с паднал (поради забравени фарове) акумулатор, доде се намериха мераклии да ми помогнат да запаля с бутане. Щото иначе "Ще ти дам ток, колега, ама нямам кабели ... "

        А за заместител на резервната гума - по-добре комплект за ремонт с фитили + компресор. За разлика от спрея, фитилите не отварят после работа за чистене на гумата, а и могат да спасят положението дори при неголямо срязване на борда..
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Задължителна ли е резервната гума?

          Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
          Добре де,ще носиш резервно масло /за следващата смяна/,а няма да носиш резервна гума?Аз съм за обратния вариант.
          Масълцето го държа там не защото трябва, а защото колата събира 4.5л... На едната смяна вземам 5л, на другата - 4л...
          И като взема 5л ми остава 0.5л за следващата смяна, което няма къде да го държа иначе... Та затова на всяка втора смяна на масло държа половин бутилка 'под ръка'
          Иначе за кабелите - съгласен съм че е добре да ги има - част са от необходимото 'аварийно' оборудване... Но нямам свестни кабели...
          Мислел съм да си направя (от хубав кабел, че тея дето ги продават не ми вдъхват доверие)... Но не им е дошло времето..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Задължителна ли е резервната гума?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ы
            Колега, за над 1млн километри до момента съм пукал гума навярно около 4 пъти...
            От които - 2 пъти с болтове(8мм), заради които автомобила подскачаше... В единия случай имах резервна гума и я смених за да не ме дразни огромната вибрация докато имам възможност да ремонтирам гумата.
            В другите случаи отлагам ремонта докато стигна до гумаджийница... А работата ми е пряко свързана с ходене по заводи, където има парчета метал и електроди по пътя, преминаване на релсови пътища, ламаринени прегради и т.н....
            Последния път се наложи да напомпам гумата за да стигна до гумаджийница на следващата сутрин (ползвах компресора от комплекта - справи се безпроблемно)...
            До момента не ми се е налагало да пробвам пяната. Най-малко в книжката пише, че гумата трябва да се смени ако е ползвана пяната (реално гумаджиите доколкото съм ги питал могат да изчистят гумата след демонтаж и да я монтират отново)...
            Според мен ще ми бъде много по-евтино да извикам пътна помощ веднъж на 10 години (въпреки че до момента не ми се е налагало, а и застраховката доколкото се сещам ще я покрие), и да имам много свободно място под пода на багажника.
            Там държа въжета, ремъци, пожарогасител, аптечка, резервно масло (за следващата смяна), резервни гайки за зимните джанти, резервни ключове за гайките (тънкостенен дълъг камък с върток), бутилка Белуга и бутилка Red Label - както се казва случаи бывают разные
            Става въпрос за чисто он-роуд бързо шофиране (най-много черни пътища без никакъв екстрийм)....
            Така, че твърдо резервната гума не ми липсва...
            Подготвен сте вие, срещу тези две стъкла ще се намерят хора да ви заемат своята резервна гума, а вероятно и някоя от действащите си.

            Коментар


            • #51
              От: Задължителна ли е резервната гума?

              Има една разлика -професионален шофьор / завършили ДВГ/,полупрофесионален/казармени школи и курсове за някой друг месец/ и любител -километрите са относително нещо ,по аутобана се правят лесно с климатик и музика .Как едни го учат 4 г а други за месец и хаиде с книжка!
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #52
                От: Задължителна ли е резервната гума?

                Честно казано пирона не гледа квалификацията на шофьора преди да се забие в гумата...
                Споменах пробега само като референция за 'площта', която са 'измели' гумите по пътя без да ми е потрябвала резервна гума. Дългите ми пътувания са рядкост и едва ли са повече от 20% от километрите (а аутобаните - още по-малко)... Но са с климатик и музика... Които също нямат никакво отношение към пироните
                А 'професионален' шофьор се ставаше навремето и в казармените школи
                Абе общо взето - като си на зор - ще намериш начин
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: Задължителна ли е резервната гума?

                  Питахте за Австрия:
                  - Не е задължително да имате резервна гума.
                  - Минимален размер на профила 1.3мм , като се препоръчва под 3мм да не се кара (летни) и 4мм (зимни)
                  - Гумите трябва да са 2 х 2 еднакви.
                  - Пожарогасителя НЕ Е задължителен за Австрия
                  - ПОНЕ 1 сигнална жилетка
                  - Аптечката НЕ трябва да е с изтекъл срок на годност.

                  Ето източника:
                  http://www.reifen-tipp.at/Gesetzlich..._in_Osterreich
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #54
                    От: Задължителна ли е резервната гума?

                    Един приятел си купи нов мерцедес. След наколко дена установи, че няма резервна гума и отиде в Балканстар да се ''РАЗПРАВЯ''. След това със смях ми предаде следния разговор;
                    той; В Автомобила няма резервна гума! Какво да правя ако спукам гума?
                    Б-С; Цивилизованите хора ползват спрея за лепене в багажника.
                    той; А какво правят цивилизованите хора като я срежат в някоя дупка?
                    Б-С; Викат пътна помощ!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Задължителна ли е резервната гума?

                      Значи съм си взел туземски джип ,камион ,бус и кола .Тея много цивилизовани в тоя ,,Балканстар''
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • #56
                        От: Задължителна ли е резервната гума?

                        ОФФ: Балкан стар са много цивилизовани -
                        1. отивам там с проблем във въздушно окачване... Сменят бушона - 43лв (40лв труд и 3лв бушон)..
                        2. Продължавам : дайте ми чистачки за колата
                        - дайте ми отново талона на колата за да проверя по VIN
                        - давам талона - все пак е сериозна задача - ЧИСТАЧКИ
                        - ами в компютъра не пише, че този модел има чистачки ?!?!?! (става въпрос за ВИТО бизнес изпълнение)...
                        - погледнете през прозореца - ето това е колата (спряна на 1м от прозореца) - виждате, че има чистачки
                        - не можем да ви помогнем - трябва компютъра да каже какви са...

                        С това посещението ми там приключи
                        Не бих и посмял да ги питам за резервна гума

                        Иначе при ТО в официалния сервиз ми предлагат европейска помощ включително и при спукана гума (до 1г/15х.км след ТО)...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Задължителна ли е резервната гума?

                          Определено според закона се оказва, че е задължителна за превозно средство до шест колела.
                          В такъв случай, щом е задължителна според българските закони, нека господата полицаи, пардон рушовет-специалисти да върнат човека да си купи една резервна гума, а не да му вземат париците които със сигурност той не е намерил на пътя.
                          На мен от преди много години ми е писнало от такива изедници и за това си нося винаги 2 триъгълника, 4 жилетки, 2 аптечки, 2 пожарогасителя, резервна гума и то оригинална със джанта за съответното превозно средство, не от тези помощните на които пише 60 км/ч, кутии със крушки и бушони, инструменти, резервно гориво 10 литра в специална за целта туба, и за гавра си нося ADR чанта, 2 силни прожектора и като ме спрат и става мазаво, те искат аз давам и питам а още един комплект не ви ли трябва, че тук ми се намират много …
                          На Севлиево преди доста години, така бях подлудил милициорушоветмайсторите които ме спряха хем на тъмно хем преди града, че не издържаха и ме запсуваха, след което ми хвърлиха документите през стъклото и ми казаха да си обирам крушите.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X