Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителна ли е резервната гума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задължителна ли е резервната гума?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Е оказва се че има

    задължителното и специалното оборудване в зависимост от вида на МПС (аптечка, светлоотразителен триъгълник, пожарогасител(и), резервно колело (гума с джанта) или система за самостоятелно възстановяване на спукана гума.
    Така де. Вързанка между два нормативни акта.

    Коментар


    • #17
      От: Задължителна ли е резервната гума?

      А ако не е задължителна,ще я извадите ли от багажника?
      Нищо не мога,и нищо не знам...

      Коментар


      • #18
        От: Задължителна ли е резервната гума?

        Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
        А ако не е задължителна,ще я извадите ли от багажника?
        Няма значение сали ще я извадят или не. Идеята е да не ги рекетират разни идиоти в КАТ.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Задължителна ли е резервната гума?

          Аз не бих карал без резервна...За 4-5 години 3 пъти от огромни дупки ми се отлепя гума от джанта и остава без въздух.Дори и с пяна,нищо нямаше да мога да направя.Нощем гумаджийници няма работещи,та си карам и помпа за гуми

          Коментар


          • #20
            От: Задължителна ли е резервната гума?

            Никой път. Личен опит.
            Няма кал - Няма кеф !!!
            Suzuki Samurai LJ410 1984
            Suzuki LTZ400 2008
            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

            Коментар


            • #21
              От: Задължителна ли е резервната гума?

              Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
              А ако не е задължителна,ще я извадите ли от багажника?
              На моите коли не е в багажника, а под колата. Но така или иначе, никога не ми е трябвала, откакто притежавам кола. Интересно, при мен трудно се пука гума. Късал съм тампон на макферсъна в дупка, гумата и джантата не са усетили. Окачването много улеснява живота на гумите при мен.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #22
                От: Задължителна ли е резервната гума?

                Постоянно карам без резервна гума. Слагам я в багажника само като пътувам в чужбина. Иначе съм приготвил два флакона пяна и компресорче, които никога не съм използвал и дано не ми се налага.

                Коментар


                • #23
                  От: Задължителна ли е резервната гума?

                  точно както отбеляза NIKSD, въпросът не е да имаме ли рез. гума или не, а дали се изисква с нормативен документ при регистрацията на МПС/ремарке...
                  Тази наредба от 2000г дали още е в сила? Как може да се разбере?
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задължителна ли е резервната гума?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И аз така. И в правилника няма. Ако до ден-два никой не намери такова изискване, резервната гума на "дедо Спас" отива в мазето, че само се търкаля отзад и пречи. Ще си я вземам само на дълги пътувания.
                    А бе мен ме е спасявала бандажната и то за 24 км. само, ама без нея - куцо. Поне на моя Спас беше бандаж.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задължителна ли е резервната гума?

                      На моя си е нормална гума закачена на решетка под багажника . Задължителна или не резервната гума е много полезно нещо .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задължителна ли е резервната гума?

                        Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                        А ако не е задължителна,ще я извадите ли от багажника?
                        Да, на лекия си автомобил нямам резервна гума, а съм втори собственик. Нося компресор, спрей, фитили и шишове, карам с гуми, които като останат с 3 мм грайфер ги сменям.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задължителна ли е резервната гума?

                          За нормативната уредба, мисля че се изясни.

                          Ама гледам много оптимисти има тука.

                          Аз имам следната случка. Карам си по планински път. Към 22:00 часа е, тъмно. Наоколо само гора. А малкия си спи в детското столче. Аз съм с нови гуми на една седмица.

                          По едно време на пътя, нападали камъни от някаква скала. Аз лавирам между тях. Но закачих странично с борда на новата гума, един камък с големината на малка ябълка. Малък, ама с остри ръбове. Гумата каза просто "ПУФ" и падна веднага на асфалта. Имаше кръгла дупка с диаметър около 5 см. Сложих си резервната и продължих.

                          Не знам в този случай, какви спрейове и компресори могат да помогнат. На мен ми се случи на неподходящо място, по неподходящо време, с малко дете на седалката. На 10-тина км (2 часа пеша) от най-близкото село. Разминах се без драми, защото си имах резервна гума.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задължителна ли е резервната гума?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            ...Аз имам следната случка. Карам си по планински път...
                            А други хора имат подобна случка и то с джип... Само дето се чуло пуф-пуф... Като минали през камъка, спукали и предната и задната гума

                            Пак да се повторя - хубаво е да имаш резервна гума, в Австралия даже по 2-3бр си носят ОБАЧЕ има ли действаща наредба, която задължава при регистрацията на ремарке за лек автомобил да се носи резервна гума?
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              От: Задължителна ли е резервната гума?

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              А други хора имат подобна случка и то с джип... Само дето се чуло пуф-пуф... Като минали през камъка, спукали и предната и задната гума

                              Пак да се повторя - хубаво е да имаш резервна гума, в Австралия даже по 2-3бр си носят ОБАЧЕ има ли действаща наредба, която задължава при регистрацията на ремарке за лек автомобил да се носи резервна гума?
                              офф//
                              Като си пееш Пенкеле, кой ли те слуша

                              офф//
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задължителна ли е резервната гума?

                                Лично аз, не бих тръгнал никъде без резервна гума. Точна преди два дни, по невнимание се качих на един бордюр с около 20км, в резултат предна гума "пуф" на джанта, а задната прищипана и явно изпускаща леко. Това се случи след бензиностанцията на ОМВ в Бяла-Русенско. Гумаджията е на няма 2км по пътя, ама до там по джанта не е желателно. Те така смених си предната с резервата и директно при гумаджията. В случая беше на близо, ама аз ходя и по гори и поляни и ако стане там, какво правя. Гума си трябва, поне за мен.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X