Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителна ли е резервната гума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Задължителна ли е резервната гума?

    Ехооо, имаме си тема "нуждата от резервна гума в социалистическото общество". Намерете я. Тука темата е "трябва ли, по закон, да имаме резервна гума на ремаркето". И, ако не трябва, как да го докажем, за да не ни рекетират ония в КАТ.
    Благодаря за вниманието!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #32
      От: Задължителна ли е резервната гума?

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Ехооо, имаме си тема "нуждата от резервна гума в социалистическото общество". Намерете я. Тука темата е "трябва ли, по закон, да имаме резервна гума на ремаркето". И, ако не трябва, как да го докажем, за да не ни рекетират ония в КАТ.
      Благодаря за вниманието!
      Отговорът отдавна е намерен:
      По закон на пътя резервната гума не е задължителна, но при регистрацията в КАТ е задължителна. Защо - мистика.

      Коментар


      • #33
        От: Задължителна ли е резервната гума?

        Някой знае ли как стоят нещата в чужбина? Задължителна ли е резервната гума? Интересува ме конкретно Румъния, Унгария, Австрия, Германия и Дания.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #34
          От: Задължителна ли е резервната гума?

          В Сърбия и Македония било задължително да имаш "ланци" през зимата (вериги за сняг)...

          Обаче сърбите доста бързо се "европеизираха" - вече е почти невъзможно да видиш патрулка на пътя - Тази година минах 3-4 пъти транзит и по спомен видях само една преди Ниш и една-две на излизане от Белград посока Унгария... Ама там движението е такова, че шансът от спиране за проверка е 1:1000...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: Задължителна ли е резервната гума?

            АБСУРД е да е има нормативна уредба, която да те задължава да имаш резервната гума...
            Независимо дали при регистрация в КАТ или по принцип...
            Последните автомобили които вземахме нови от магазина са фабрично без резервна гума. Да, имат комплект за ремонт на гума с компресор.
            И има хиляда стикерчета за идиоти - едното да залепиш на гумата която си ремонтирал със спрея, че да не я забравиш коя е...
            Второ да залепиш на скоростомера, че да не забравяш, че трябва да караш до 80км/ч и т.н. и т.н......
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Задължителна ли е резервната гума?

              Не четете начи. Писано е - или гума или флакон от тия. Там на предната страница - Иван Иванови е дал наредбата
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Задължителна ли е резервната гума?

                Да, моя грешка... (интересно дали на някой ще му скимне да проверява срока на действие на флакончето )
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Задължителна ли е резервната гума?

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Да, моя грешка... (интересно дали на някой ще му скимне да проверява срока на действие на флакончето )
                  Лично на теб ще ти скимне ( не дай Боже) когато спукаш гума и не подейства.
                  ПП. На всичкото отгоре, пяната работи само при дупки по протектора, по бордовете въобще нищо не прави.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Задължителна ли е резервната гума?

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Туарег с резервна гума виждал ли си да продават в магазина ?
                    А си е бая кола, при това от Германия. Дали съответства на някакви изисквания?

                    ПП. Аааа, сетих се , даже и ги регистрират в КАТ.
                    Имат горчивия опит от костенурката, дето резервната гума се ползуваше за да пръскат вода чистачките.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Задължителна ли е резервната гума?

                      ы
                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Лично на теб ще ти скимне ( не дай Боже) когато спукаш гума и не подейства.
                      ПП. На всичкото отгоре, пяната работи само при дупки по протектора, по бордовете въобще нищо не прави.
                      Колега, за над 1млн километри до момента съм пукал гума навярно около 4 пъти...
                      От които - 2 пъти с болтове(8мм), заради които автомобила подскачаше... В единия случай имах резервна гума и я смених за да не ме дразни огромната вибрация докато имам възможност да ремонтирам гумата.
                      В другите случаи отлагам ремонта докато стигна до гумаджийница... А работата ми е пряко свързана с ходене по заводи, където има парчета метал и електроди по пътя, преминаване на релсови пътища, ламаринени прегради и т.н....
                      Последния път се наложи да напомпам гумата за да стигна до гумаджийница на следващата сутрин (ползвах компресора от комплекта - справи се безпроблемно)...
                      До момента не ми се е налагало да пробвам пяната. Най-малко в книжката пише, че гумата трябва да се смени ако е ползвана пяната (реално гумаджиите доколкото съм ги питал могат да изчистят гумата след демонтаж и да я монтират отново)...
                      Според мен ще ми бъде много по-евтино да извикам пътна помощ веднъж на 10 години (въпреки че до момента не ми се е налагало, а и застраховката доколкото се сещам ще я покрие), и да имам много свободно място под пода на багажника.
                      Там държа въжета, ремъци, пожарогасител, аптечка, резервно масло (за следващата смяна), резервни гайки за зимните джанти, резервни ключове за гайките (тънкостенен дълъг камък с върток), бутилка Белуга и бутилка Red Label - както се казва случаи бывают разные
                      Става въпрос за чисто он-роуд бързо шофиране (най-много черни пътища без никакъв екстрийм)....
                      Така, че твърдо резервната гума не ми липсва...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Задължителна ли е резервната гума?

                        А за чий са ти въжетата, кабелите за ток и хилядите други простотии(дълги години плюс това носех и вериги,за 4х4-ползувал съм ги август).
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Задължителна ли е резервната гума?

                          Да, и веригите са там...
                          Въжето - за да вадя закъсали колеги от канавките (случвало ми се е )...
                          И един хубав тираджийски колан с тресчотка - и той е влизал в работа....
                          Кабели за ток не нося.
                          Интересно, че въпроса е за въжето, а никой не пита, защо нося водката и уискито
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Задължителна ли е резервната гума?

                            Аз нося две манерки, но самоделан, дървен стар коняк.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Задължителна ли е резервната гума?

                              В чужбина са ме глобявали че резервната на платформата не е със същия размер . Така че всеки да си прави изводите задължителна ли е разервната гума.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Задължителна ли е резервната гума?

                                Ами то си го пише на първата страница - има конкретни правила... Ако камиона е с много гуми, е задължително да носиш и няколко резервни гуми..
                                Това не значи, че лек автомобил не може да бъде без резервна гума ако има комплект за ремонт на гумата....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X