Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителна ли е резервната гума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задължителна ли е резервната гума?

    След оплакване от клиент, че са му искали подкуп при регистрацията на фабрично ново ремарке с европейски сертификат за съответствие, защото няма резервна гума, много се ядосах и реших да проуча въпроса...
    Искам да помоля по-запознатите с нормативната база има ли изрично изискване към новите МПС и ППС /ремаркета/ да са оборудвани с резервна гума?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Задължителна ли е резервната гума?

    Туарег с резервна гума виждал ли си да продават в магазина ?
    А си е бая кола, при това от Германия. Дали съответства на някакви изисквания?

    ПП. Аааа, сетих се , даже и ги регистрират в КАТ.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Задължителна ли е резервната гума?

      то и аз лично /като пълномощник/ съм регистрирал има-няма 15 такива нови ремаркета на 1-ви и 2-ри канал /КАТ Сф/ и никога не са ми искали рез. гума, но клиентът го пратили на 3-ти канал и там го изнудили... После ми звъня на мен да ми се оплаква, а аз "шах с пешката"... Не ми е известно да се продава ново ремарке на зап. фирма стандартно с резервна гума - винаги е опция, което ме навежда на мисълта, че не е задължителна... Обаче го искам "черно на бяло", ако има такова изискване на "родната мили..." пардон! полиция...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Задължителна ли е резервната гума?

        Питай ИААА, друг надали може да отговори конкретно.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Задължителна ли е резервната гума?

          И Волво SUV не го продават с резервна гума и гумите му не са рън флат.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Задължителна ли е резервната гума?

            На много места по света резервната гума на леките коли се смята за отживелица, включително и от производителите на автомобили. Тихомълком, изискването за резервна гума е отпаднало и от нашия ЗДвП, въпреки че според мен го имаше когато аз вземах книжка. При това положение, не знам от КАТ какво се напрягат.

            Коментар


            • #7
              От: Задължителна ли е резервната гума?

              и аз така предполагам, ама човека са го излъгали и са му взели едни пари под масата... Та затова искам да проверя дали има такъв текст в закон/наредба?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Задължителна ли е резервната гума?

                Мен ми се върти в главата някво такова изискване за резервна гума или флакон с пяна
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Задължителна ли е резервната гума?

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  и аз така предполагам, ама човека са го излъгали и са му взели едни пари под масата... Та затова искам да проверя дали има такъв текст в закон/наредба?
                  Със сигурност не е задължително на пътя. За прегледите не би имало смисъл да я искат.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Мен ми се върти в главата някво такова изискване за резервна гума или флакон с пяна
                  Няма такова нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задължителна ли е резервната гума?

                    попрочетох ЗДвП и не открих нищо за рез. гума - има изисквания за аптечки, пожарогасители, колани, детски столчета... но са все за МПС с 3 и повече колела, не за ремаркета... Направи ми впечатление и че нотариалнат заверка на подписите в договор за покупко-продажба е задължителна само за регистрираните ремаркета на 10т, а пък на практика я искат и за О1 /до 0.75т/ и О2 /0.75-3.5т/...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задължителна ли е резервната гума?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      попрочетох ЗДвП и не открих нищо за рез. гума
                      И аз така. И в правилника няма. Ако до ден-два никой не намери такова изискване, резервната гума на "дедо Спас" отива в мазето, че само се търкаля отзад и пречи. Ще си я вземам само на дълги пътувания.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задължителна ли е резервната гума?

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        попрочетох ЗДвП и не открих нищо за рез. гума - има изисквания за аптечки, пожарогасители, колани, детски столчета... но са все за МПС с 3 и повече колела, не за ремаркета... Направи ми впечатление и че нотариалнат заверка на подписите в договор за покупко-продажба е задължителна само за регистрираните ремаркета на 10т, а пък на практика я искат и за О1 /до 0.75т/ и О2 /0.75-3.5т/...
                        За "туристическо" ремарке до 750 кг. не е необходима нот. заверка. Обаче изискват такава за ремарке за специализиран превоз /примерно колесар за АТВ, джет/.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задължителна ли е резервната гума?

                          Приложение 3 към Наредба № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И РЕМАРКЕТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ, И РЕДА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ДАННИ ЗА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА (ЗАГЛ. ИЗМ. И ДОП. - ДВ, БР. 105 ОТ 2002 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 67 ОТ 2012 Г.)

                          .................................................................................
                          наличие на светлоотразителен стикер за МПС с монтирана автомобилна газова уредба;
                          състояние на задължителното и специалното оборудване в зависимост от вида на МПС (аптечка, светлоотразителен триъгълник, пожарогасител(и), резервно колело (гума с джанта) или система за самостоятелно възстановяване на спукана гума.
                          Превозно средство до 6 колела трябва да има едно резервно колело.
                          Превозно средство до 10 колела трябва да има две резервни колела.
                          Състав от превозни средства до 16 колела трябва да има три резервни колела.
                          Превозно средство с повече от 16 колела трябва да има четири резервни колела.
                          Когато колелата на ремаркето по вид и размер са различни от тези на автомобила влекач, то трябва да бъде снабдено с резервно колело.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задължителна ли е резервната гума?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Няма такова нещо.
                            Е оказва се че има

                            задължителното и специалното оборудване в зависимост от вида на МПС (аптечка, светлоотразителен триъгълник, пожарогасител(и), резервно колело (гума с джанта) или система за самостоятелно възстановяване на спукана гума.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задължителна ли е резервната гума?

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              Наредба № ... ЗА РЕГИСТРИРАНЕ
                              Чудничко. Значи за регистрация трябва, а на пътя може и без нея.

                              И ето тук се намесва флакончето с пяна, което Търтея спомена:

                              ...или система за самостоятелно възстановяване на спукана гума
                              ама това пак само за регистрацията, на пътя може и без.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X