Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бетоновоз падна в река

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бетоновоз падна в река

    От кофата никакви значими трептения не излизат - по въпроса с "джуркането". Нито при бъркането ще излезе нещо с постоянна честота и амплитуда. Резонанс на мостове - обикновено проблемът е вятъра или бързо и периодично местещата се маса на товара и честотите са по няколко, започват от стотни херц до десетки херц. За този лек малък мост сигурно има няколко честоти, сравнително високи.
    Може някой висящ винкел да е имал честотата на двигателя на празен ход, но цялата тази маса на камиона, гъвкавите окачване и рама не са добра среда за предаване на трептения.
    Мисля, че е съвпаднал краят на периода на ръждясване и разместване на основата с моментът на преминаване на камиона. И двете не са циклични и няма резонанс. Дошло му е времето, на български.

    Коментар


    • #62
      От: Бетоновоз падна в река

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      И двата случая сме ги обсъдили тука. Служебни задължения на полицая не са да стреля по айдуците, а да ги окошарва с подходяща за съда папка. Другото не са служебни задължения, а вражди между банди.
      Всеки си има право на мнение, Ясене. Моето лично такова е, че ако някой тръгне с брадва срещу мен, едва ли бих седял да му чета правата.
      Както и да е, тук темата е друга!
      Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
      0879076007 Жельо

      Коментар


      • #63
        От: Бетоновоз падна в река

        Абе ако е имало знак до 10 тона, или поне намерение да бъде сложен, тя работата е ясна. davc, ако искаш можем да направим разследваща експедиция и да огледаме остатъците от колоните на място.

        Коментар


        • #64
          От: Бетоновоз падна в река

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Филмчетата на Пламен не ми се отварят (забелязал сам - и в други теми),
          Малко встрани от темата-всичките видеа които качвам са във формат".wmv" и се гледат с вградения медия плеър на компютъра.
          Просто първо трябва да ги свалиш на хард диска и после да ги гледаш

          Нещо такова....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.JPG
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5468541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34.JPG
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5468542
          Последно редактирано от Пламен Златарев; 05-04-13, 14:49.
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • #65
            От: Бетоновоз падна в река

            Не знам, при мене така си се и отвори.
            Показах го на руснаците - кефят се как сте го направили, и ви хвалят.

            Коментар


            • #66
              От: Бетоновоз падна в река

              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              ...бързо и периодично местещата се маса на товара и честотите са по няколко...
              Това спокойно можеш да го апроксимираш към: Хаотични и многобройни, в широк спектър трептения, с едновременно движение на бетоновоза по моста.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...davc, ако искаш можем да направим разследваща експедиция и да огледаме остатъците от колоните на място.
              Важи, а-ма ти събота-неделя не си ли към Русе.

              Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
              ...Просто първо трябва да ги свалиш на хард диска и после да ги гледаш...
              Стана. Това, дето го кръстихме колона, си е целия устой. Изпълнен е като статичен - без армировка - което не е недопустимо. Гредите, заедно с платното (и камионът) са паднали целокупно и са се пречупили от динамичния удар в последствие. За скоростта, с която се развиват нещата може да се съди по обстоятелството, че част от устоя се е разсипала върху платното след като то е било долу. Изглежда този устой е правен "бригадирски" (нали стана въпрос, че е кърпено нещо наскоро) и изобщо няма "лагер". Качеството на бетона също не е ясно.

              Кат бумбар сламка го отнесоха.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Бетоновоз падна в река

                Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
                Малко встрани от темата-всичките видеа които качвам са във формат".wmv" и се гледат с вградения медия плеър на компютъра.
                Просто първо трябва да ги свалиш на хард диска и после да ги гледаш

                Нещо такова....[ATTACH=CONFIG]566240[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]566241[/ATTACH]
                Оле, много сложно,много !!!
                Абе Пламене,кво се занимаваш да обясняваш,всичко си е съвсем нормално.
                Който си няма плеери и кодеци да си набави !

                Коментар


                • #68
                  От: Бетоновоз падна в река

                  и изобщо няма "лагер".
                  преди десетина години се шляехме с жена ми из Рибарица, и съвсем случайно констатирах тоя факт.
                  снимах, и за съжаление снимките се потурчиха в бгфотото..

                  Но е верно - лагер няма!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бетоновоз падна в река

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Важи, а-ма ти събота-неделя не си ли към Русе.
                    Не. В неделя тьошчата и малкия поразник на автобуса и после в гората.

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    плеери и кодеци
                    Е те тука davc го загубихте за каузата.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бетоновоз падна в река

                      Това са ми кадрите от днес.https://htftp.offroad-bulgaria.com/o...teven/den2.wmv
                      Бурето не е извадено.Ако се вади с кран , трябва да се вади на “дълга стрела”.

                      Според мен носещите надлъжни греди са се огънали , вследствие на което се изплъзват от едния край на моста/ този към главния път,откъм задницата на камиона/ и този край първо пада в реката, а впоследствие се изплъзва и от другия край и бетоновозът пада заедно с пътното платно.

                      Едната греда според мен е само огъната,без да е скъсана, защото парапетът на моста се е нагънал като змия.Това няма как да стане ако гредата се е скъсала.
                      Другата греда откъм страната където е полегнал камиона явно се е скъсала, защото парапетът не е нагънат.
                      Колоната в средата не е била изградена догоре и реално не е носила мостовата конструкция.Местните хора си спомнят ,че преди доста години при едно наводнение някой е дал заповед колоната да бъде “подкъсена”, за да не се затлачва моста с дървета при поройни дъждове.

                      Това са мои предположения, не твърдя че съм прав.Eдинственото в което съм сигурен познавайки способностите и характера на кмета е че падналия мост ще бъде възстановен във възможно най-кратък срок.
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бетоновоз падна в река

                        Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
                        ...Според мен носещите надлъжни греди са се огънали , вследствие на което се изплъзват от едния край на моста/ този към главния път,откъм задницата на камиона/ ...
                        Точно там няма лагер. Възелът не представлява става, а някаква псевдо-конзола.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бетоновоз падна в река

                          Казвам се Христо Борисов Христов и аз съм селянинът дето караше камиона.Ако някой го интересува нещо питайте.Има хора от форума кайто не отбират нищо.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бетоновоз падна в река

                            Първоначално публикуван от conata71 Преглед на мнение
                            Има хора от форума кайто не отбират нищо.
                            Има, но това е тяхно право. Давай го по-учтиво с непознати хора. Добре дошъл.

                            Ето на, питаме. Това първото ти минаване с този камион по моста ли беше?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бетоновоз падна в река

                              Извинявам се малко съм изнервен.И не и друг път съм минавал от там

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бетоновоз падна в река

                                Първоначално публикуван от conata71 Преглед на мнение
                                Ако някой го интересува нещо питайте.
                                На първо място - желаем ви бързо и успешно възстановяване!
                                Във форума бяха изказани доста мнения, основно съставени върху догадки...
                                Вашия разказ и мнение от първо лице, без съмнение ще бъде изключително полезно за изясняване на истината и причините за инцидента,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X